Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz Khelben #50916 üzenetére

    Igen, a basszus feltétlen több, a kábel is jobb.
    De hogy részletesebb és tisztább ez számomra meglehetősen új, noha van Takstar TS-671-em is, Takstar Pro80-am is és Takstar Hi2050-em is. Tehát saját tapasztalat az, ami jelen esetben nem egyezik az önével.

    De a Hi-Fi világban az elmúlt közel negyven évben már sok érdekeset hallottam, amikor emberek hangot jellemeztek. Pl. egy csöves erősítő prototípusának összehasonlító tesztjén. a tesztelők többsége megegyezett abban, hogy az etalon darabnak testesebb hangja van, mint a prototípusnak. Ez alól csak egyetlen személy volt kivétel, aki pont az ellenkezőjét állította. A teszt utáni beszélgetésen kiderült, hogy ő a testesebb hangot a részletesebb szinonimájaként használja, noha ezt a két jelzőt úgy általában a Hi-Fi-ben a nagy többség nem ugyanarra használja.
    De megdöbbenve tapasztaltam nemrég egy adásvételnél való közreműködésem alkalmával, hogy a torz, torzítás fogalmat, amit én addig egzaktnak gondoltam, mennyire másként értelmezi két ember.
    Az eladó betett egy komolyzenei CD-t, ami nagyon nem egyezett a vevő által kedvelt zenei stílussal. Már az első pár másodpercben kiderült, hogy nem az ő zenei ízlésének megfelelő ez a műfaj. De az illető nem ezt mondta, hanem azt, hogy ez a lemez torzan szól. Elővett egy saját CD-t azok közül, amiket magával hozott, és azzal hallgatta meg a készüléket. Ez történetesen egy kommersz jazz lemez volt.
    Az üzlet nyélbe üttetett, de amikor a vevő elment, az eladó kijelentette, hogy nem érti az embereket, mert a vevő egy olyan lemezzel tesztelt, ami torzan szólt, ahelyett, hogy az ő általa kiválasztott kiváló felvételt hallgatta volna.

    A valóság pedig az, hogy egyik lemezen lévő felvétel sem torzított a szó eredeti értelmében, csak másfajta zene volt rajtuk, mint amit az egyik, illetve a másik személy kedvelt. De valamilyen oknál fogva a számukra a nem kedvelt zene azt váltotta ki, hogy a felvételt érezték torznak.

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Új hozzászólás Aktív témák