Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz capulet75 #48664 üzenetére

    Rég hallottam a CAL!-t és az MSR7-et, szóval fogadd egészséges szkepticizmussal, amit írok. Mindkettő jobban izolál, mint a CAL!, ez teljesen fix, ebben 100%-ig biztos vagyok. Az anyagminőség is komolyabb, bár volt a kezemben több MSR7, és némelyiken a bőr varrásai, az oldalakat jelző kis táblácskák érdekesek voltak. A Nad felépítése szerintem kifogástalan, bár én csak lakásban használom, de úgy tippelem, bírná a hordozást is. A hangot tekintve nincs őrületes különbség, ár-érték arányban a CAL! feltétlenül jobb, mint ezek. Karaktert tekintve a Nadnak mélyebbre megy az alja, mint a másik kettőé. A CAL is egy meleg hangú fejes, az AT ezeknél világosabb. A 3 közül a CAL a leglassabb, a Nadnál a hangok lecsengése egészen gyors, én ezért sem bánom, ha kétlábdobos metált kell rajta hallgatni. Részletességet tekintve mindkét drágább fejes jobb, bár a CAL sem szégyenkezhet.

    A Momentum over-ear nem tetszik? Iszonyú jól össze van rakva, elég bolondbiztosnak tűnik a dizájn, és hangilag is fasza. Az on-ear verziója szerintem gyász, az over-ear viszont tömegközlekedni elég jó lehet.

    Ja, még valami: a HP50 és a Momentum párnái belülről nem hatalmasak. Ha nagy a füled, akkor 3 közül szerintem az MSR7 lesz a legkényelmesebb. Amúgy hangra szerintem HP50 > Momentum > MSR7.

  • .DLL

    veterán

    válasz capulet75 #48664 üzenetére

    MSR7 helyett mindig meg kell említenem az AKG K545-öt ami kb. ugyan azt hozza, olcsóbban, jobban összerakva. A középkategóriában ott van még az ATH M40X és Sony MDR 100AAP is, bár ezt a CAL! után szerintem világos hangúnak találnád (mondjuk a K545-ben sincs sokkal több mély, de a tere az jobb). Ha van rá keret, akkor a NAD. :K

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák