Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz AMDFan #3481 üzenetére

    javítva: "rockzenével ismerkedik" :)

    (#3483) kolosanyi: nem tudom hány éves vagy, de nekem is hasonlóképpen alakult az érdeklődési köröm. először tipikus slágerzenék, aztán rock-metal végigjárva, aztán pedig elektronikus, jazz és minden ami belefér. komolyzenei téren kellene még fejlődnöm, de nem szabad erőltetni, majd eljön az ideje annak is. Amúgy mindenkinek ajánlom a last.fm-et, annak aki szereti a zenét, a világ legjobb weboldala.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz AMDFan #3481 üzenetére

    Nagyon elvétve hallgatok black metált most már csak. Mondjuk már akkor is válogattam, de utólag visszanézve mégis egy rakás bandát nem hallgatnék mai fejjel. Nem azért, mert az érzelemre, zsigerekre nem hat, hanem inkább az értelemre nem tud már hatni. Szerintem ez a zenei ízlés fejlődése. Ez nem azt jelenti, hogy mindig új kell, és előbb-utóbb mindent megun az ember. Persze hangulatfüggő is. De valószínűleg soha nem jön el az az idő, hogy pl. a Doors-ot elkezdjem állandó jelleggel ignorálni.
    Én azt tartom, hogy nyitottnak kell lenni, de kritikusnak is. Aztán ha keresztül megy a szűrőn az új zene, akkor az a stílus már nem rossz. Ezt követően elkezdek azonos stílusban még keresgélni, hátha valami még jobban bejön. Így közben szépen kiszortírozom a kevésbé jókat (de volt már olyan, hogy visszanyúltam később egy albumhoz, ami aztán egyre jobban tetszett), a végén csak a legjobbak maradhatnak. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz AMDFan #3481 üzenetére

    Nos, valahogy így, igen. :K Viszont ezt már nem először hallom, hogy a Dream populáris, meg mainstream, de szerintem nem igaz. Általában a legtöbb ismerősömnek fogalma sincs, hogy eszik-e, vagy isszák, ráadásul a bandatagok zenei képzettsége és az ő zenéjük komplexitása kizárja, hogy ilyen jelzők igazak legyenek rá. Vagy én értelmezek valamit félre ezekkel a fogalmakkal kapcsolatban. :)
    Egyébként szerintem ne magadból, meg a fórumtársakból indulj ki. Aki itt megfordul, az feltételezem, hogy szereti a zenét. De tényleg szereti és nem a tipikus, benyomom az FM rádiót, hadd zörögjön valami a háttérben típus. Nos a zenekedvelő emberek legtöbbje előszeretettel hanyagolja a fő csapásvonalat képező zeneipari hulladékot, tehát ebben az esetben kevésbé érvényesülhet ez. Bár ez csak személyes vélemény.
    Mondjuk hozzáteszem, hogy nagyon szeretem a '80-as, '90-es évek klasszikus rádió rock zenéit is, Europe, Scorpions stb. Az pedig aztán tényleg a populáris irányvonal. Valahogy mégis több zeneiséget vélek felfedezni bennük, mint a mai nem is tudom mikben. SP és társai... Persze akinek ez kell, hát Istenem, ki vagyok én, hogy beleszóljak? Egyszerűen nem vagyok rá vevő.
    Az ATB meg igen... Totálisan egyetértek, erre szokta mondani a barátnőm, hogy "szállj ki a fejemből". :)
    Egyébként meg sose zavart, hogy valami felkapott, ha nekem tényleg tetszik. Mindig is olyan ember voltam, hogy nem érdekelt a másik ember túlzottan, de ezt nem rossz értelemben mondom. Attól, hogy valakinek tetszik, vagy nem tetszik valami, még lehet az nagyon jó. Különbözőek vagyunk, hála a jó égnek. :)

    (#3484) AMDFan
    Ó, én nagyon szeretem a Jazzt, Bluest, vagy akár egy komolyzenei darabot is. De pl imádom, ha ezek valamilyen formában vegyítve vannak. Nagyon szeretem a szimfonikus rock koncerteket, de pl hallgattam már elég komoly DJ-k koncertjeit nagyzenekari kísérettel, hát azok is szuperek tudnak lenni tényleg. :)
    Ez a linkelt zene meg ismét megáll az érdekesség szintjén nálam. Lehet, hogy egyszer továbblép ez nálam és jobban tudom értékelni ezt. Viszont az nálam már jó, hogy nem tiszta közömbösséget érzek, hanem valami felkelti az érdeklődésem. Tényleg érdekes a hangulata a számnak. :)

    (#3488) fi:zi'k
    Nos olyan is volt, de régen volt (na annyira azért mégse :) ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák