Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz #71562240 #32203 üzenetére

    De ezt a csörtet mar lekamaraztuk anno, mikor megjelent a P7 a pijacon. Velemenyünk nem valtozott, ugy latom :DDD

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz #71562240 #32203 üzenetére

    Ott eléggé nagynak éreztem a különbséget. Konkrétan mintha egy szakadék lett volna a P7 magasa, és mélye közt, amit egy vékony kötélhíd köt össze :p Na jó, gonosz vagyok, nem volt sokat rajtam, és továbbra is azt gondolom bejáratva jobban tetszene. Mégis csak furcsa volt valamiért. Előbb utóbb odaesz a fene abba a boltba, addigra a Focal meg a fülem is bejáratódik...

    Amit viszont meg tudtam fogalmazni kritikában a Focalról eddig, és nem nagyon olvastam az értékelésekben: van egy markáns kiemelés mélyközépben. Fülre nem fogom pontosan megmondani a frekvenciasávot, férfi vokálba mély hangú énekesnél már kicsit zavaró lehet. Ez ad neki egy hatásvadász színezetet, ami mondjuk kongán, dobon, basszeron jól is jöhet. El tudom képzelni egyébként, hogy egy merevebb fém kagylóval ez nem lenne a pakliban. Amit említettél, valóban lehetne még több magas, vagy ha nem is több, hát szellősebb. Ettől függetlenül még mindig szeretem, talán legfőképpen azért, mert nagyon hasonlóan képes megszólalni a hordozható lejátszómról is út közben, mint otthon.
    Komolyzenét továbbra is csak szökőévente hallgatok, a térérzet behatárolásával mindig is fenntartásaim voltak, szerintem többek közt azért is, mert amiket hallgatok külön-külön felvett hangsávokból vagdalják össze, nem egy térben keletkezik. Szomorú, de kevesen veszik a "fáradságot" közös örömzenélésre a stúdióban - szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák