Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #11024 üzenetére

    Inkább idézőjel nélkül aranyos (és korrekt) a részemről ez.

    "Tényleg érdekelne, hogy rajtad kívül ki az aki ajánlja még?" Ezt ne tőlem kérdezd. Megjegyzem, az "aki nem ajánlja a HD558/598 típusokat gárda" is csak néhány személyes "csoport" (a többség nem ismeri még ezeket a típusokat), és indok nem nagyon szokott kapcsolódni a nemajánláshoz azon kívül, hogy alaposan megdrágult itthon az előd HD555(/595)-höz képest, amire én pedig el szoktam mondani, hogy a HD555(/595)-nek a magyarországi ára volt egy időn át valami okból abszurdan alacsony (de közel sem csak emiatt volt/van olyan népszerű a némelyek által mostanában szintén degradálni divatos HD555), és el szoktam mondani, hogy nem igaz, hogy semmit se változott a 8-as széria az 5-öshöz képest, merthogy (legalábbis a hangja) nagyon is sokat változott, meglátásom alapján jobbára előnyére. Szerintem itt némelyek körében kissé toposszá vált a HD555/595/558/598 vonal degradálása (hasonlóan a Shure SRH440 szintén kissé toposszá vált, helyenként kritikáltan felmagasztalásához), szerintem indokolatlanul.
    Én továbbra is ragaszkodom hozzá, hogy a HD555/595 és különösen a HD558/598 fejhallgatók a kiemelkedően jók közé tartoznak a maguk árkategóriájában, ennek ellenére - látván az egy-két embertől érkező aktív ellenállást - általában csak olyankor szoktam ezt megemlíteni, amikor a tanácskérő személy kifejezetten rákérdez az adott árkategória adott Sennheiser típusaira, és olyankor is "aranyosan" felhívom a figyelmét, hogy a többség véleménye eltér az enyémtől, tehát az enyém csak különvélemény. Ennél korrektebbül eljárni lehetetlen, ugyanis továbbra is, sokszoros és többféle körülmények közötti meghallgatás után is ragaszkodom ahhoz, hogy ezek kiemelkedően jó típusok az árkategóriájukban - mint ahogy az egész világban rengetegen vélik hasonlóan (és viszonylag kevesen ellenkezően), ami persze nem jelent semmit. A továbbiakban azonban (mivel sajnálnám ezen típusokat "kárba veszni", lehet hogy aktívabban is fogom ajánlani az emlegetett típusokat, önhatalmúlag, önfejűen - továbbra is felhívva a figyelmet, hogy a véleményem ebben a topikban ezügyben (viszonylag) különvélemény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák