Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz kNG #100763 üzenetére

    De pontosan nem erről van szó, most néztem meg vagy 5 review-t, és mindenki kiemeli, hogy igen, baromi jó a fejes bizonyos zenékre, és baromira nem jó bizonyosakra. Mindegyik pontosan ugyanazt mondja el, amiket hallok, vagy amit leírtam. Azt is elmondják, nem skálázódik úgy, mint a 6-os sorozat, úgyhogy nem fog igazán jobban szólni egy komolyabb (1000$+) erősítőről, viszont egy 100$-os stack is kihozza a nagyját belőle.

    Elolvastam a Microfluent véleményeket a másik topikban, és ha Magyarországon élnék, valószínűleg vettem is volna azt meghallgatással, mert jónak tűnik. Sőt, látatlanban is elhiszem, hogy jobb az a lánc, mint az enyém. De volt hozzászóló, akit elmondta, hogy a melegebb OPA-kkal már túl meleg bizonyos fejesekhez. Te csináltál az OPA-kkal egy olyan láncot magadnak, ami a világos és a neutrális fejesekhez jó, de ha bármi olyat kötnél rá, ami eleve melegebb, máris hallgathatatlan lesz. Pontosan erre gondoltam a fenti skálával. Egy meleg csöves erősítőn valószínűleg tök jól szólna zenehallgatásra, csak akkor meg minek venni egy direkt neutrális fejest, aminek éppen a neutrális voltja a célja, miközben ezer másik meleg hangú fejes van, ami jobb is zenére, olcsóbb is mint egy új lánc, és több élvezetet is ad úgy általában mindenféle típusú zenéhez. Így csak arra tudtam gondolni, hogy a te láncod valószínűleg eléggé meleg, kizárva a fejesek nagy részét belőle, cserébe a HD560s jól szól rajta.

    Alapvetően jól megfogalmaztad a második bekezdésben. Azért ütöttem csak a vasat, mert ha azt olvasom itt, hogy "tök jó a HD560s ha zenét keversz, illetve zenére is jó, de csak egy jó meleg amp-al előtte", akkor lehet, hogy inkább skippelem. Ha bejön az átlagember a pár tízezer forintos DACAMP-jával, és vesz egy ilyet, nem fog jól járni vele. Kivéve, ha analizálni akarja a zenét.

    Mindenesetre köszi a jó beszélgetést, remélem nem kukacoskodásnak vetted, hanem inkább építő beszélgetésnek, mert annak szántam. :R

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz kNG #100763 üzenetére

    Most azért utánaolvastam: te OPA2604-gyel kérted a bkercso-féle DAC-ot és erősítőt is. Bkercso ezt írja a hirdetésben:
    Az OPA1678 hangkaraktere enyhén világos. Kérésre adom LM49720-al is, amely pedig enyhén sötét karakter. Információáteresztése mindkét OPÁ-nak a legjobbak között van az én fülem szerint.

    Nálam OPA1678 van bent az S100A-ban. Az OPA2604-es tapasztalataim alapján feltételezem, azzal még az LM49720-nál is sötétebb? :F
    Bár nem értem, miért pont az került bele. Az OPA2228 szintén elég sötét (úgy emlékszem, sötétebb az OPA2604-től), és bkercso szerint jobb felbontású. Nekem a Presenter OPA2228-cal adta a legmuzikálisabb és egyben legjobb közepű hangot, a 2604-et egyértelműen verte.

Új hozzászólás Aktív témák