Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri0TSL

    újonc

    Sziaszok. Fejhallgató vásárás előtt állok. A cserére érett modeel egy Sennheiser HD 4.20s, a kinézett modell pedig az Audio-Technica ATH-M30x. Engedjétek meg, hogy elöljáróban válaszoljak a kérdésekre.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Otthon, néha tömegközlekedésen.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Elsősorban zenére, néha pedig filmre.

    Általam kedvelt és gyakran hallgatott műfajok:

    EDM (elég vegyes)

    pl. trance, prog house, big room, future ...

    Hard EDM (hardstyle, hardcore )

    Egyéb (Metal , rock, pop ...)

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    20-25 ezer ft körül kalkulálok, az össsz keret pedig 30 ezer ft.
    4.) Új vagy használt?

    Új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?

    Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?

    Zárt.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

    Szeretnék egy elektronikus zene szempontjából egy egézséges hangképet adó fejhallgatót, viszont nem zárom ki pl. metalt vagy egyéb műfajokat se.

    Sajnos tapasztaltam, hogy a korábbi fejhallgatóm amellett, hogy véleményem szerint elektronikus zene orientált volt (érezhetően, de nem tolakodóan kiemelkedő mély volt rá jellemező) ami mindent összevetve kellemes hangképet adott, de sajna a nem elektronikus zenék esetében (pl. metalnál) érezhetően gyengébb volt az összkép(talán kevés volt a középtartomány?).

    Röviden szeretnék:

    -kellően erős, dinamikus mélyeket (ne legyen tolakodó, ne nyomja el a többi tartományt)
    -értékelhető magas és középtartományt ha esetleg épp más máfajjal is próbálkoznék
    -amennyiben a forrás az esetek többségében okostelefon (néha asztali pc, gyári Realtek hangkártyával) a fejhallgató telefonnan használva is normális hangerővel tudjon szólni.

    8.) Honnan vásárolnál?

    Még nincs ötletem.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Okostelefonról ill. asztali pc -ről. ( későbbiekben esetleg valami olcsóbb fejhallgató erősítőre is beruháznék)

    Nagyon röviden az lenne a kérdésem hozzátok, hogy a fentiek alapján mennyire lenne megfelelő eszköz számomra az ATX M30X ?

    Köszönöm, hogy elolvastátok és remélem, nem ijesztettem el az írásommal senkit, bízom benne, hogy lesz köztettek olyan tag, aki képes kiagazodni rajtam. :F :R

    A válaszaitokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák