Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #98320896 #85685 üzenetére

    Kiderült közben, hogy a DAC vagy a VLC adja ezt a hangot tekerésnél és szám váltásnál, úgyhogy nem haluztam és nem is a fejhallgató hibája.

    A HD681-hez képest sokkal jobban el van szeparálva minden hang. Hallom néha, ahogy éneknél levegőt vesznek, vagy ahogy rezeg a fa a fúvós hangszereknél. Már nem emlékszem minek hívják azt a kis fadarabot, ami cserélhető fuvolánál és klarinétnél, és amit rezegtetnek, de van egy nagyon kicsi extra hangja. Hallom az alapzajt olyan számoknál, amiknél eddig nem hallottam, de gondolom ennek köze lehet ahhoz, hogy magasabb hangerőre kell állítani. Ez 55 ohmos, a HD681 meg csak 32 ohmos. Hangerőre szerintem rendben van így is, a maximum már sok lenne. Melegebbnek és szorosabbnak tűnik, mint a HD681, szorítja egy kicsit a fülemet, fáj is tőle egy kicsit, de szerintem ez idővel csökken majd. Ami még feltűnt, hogy az ütős, csörömpölős hangszerek bántóan erősek. Remélem ez majd idővel enyhül, ahogy bejáratódik a membrán vagy mi van benne. Ha nem, akkor marad az equalizer. A magasak már nagyon sokat javultak így 12 óra járás után, most már kezd élvezhető lenni vele a zene. A magas hangok jóval közelebbinek hallatszanak, erősebbek is, és visszhangot sem hallok már velük, mint az elején. A tanulság az, hogy mindenképp érdemes bejáratni pár napot, és csak utána visszaküldeni, ha úgy sem jó a hangzása, mert nagyon sokat tud változni. Összességében az egész minőségibb hangzású, mint a HD681, szóval szerintem megérte a dupla árat. Igazából Omnitronic SHP-600, amit venni akartam, de azt 15-re felárazták 13-ról ezt meg 20-ra árazták le 24-ről, úgyhogy inkább ráfizettem. Majd még lehet, hogy veszek mellé egy harmadikat is vagy egy másik DAC-ot, még nem tudom, de most egyelőre elég pénzt szórtam el zenére.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák