Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #83767 üzenetére

    "Miért kéne egy otthoni zenehallgatásra való fejhallgatónak jól kinéznie?"

    Azért, mert egy termék nem csak és kizárólag a funkció betöltéséről szól, főleg nem ha valami high end szegmensről van szó ( nem csak fejhallgatóra értem). Igenis elvárom, hogy mikor lerakok több százezer forintot egy fejhallgatóért , akkor azon lássam azt, hogy a külsején meg a dobozán épp ugyan úgy dolgoztak , mint a hangján. A high end nem a hangminőséget jelöli hanem a szemléletet. Azt, hogy nyújtsuk a lehető legjobbat. Ebbe pedig bizonyos dolgok nem férnek bele, ahogy pl részemről az említett Stax fejhallgató designja sem. Ha felvenném és nagyon tetszene a hangja sem venném meg soha, mert azt érezném , hogy leszarták azt , hogy olyat gyártsanak ami a szememet is kényezteti nem csak a fülemet. Ferrariba is lehetne Alcantara helyett szövet mert pont ugyan olyan gyors lenne , meg ugyan olyan lenne a motorhang is. Azért nincs benne , mert abban az árban az már egyszerűen nem fér bele. Az említett fejesre szerintem ez részemről hatványozottan igaz. Ha ennyi pénzt elköltök , akkor már rég nem csak a hangról van szó , épp ezért néznek ki úgy a komoly fejesek (pl Empyrean / Utopia / Stellia / HD820 / LCD24 / Thror ) hogy azok ugyan azt a minőséget sugározzák kívülről mint belülről. Nincs baj azzal, hogy téged nem érdekel a hangon kívül semmi, de azzal se legyen baj ha mást nagyon is. Én személy szerint minden , de minden terméket (nem csak audió) úgy keresek , hogy először megnézem melyik tetszik és akkor elkezdem nézegetni, hogy azok közül melyik milyen szintet képvisel. Olyat fogok vásárolni amire már ránézésre is vágyok , amire nem az teljesen mindegy mit produkál.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák