Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Sefter #74215 üzenetére

    Biztos meg foglak lepni, de ezt en is megtalaltam mar :D A legegyszerubbtol viszont messze van, tekintve hogy a 99 dolcsis ampra eloszor kifizetek 40 dollar szallitast, aztan varok 2 hetet mire beer az orszagba, utana jon az email ahol a 140dolcsira kifizettetik velem az afat es a vamkezelsi koltseget es akkor 1 honap mulva meg is tudtam venni dupla aron :D na, ezt akarom elkerulni. 99 dollarert kipopbalnam , 180ert mar nem annyira.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    Tud valaki ajánlani nekem olyat, amit a fejes felső pántjára lehet RÁrakni ilyen szivacs/plüss valami ? Lényeg az lenne, hogy van egy AKG K712Pro-m és annak a fejen fekvő pántja sajnos egy ilyen nagyon vékony, viszonlyag kemény (mű?)bőr. Olyan megoldás érdekelne amit erre lehet mondjuk körben rárakni. Hosszútávon sajnos nem kényelmes ebben a formában.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Gzula[HUN] #78735 üzenetére

    Első két linkeddel szerintem van valami gond, de a 3.működik köszi, pont ilyesmire gondoltam.

    Azt sajnos már előre sejtem, hogy "sután" fog kinézni a 712ön is, de hát még mindig inkább nézen ki sután, minthogy ne hallgassam mert nem tudom elviselni a fejemen :D Sajnos ez pont olyan dolog, ami első hallgatásnál nem derül ki, mert nem hallgatom próbaképp 2 óráig ugye... Egyébként megfordult a fejembe, hogy probléma lehet , hogy nincs párna , de híresen könnyű fejes szóval azthittem nem tré. Hát sajnos az. De a linket mégegyszer köszi.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz UDetti91 #78899 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy ilyen fejesem, kb 8-10 hónapos , ~ napi használatban van. Összeségében szerintem nincs olyan problémája , hogy ne lenne tartós, nagyon könnyű , a fülpárna nagyon kényelmes DE a pánt nem. Hosszan hallgatva (2+ óra) nekem már nyomja a fejem , pedig van hajam is ( normál férfi rövid haj , kb 4-5 centi , arra célzok csak , hogy nem vagyok kopasz pl hogy szó szerint a fejemen feküdjön a pánt).

    Nemrég kértem is tanácsot , mutattak itt a topikban ilyen körérakható kis varrt "párnát" de sajna elég bután néz ki. Nekem most adott egy kis ihletet a hd 600-am , mégpedig azt hogy rendeltem egy hd 650 felső párnát ami leírás alapján majdnem pont akkora mint a 712 pro fejpántja. Azt fogom rátapasztani majd a pántra , ez így látatlanban értelmesen fog kinézni is + biztos , hogy kényelmesebb is lesz. Ennyit tudok negatívumként felsorolni , egyébként szerintem egy kimondottan jó fejes.

    "Beszéltem a fejhallgató egyik forgalmazójával, kérdeztem, hogy milyen erősítőt javasolnak ehhez a fejhallgatóhoz, erre azt írták, hogy nem kell, mert kicsi az impedanciája a készüléknek."

    Arra figyelj, hogy hiába az alacsony ohm , ez egy nagyon erősítés éhes füles szerintem , alaplapi kártya , mobil stb teljesen felejtős. Jól hangzik a 65 ohm ( ha jól emlékszem annyi) , de ez ilyen planáros 65ohm , mellette ott van a sensitivity-je ami egyből meg is vétózza ezt a kérdést. Laptopról kizárt.

    Szóval én adok rá egy erős nagyon tetsziket és ha a hd650 szivacsa beválik akkor úgy már nagyon is ajánlanám. De csak erősítéssel. Az lehet bármi amúgy , valami kis fiio dac is megteszi , de valami kell. Nyílván ha ki akarod hozni ami benne van az nem áll meg egy 30ezres erősítőben , de arra tökéletesen elég lesz, hogy hallgasd , illetve nyilván a minősége is jobb lesz akármelyik laptopnál.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz UDetti91 #78915 üzenetére

    "A fejhallgatót 78 ezerért árulják, ha összességében 200 ezer alatt megúsznám, az nagyon szuper lenne."

    Ne viccelj, ennel lenyegesen kevesebbol is booven meg lehet uszni ezt a kerdest. Lenyegben ~120k-d van dacampra , az tobb mint eleg. Kerdezz utana dac topikban, de szerintem 120nak a felebol os kivitelezheto ez lazan. Nyilvan adott esetben a jobb hang dragabb lesz, de ekkora keretbol itt nem lehet semmifele problema.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #78930 üzenetére

    -

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fehér_ember #79364 üzenetére

    Szerintem nem az elmeny mertekerol beszelt fejes - asztali rendszer kozott, hanem azt mondta hogy dragabb ugyan azt a minoseget hozni hangfalon, mint fejesen. Ebben pedig abszolut igaza van, hasamrautok : epitesz egy fejes lancot (dacamp+ fejes) mondjuk 1M-ert, amit ott kapni fogsz minosegben azt nem fogja kozeliteni egy ugyan ennyibe kerulo dac+poweramp+hangfalak+kabelezes lanc. Abban a minosegben az asztali rendszer lenyegesen tobbe fog kerulni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #79370 üzenetére

    En nem allitottam azt, hogy 1M-ert nem lehet jo hangfalas szettet osszeallitani. A kerdes az volt es tovabbra is az, hogy az a hangfalas szett hangminosegben/reszletessegben fog e tudni annyit hozni, mint egy hasonlo penzbol osszeallitott fejes rendszer. En pedig tovabbra is azt gondolom, hogy nem. Sot, minel inkabb lejebb megyunk arban, annal inkabb nem. Abban egyetertek, hogy a nagyon high end fejes szettek arabol nagyon komoly asztali rendszert lehet epiteni, ahol ez a kulonbseg mar egyre inkabb szukul. De pl 300k-bol? 300k-bol egy fejes + dacamp szinte biztos, hogy komolyabb minoseget produkal mint egy dac+pamp+hangfalpar+kabelezes ugyan ennyiert. Ez pedig tovabbra sem jelenti azt, hogy akar a 300k-s asztali rendszer is rossz lenne. Nem erre megy ki a beszelgetes szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fehér_ember #79373 üzenetére

    "Viszont ne kelljenek már több milliós holmik egy átlagos "jobbféle" fejesrendszer hangminőségének eléréséhez"

    Na hat ha van valaki aki azt gondolja, hogy elerheto jo hangminoseg tobb millio alatt akkor az en vagyok. A multkor valaki itt k712p hez keresett erositest es azt mondja , nagyjabol 120k-s kerete van. Hat mikor megemlitettem, hogy boven eleg lesz ez az osszeg, vagy akar 60-80k is (pl dx3) ahoz , hogy jo minosegben zenet hallgasson gyakorlatilag majdhogynem meg lettem gyilkolva, hogy hat mirol beszelek... Ugyhogy ebbol a szempontbol rosszul latod a helyhetet.

    "~2,5x árkülönbség azért előfordulhat."

    Igen errol beszelek enis. De ugy erezzuk azt, hogy 1m nel a 2,5x arkulonbseg az plusz 1,5millio forintot jelent ? Ezzel engem igazolsz.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #79379 üzenetére

    Mert amugy az olyan kifejezesek, hogy "intimitás" meg "fágyolos" meg a "függöny mögül szól" az mond valamit ? Osszehasonlitani merheto parametereket lehet, az lehet, hogy neked az egyik jobban tetszik mint a masik , de mikor kimondasz egy olyat, hogy "intimitás" na ott mentunk at a fizikai valosagbol a szubjektiv valosagba. Szoval ha azt mondod, hogy neked a clear az fagyolos ellenben a 800s az sokkal intimebb, ez megallpitaskent ugyan ugy nem er semmit.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ribi #79381 üzenetére

    Vagy itt, vagy a dac topikban, nem emlekszem, kb 3-4 hete, talan pont bacylus(is) allt bele, hogy siman el lehet kolteni egy fules aranak a sokszorasat dacampra. Ami igaz is amugy, csak ne egy k712p legyen a kiindulasi alapunk ami egy ~60k-s fules (es nem rossz amugy, nekem is van egy, csak az eletbe eszembe nem jutna tobb szazezres elektronikat ala rakni, mert ez kvazi egy belepo fules)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz SirRasor #80166 üzenetére

    "Mármint pont ezért hoztam példának a hangkártyát, mert ott biztosan nincs szűk keresztmetszet"

    De miert gondolod azt, hogy nincs ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz pendre54 #80331 üzenetére

    Szvsz nagyon jo a 712pro mint hang, viszont nagyon kenyelmetlen mint fejhallgato. En hd600-al jatszok mert a 712prot nem birom a fejemen 2oranal tovabb. Rettento merev szerintem a bor a tetejen (a fejpant) es meg csak nem is parnazott. Egyebkent van hajam is, tehat nem arrol van szo hogy pl kopasz vagyok es igy nyomja a fejem. Ez tipikusan az amkt nem tudsz meghallgatasnal kiprobalni sajna, ha tudtam volna biztosan nem ot valasztom. Viszont a hangja tenyleg ok, abba nem akarok belekotni. Jatekra egyebkent boven vannak jobb fejesek kevesebb penzert , de azert ebben is hallom ha mondjuk cs-ben valaki ellepi egy masik mapen, szoval azert nyugodtan hasznalhato. Bar amugy egy 5ezres fulesben is hallani ha ismered a hangokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz muszurkefal #81028 üzenetére

    Azert szerintem az 50ezer es a 900 ft-s usb kabel kozott van meg nehany lehetoseg.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Remus389 #82031 üzenetére

    Én ritkán értek egyet Ba cy lus fórumtársunkkal , de most tényleg nem értem , hogy mi a probléma amiről itt már a 20. komment születik. Miért gond az , ha valaki nem szereti a sennheisert ? Én ugyan úgy nem szeretem , pedig nekem van is (hd600). Hallottam egyébként a 8xx szériát is ,meg 700-at is de alapjaiban ugyan az a véleményem mint mikor 660s-t meg a saját 600asomat hallgatom , hogy még egy olyan unalmas , lapos fejes mint a sennheiser tuti nem létezik. Az, hogy neked jó az nagyon király és szerintem itt mindenki örül, ha valaki megtalálja a számára non plus ultra hangot , de azért engedd már meg hogy másnak ne tetsszen. Nekem is bőven elég lenne 15perc ha újra elém kerülne egy 800s , hogy ne akarjam megvenni (és azzal is abszolút egyetértek , hogy főleg annyiért nem mint amennyibe kerül). Ez nem jelenti azt, hogy nem jó , csak azt hogy nem ugyan azt keressük. Ez miért gond ?

    szerk: abban egyébként egyetértek , hogy rohadt kényelmes a 800/800s.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Remus389 #82044 üzenetére

    "Egy ilyen fejesről csak azután lehet tisztességes véleményt mondani, miután nálad volt pár hónapig és alaposan megismerted, letesztelted különböző forrásokról és beállításokkal (EQ, esetleg kipróbálni a Dekoni párnát, ilyesmi)."

    De miért ? Miért hasznosabb fél millió forint elköltése után hónapokig hallgatni meg tesztelni egy fejest , különböző forrásokról , eq-zni meg más párnákat vásárolgatni rá , mint az , hogy felveszem a hd800at , meghallgatok két számot rajta , felveszek utána egy pl lcd-x-et és azt mondom hogy oké , az lcd jobb és azt veszem meg. Egy fejesről azután lehet tisztességes véleményt mondani hogy feltetted és meghallgattál rajta egy zenét amit szeretsz. Ha egy másik fejesen amit felteszel ugyan az a zene neked jobb , akkor el van döntve , ennyi. Amikor saját magadnak vásárolsz fejest akkor nem tesztelő vagy hanem felhasználó. Nem azt keresed hogy hol jobb meg hol rosszabb , milyen zenével jó és milyennel nem hanem azt, hogy amit TE hallgatsz zene , na azzal milyen. Teljesen irreleváns ha minden teszt szerint jazzre a legjobb egy fejes ha te nem hallgatsz jazzt. Ne haragudj de szerintem pont az az irreális , hogy hónapokig tesztelek egy fejest meg moddolom párnával meg eq-val hogy kijöjjön belőle valami olyasmi , amit adott esetben egy másik fejes a dobozból kivéve tud. Arról meg már ne is beszéljünk , hogy nehogymár ott tartsunk , hogy egy fél millió forintos fejest azzal kell kezdenem , hogy másik párnát veszek hozzá érted...

    Én pl nagy iem keresésbe vagyok és a legjobban tetsző füles (formára , minőségre , felépítésre ilyesmi) a Rai Penta volt. De minden tesztben elmondják róla, hogy csodálatos a közepe de egy rettenetesen flat kialakítás. Ez baj ? Egyáltalán nem , ott is elmondják hogy aki vokált hallgat annak ez lesz az álma. De én személyesen nem azt hallgatok hanem olyan zenéket amikben a mély sokkal sokkal dominánsabb , techno-psy-darkpsy-dnb-zenon mittudomén. Szerinted amikor minden reviewban elmondják , hogy visszafogott a rai penta mélye , akkor nekem nagyjából mennyi idő kéne ahoz hogy eldöntsem , hogy nekem nem kell ? Mondjuk 10 másodperc ? Lehet , hogy 15. A rai penta egy kiváló iem , csak amit én hallgatok arra halálosan alkalmatlan az összes review szerint amit a neten megtalálsz. Konklúzió - nemhogy hónapokig nem kell hallgatnom , egyáltalán meg sem kell hallgatnom hogy tudjam , nem azt a hangzást keresem. Persze ha alkalmam nyílik rá meg fogom hallgatni , de a vásárlástól már látatlanban is elzárkózom , mert egyszerűen nem olyan zenékre van tervezve a füles amit én többségében hallgatni szeretnék rajta.
    Azért az érezzük már kérlek ebben a kérdésben , hogy itt milyen összegekről beszélünk. Egy 15e forintos fejesnél ha párnacserével javul a hang , azt mondom oké persze , ráköltök 10k-t és kapok egy jobb fejest. Ez nyugodtan lehet igaz egy hd800/800s-nél is , de basszus. Az dobozból kivéve legyen minimum csodálatos , aztán moddolással legyen olyan tiszta mint egy sellő könnye.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Remus389 #82082 üzenetére

    Igen csak ellentetben a fejhallgatokkal, az autot lehet egzakt szamokban merni amirol bacylus beszel. Mert attol hogy vagy aterzed mit jelent a 700 loero vagy nem, ezzel egzakt be lehet loni hogy akkor az egy kva eros auto, mert a 700 loero rengeteg. Ellentben a fejhallgatoval, ahol ezek meg teljesen szubjektiv dolgok. Pl ha en most megkerdeznelek Teged, hogy te elegedett vagy e a 800s-ed melyeivel akkor valoszinuleg erre egy igen lenne a valasz. Ha te kerdeznel engem ugyanerrol, akkora nemet mondanek hogy sirvafakadnal. Ezert nincs ertelme annak amit mondasz, mert a 0-100 gyorsulas egzakt adat es nem pedig izles kerdese, 3.67 masodperc mindenkinek 3.67 masodperc. A mely hang viszont nagyon nem ugyan az mindenkinek, mert pl ha mindenki azt ertene jo melyhang alatt amit en ertek, akkor a sennheiser soha egyetlen HD-val kezdodo tipusszamu fulest nem adott volna meg el sohasem. Ebbol viszonylag konnyu levonni a konkluziot, hogy ez egy erosen szubjektiv kerdeskor.

    "Amit te csinálsz, abban az a hiba, hogy nagyon-nagyon kevés idő. Egy embert meg tudsz ismerni 10-15 perc alatt? Max a felszínt kapargatod, na ez a baj."

    Ezt meg nem tudom mar mire velni, olyan mintha csak direkt kotozkodnel. Egy kiallitott fules ami ment mar par szaz orat olyan amilyen. Az egvilagon semmit nem fog valtozni a hangja, felveszed es amit hallassz olyan. Az, hogy egy fules hangjanak megismereset egy ember megismeresehez hasonlitod az meg mar nevetsegesen abszurd.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Remus389 #82087 üzenetére

    Már megbocsáss , de azt autó formája meg a műszerfal kinézete hogy jön ide ? Nem arról beszéltünk eddig, hogy külsőleg kinek tetszik és kinek nem a hd800s , hanem arról , hogy milyen hangja van. Az pedig , hogy milyen hangja van abszolút szubjektív , mert függ attól hogy milyen hallásod van , függ attól, hogy milyen zenét hallgatsz , függ attól , hogy mit keresel abban a hangban amit keresel. Tehát hiába lebegtetsz előttem egy mérést , hogy teljes frektartományom 5dB eltéréssel zenél a hd800s , mert ez teljesen mindegy lesz akkor amikor azt valaki meghallgatja , mert vagy tetszik neki a hang vagy nem és egyértelmű , hogy nem ez alapján fogja meghozni az ítéletét. Azért emeltem ki az autó egzakt adatait , mert annak vannak. A fülesnek egzakt adatai meg csak papíron léteznek , mert a valóságban annyi szubjektív változó befolyásolja az élményt , hogy teljesen mindegy mi van ráírva. Csak indulj ki a saját példádból , te is két fejhallgató közül választottad a 800s-t valamiért. Más ugyan ebben a helyzetben a clear választotta volna , megint más egy hd700-at , megint más lcd-t , a következő egy staxot , jött volna valaki aki egy empyreant és sorolhatnám neked estig , hogy ki mit választott volna. Mindenki akinek 500k+os fülese van ami nem hd800s az valamiért azt választotta veled ellentétben. Ezek utána milyen egzakt számokról beszélünk úgy mégis ?

    "
    Oké, tegyük fel érdekesnek tartasz egy embert, de nagyon.
    Ki ér el jobb eredményt?
    Az aki 15 percet beszél vele, vagy az aki először utánajár az ismerőseinél és utána beszél vele de többet.
    Oké ember után csúnya dolog nyomozni, de tulajdonképpen ez a különbség."

    Ezt a hasonlatot pedig kérlek engedd el , mert olyan szinten degradáló az emberekre nézve , hogy már nekem fáj. Az emberi lét komplexitásával akarod igazolni egy tetves fejhallgató kiválasztását ? Komolyan sértő , nem rám nézve , csak úgy általában. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ribi #82091 üzenetére

    Persze , csak azt 100ból 100ember ugyan úgy fogja értékelni. Akár marikát akár pistát állítod be dragrace-n egy lambo aventadorral majd utána egy traktorral , mindketten érezni fogják , hogy talán nem a 0-100 a traktor erőssége. Ahogy eszébe nem jutna egyikuknek sem felszántani a búzamezőt egy aventadorral. Ez a lényeg, hogy van aki egy másik 500k-s fülest hall sokkal jobbnak mint Ő a 800s-t. Szerinted olyan is van aki megkapaszkodik amikor lepadlózod a kombájnt ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fericske #82290 üzenetére

    Ranezesre , meg az alapjan amit leirtal jol veszem ki, hogy olyasmi hangzasa van mint a Klipsch cuccoknak ? Nem ismertem amugy ezt a markat, de valami eszemeltlen szep fejesek.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Sinesol #82341 üzenetére

    Azért tegyük hozzá , hogy a "hordozható" az ifi micro esetében kb annyit jelent, hogy el tudod vinni magaddal A-ból B-be. Tehát amég én mondjuk a mojot simán bedobom a télikabátom zsebébe és örülök, az ifi micro nagyon más kaliber. Inkább mondanám szállíthatónak , mint hordozhatónak. Érted , ez a cucc 3x akkora térfogat mint egy mojo , másfélszer nehezebb is és azért legyünk őszinték , mojot is max kabátban. Nyáron egy farmerba tuti nem viszed magaddal , nekem se jutna eszembe.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Sinesol #82456 üzenetére

    Ezelőtt még soha életemben nem láttam női karmestert.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz csƵ #82564 üzenetére

    Ranezesre nem. En egyforma atmeronek latom a ket dugot, balanced az vagy 2,5mm az ugye vekonyabb vagy 4.4 pentacon az meg lenyegesen vastagabb. En arra tennem a tetemet , hogy szurke kabelen van valami taviranyito/mikrofon droidhoz/iphonehoz.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz ribizly #82893 üzenetére

    A cukormaz sokkal erosebb szerintem. Volt mar a fejemen ez meg az, de szerintem ha keresnek sem talalnak olyan fejest ami annyira steril, mimt egy hd600 pl. Nagyjabol olyan a hangja mint egy beton probatest : pontosan visszaadja a valosagot es legalabb annyira izgalmas is. En a hd600-am inkabb fel sem veszem, mert meg amit szeretek zeneket azokat is csak elrontja nagyjabol (leginkabb elektronikus). Ugyhogy azt mondani, hogy cukormaz...kizart , hogy letezzen meg egy olyan semmilyen fejes, mint a komplett hd szeria. Ezzel meg veletlenul sem arra celzok, hogy ne lenne hanghu vagy barmi. Csak arra, hogy szo szerint nincs karaktere a hangjanak. Egyik hd-nak sem (820-at meg nem hallottam, annal el tudom kepzelni, hogy alkothattak valamit, de az is biztos hogy a 2500euros rang-ben vegtelen olyan konkurens van, ami nagy valoszinuseggel osszeveri hangban)

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fericske #83533 üzenetére

    Persze nagyrészt egy trash ez a komment, de azért két dolgot szerintem ne vessünk el :

    1: az lcd4 nem nehéz, hanem krvanehéz konkrétan. Majd háromnegyed kiló az a fejes...

    (Az meg hogy olcsó e vagy sem, az nézőpont kérdése.
    Ha havi 12-15-20ezer USD-t keresnék pl, én is simán vennék látatlanba egy ilyen kategóriájú fejest, max ha nem jön be eladom, vagy marad az asztalon dísznek. Ez teljesen helyzetfüggő szerintem.)

    2: miért ne lehetne neki kevés a basszusa ? Simán lehet, hogy pl nekem is az lenne.
    Nem mindenki (szerintem egyébként meglepően sokan) klasszikus zenét hallgat ilyeneken , én sem. Amikor úgy fogok állni anyagilag, hogy beleférnek az ilyen dolgok én elfogom szórni a pénzt high-end hifire , de 98%ban elektronikus zenét hallgatok és abból is olyat, amiben nagyon nagyon domináns a mély tartomány. Egyszerűen csak imádom ezeket a cuccokat, szeretem ahogy kinéznek , amúgy is eléggé technokrata vagyok. Nem igazán érdekel, hogy melyiken szebb a hegedű, nem ezért veszek fejhallgatót. Ezen az elven simán előfordulhat, hogy más sem ez alapján választ. Természetesen nekem is nagyon fontos a hangja, én is hallgatok olyan zenét ahol ez jobban kijön, de a lényeg hogy mikor felveszem szeressem azt ami kijön belőle. Valószínűleg szeretném azt is ami egy lcd4-ből kijön, bár lehet én is nekiállnék EQ-zni , mert életembe nem hallottam még olyan nyitott fejest aminek alapjáraton elégedett lettem volna a mélyeivel. Egyet sem. Emiatt nem is gondolkodok már egyáltalán nyitottban... Mindenkinek mások az igényei , a 3-4k dolláros fejeseket abszolút nem csak azok veszik akiknek az az életük, hogy napjába 40szer meghallgatják ugyan azt a mozartot , hogy melyik fülesen a legszebb a hegedű. Van aki csak felcsapja aztán berak rajta egy Yelawolfot és örül. A különbség köztünk meg közte, hogy neki erre volt felesleges 8k dollárja ( mivel a füles mellett ugye a tt2 is 4k usd).

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz s4tch #83549 üzenetére

    "Az Elear 450g. Tegnap 5 órán keresztül hallgattam, eszembe nem jutott, hogy gond lenne a komforttal."

    Ez rendben van, de az lcd4 (amiből a téma indult) az nem 450g hanem 735g. Azért az már egy szabad szemmel is jól látható különbség szerintem.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fericske #83538 üzenetére

    "Amúgy te a huf 300ezres fizetésedből elköltenél vakon 60-70ezret egy cuccra, aztán mégennyit vakon egy másik cuccra, hogy hátha attól jobb lesz az első cucc?"

    Nem feltétlenül, de egyrészt elfogadom, hogy van aki igen, másrészt pedig azt értem, hogy százalékosan 300k-ból 60 az ugyan annyi mint 6M-ből 1,5M , de szerintem az egy kisebb kiadás. Ha havi 3kilóbol kell megélnem akkor nagyonis érezhető ha abból 60at fejesre költök, 20k usdnél ez már egyáltalán nem annyira érezhető , hiába ugyan annyi százalékosan.

    "Egyébként igen korrekt és akár basshead mélyeket is tudnak nyitott fejhallgatók is, ráadásul épp az Audeze LCD széria jó példa erre.
    Miután jónéhány fejhallgatóval volt már dolgom, két dolgot nem osztok az általánosításokkal.
    Az egyik, hogy zárt fejesnek nem lehet jó tere, a másik, hogy nyitott fejesnek nem lehet masszív, fogtömés lazító basszusa."

    Ezt pedig teljes mértékben elfogadom neked, lényegesen (de lényegesen) nagyobb tapasztalattal rendelkezel nálam ebben a témában. Inkább akkor mondjuk úgy, hogy nekem a nyitott fejesek amiket birtoklok + amiket már hallottam nem adták azt a fajta mélyet amire vágyok. LCD-t még sosem hallottam egyébként, de ha ilyen magasságban tervezek majd venni valamit, biztos, hogy meghallgatom őket. A planárban nagyon hiszek.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Zoliee #83557 üzenetére

    Ba cy lus-al értek egyet. Ha már egy random ember sem érzi, hogy miért jó egy 4K-s fejes , ott már baj van. Nem azt kell megmondania, hogy miben jobb , hanem csak azt amit Ba cy lus is írt. Az kell, hogy ne akarja levenni. Ha már egy átlagember is le akar venni egy high end fejest, az mitől lenne jó ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tulku #83560 üzenetére

    Ezzel egyetértek.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fericske #83563 üzenetére

    "A te dolgod, hogy ha olyan ember véleményére adsz aki egy telóra dug egy masszív high-end fejest, aztán leszólja, hogy nincs mélye, meg gyengén muzsikál."

    Az a baj, hogy szerintem ez valahol valid. Pl ott az Ananda. nyilván itt ahányan vagyunk, senkinek nem jutna eszébe jó erősítő nélkül akármit is csinálni azzal a fejessel. De mit mond a gyártó oldala ?

    "High Sensitivity : allows use with virtually any smartphone or portable audio device. Low distortion and amazing sound quality.

    Kérdés : most ha elmegyek és veszek egy Ananda-t amit rádugod egy iphonera a lighting - 3,5mm átalakítóval és azt mondom ez kevés, akkor hülye vagyok mert miért nem rakok mögé 1millió ft elektronikát ? Mert ugye maga a gyártó mondja azt, hogy kvázi egy az egybe dugd rá akármilyen telefonra és heló. De ugye mind tudjuk, hogy azért nem ez fog történni.

    Nyilván értem, hogy az LCD4-re ez nincs ráírva, arra próbálok célozni, hogy szerintem semmi alapja nincs annak, hogy hülyének nézzünk valakit aki 1,5m forint elégetése után azt hitte, hogy nincs szükség további 1,5m forintért elektronikát venni egy fejes mögé...

    Egyébként az Audeze azt írja az LCD4 termékoldalán , hogy "Minimum power requiment : >100mW"
    Tehát ha én mint olvasni tudó személy elolvasom, hogy a gyártó azt írja 100mW felett erősítsem , majd pedig veszek egy Q5s-t ami kb tudja is ezt 200ohmon akkor ki lesz a hülye ? Én , aki az alapján választottam egy abszolút alkalmatlan erősítőt amit a gyártó ajánl (mert azt itt mindenki tudja, hogy a Q5s-el nulla lesz az amit az lcd4 produkál), vagy a gyártó aki olyan paramétert ad meg ami nem valid ?
    Vagy továbbmegyek , ott az LCD4z , amire ugyan ezt a 100mW-t adja a gyártó , de 15ohmos. Tehát egy ES100 is elég kéne legyen elvileg , egy BTR5 már 240mW tud balanced-on ami már konkrétan nem a minimuma az LCD4z-nek , hanem az ajánlott.
    LCD4z Minimum power : >100mW , Recommended >250mW.
    Ezek alapján én vagyok a hülye , ha egy BTR5-el akarom hajtani a 4z-t ?
    LCD24 szintén ugyan ez , 15ohm , 100mW , 250mW.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #83767 üzenetére

    "Miért kéne egy otthoni zenehallgatásra való fejhallgatónak jól kinéznie?"

    Azért, mert egy termék nem csak és kizárólag a funkció betöltéséről szól, főleg nem ha valami high end szegmensről van szó ( nem csak fejhallgatóra értem). Igenis elvárom, hogy mikor lerakok több százezer forintot egy fejhallgatóért , akkor azon lássam azt, hogy a külsején meg a dobozán épp ugyan úgy dolgoztak , mint a hangján. A high end nem a hangminőséget jelöli hanem a szemléletet. Azt, hogy nyújtsuk a lehető legjobbat. Ebbe pedig bizonyos dolgok nem férnek bele, ahogy pl részemről az említett Stax fejhallgató designja sem. Ha felvenném és nagyon tetszene a hangja sem venném meg soha, mert azt érezném , hogy leszarták azt , hogy olyat gyártsanak ami a szememet is kényezteti nem csak a fülemet. Ferrariba is lehetne Alcantara helyett szövet mert pont ugyan olyan gyors lenne , meg ugyan olyan lenne a motorhang is. Azért nincs benne , mert abban az árban az már egyszerűen nem fér bele. Az említett fejesre szerintem ez részemről hatványozottan igaz. Ha ennyi pénzt elköltök , akkor már rég nem csak a hangról van szó , épp ezért néznek ki úgy a komoly fejesek (pl Empyrean / Utopia / Stellia / HD820 / LCD24 / Thror ) hogy azok ugyan azt a minőséget sugározzák kívülről mint belülről. Nincs baj azzal, hogy téged nem érdekel a hangon kívül semmi, de azzal se legyen baj ha mást nagyon is. Én személy szerint minden , de minden terméket (nem csak audió) úgy keresek , hogy először megnézem melyik tetszik és akkor elkezdem nézegetni, hogy azok közül melyik milyen szintet képvisel. Olyat fogok vásárolni amire már ránézésre is vágyok , amire nem az teljesen mindegy mit produkál.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #83773 üzenetére

    Nezd, akkor maradjunk annyiba hogy en nem verbeli hifis vagyok, hanem olyan ember aki szereti a minoseget epp ugy hifiben mint butorokban, monitorban , muzliben , ruhaban meg funyiroban. Nekem semmi gondom azzal, ha valaki (jelenleg Te) mindent alarendel egyetlen tulajdonsagnak es mindemt megbocsajt egyetlen elony miatt, en egy osszkepet vasarolok nem egy hangot. A Te peldadban a "verbeli hifis" mar semmiben nem kulonbozik attol aki "verbeli vallasos" , ha igy nezzuk en nem is szeretnek ebbe a csoportba tartozni. Megvan a lehetosegem es megvan az igenyem is arra, hogy az altalanosan elerheto kategoria felett vasaroljak, de nem fogok megvenni egy olyan cipot ami tuti soha nem azik be, ha kozben meg sem kozeliti az izlesemet hanem keresek olyan cipot ami nem azik be es tetszik is. Te a leheto legprecizebb hangra vagysz en meg a leheto legjobb minosegre es nem a leheto legjobb hangminosegre. Olyan fejhallgatot akarok ami amellett, hogy jol szol, kenyelmes, szep, izlesesen van talalva. Nekem szamit a doboza is, a fejhallgato doboza is egy indikatora annak, hogy mit szeretne eladni a gyarto. Sajnalom azt, aki ezt nem erzi.

    Tipikusan olyan mint a nok. Senki sem csinos de buta es senki sem okos de ronda not szeretne maga melle, mindenki okos ES szep not szeretne. Ez a Stax fules az okos de ronda no es ha valaki ezzel megelgszik azzal az egvilagon semmi gond, csak ne Te nezd le azokat akik ennel tobbre vagynak...
    Az pedig, hogy annyi funkcioja van hogy szoljon es ennyi, az egyszeruen csak nem igaz. Egy etkezoasztalnak sem csak annyi funkcioja van, hogy megratja a tanyert, egy lampanak sem csak annyi funkcioja van, hogy fenyt ad es egy csapnak sem csak annyi funkcioja van, hogy folyik belole a viz. Az etkezoasztalod meg fog hatarozni egy komplett helyseget. A legtobb (foleg atlag feletti) termek igenis komoly esztetikai ertekkel bir, akkor is ha te ezt ignoralod. Ha nem erzed az esztetikai kulonbseget egy IKEA forgoszek es egy Herman Miller kozott azt nem azt jelenti , hogy nincs. Az csak azt jelenti, hogy Te nem latod.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #83776 üzenetére

    "A választott nő felé alap a szexuális vonzalom, ami nem az igazi, ha közben csúnyának tartod."

    És azt el tudod fogadni, hogy nekem egy fejhallgató irányában is alap a vonzalom ? Mert az.

    "Olyan, mintha korpásodás/zsírosodás elleni sampont nem az alapján választanál elsődlegesen, hogy mennyire hatékony, hanem hogy hogy néz ki a doboza."

    Nem , egyáltalán nem olyan.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #56474624 #83780 üzenetére

    Bevallom jót mosolyogtam ezen a hsz-en , de itt most hivatalosan elengedem a témát , mert ezzel kapcsolatban nekünk már nincs miről beszélnünk egymással. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz alphamooncam #84053 üzenetére

    Én itt a legnagyobb problémának mindig is azt láttam (és azt látom most is) , hogy szét van szakadva a fórum "kemény magja" két részre. Az egyik rész (a lényegesen nagyobb) az a "mer bezzeg a hangversenyen balblabla" , a másik (sokkal kisebb rész) meg a "szeretnék úgy zenét hallgatni, hogy le se akarjam venni a fejest".
    Ahogy fehér_ember is írja felettem, nagyon sokan V karaktert keresnek , mert egyszerűen az az élvezhető számukra. Számomra is , sok ember számára az. Sok embert nem az érdekel, hogy "mennyire pontosan adja vissza a valóságot" , ez sokak számára (pl számomra is) teljesen lényegtelen. Én azért nyitom ki a pénztárcámat, hogy kapjak egy hangot ami tetszik. Fogadjuk már el azt az apróságot, hogy nagyon nagyon nagyon sok ember nem klasszikust meg jazzt meg hangversenyt hallgat, hanem mondjuk psytrance-et, dnb-t, dubstep-et, minimalt, downtempot, trap-et, rnb-t és egyéb millió+1 olyan műfajt ami sokkal jobban épít pl a mély hangokra, mint a térre. Ezeknek a zenéknek jelentős része valóban halálosan élvezhetetlen lesz egy sennheiseren vagy egy 712-őn (nekem mindkettő van és mindkettőn élvezhetetlen).
    Értsük meg végre, hogy nem csak az vesz sportkocsit aki autóversenyző, sőt, a legtöbb sportkocsit egyértelműen nem autóversenyzőknek adják el. Kíváncsi lennék hány Porsche meg Ferrari látott már életében versenypályát, de nyilvánvalóan a szám marginális. Egy fénykép meg egy festmény sem azért szép , mert "mennyire pontosan reprodukálja a valóságot". A TV-n a HDR1600 sem úgy fogja mutatni neked az erdőt ahogy valóságban látod, az életben soha nem fog senki a szemével olyan szaturáltan látni egy erdőt mint egy HDR felvételen. Ne higgyük már azt, hogy a hallás az valami teljesen más érzékelés mint a látás... Rengetegen nem úgy hallgatnak zenét, hogy közben fejben megállás nélkül mérnek meg összehasonlítanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz IO.sys #84623 üzenetére

    "Szerintem csak parkoltatják a csomagot, amíg statisztikailag meghól rajta a vírus,"

    ennek akar meg lenne is ertelme, ha lenne legalabb EGY (_1_!!) igazolt eset arrol, hogy valaki egy dobozrol fertozodott at. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz kromatika #85573 üzenetére

    En azt mondtam volna, hogy barmelyik! ugyan annyiba kerulo fejes elorelepes egy sennheiserrol, de nem akartam beleallni :))

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #98320896 #85935 üzenetére

    troll on : Bármi amiben nincs igazi mély ;]

    Chris Jones - Thank you (R.J. Reynolds)
    Michael Franti & Spearhead - Positive
    Thievery Corporation - 33 Degree

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Bodz #85966 üzenetére

    Én ismertem Jinjert eddig is, de most hogy linkelve lett elküldtem öcsémnek aki nagyon nem hallgat ilyet , ezt írta :

    "én csak azt nem értem, hogy miért ilyen ideges" :DD :DD

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Moho.Jojo #86000 üzenetére

    Nem poénból mondta.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #98320896 #86096 üzenetére

    Ha ilyen kategóriában gondolkodsz oda már édeskevés lesz a Cobalt , szerintem inkább előbb valami komolyabb forrás (és arról a jelenlegi cuccod is máshogy fog szólni) aztán utána lehet feljebb lépkedni. Egy 1990-et én már biztosan nem erőltetnék a Cobaltról , azért akárhogy is nézzük de a Cobaltnak már maga a form factora elég jól mutatja , hogy fülhallgatókhoz van kitalálva.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Elemííír #86194 üzenetére

    "mai fiatalokban semmi alázat nincs. :N"
    A kor az allapot, nem pedig ereny. Amit mi erzunk akkor amikor ezt mondatot leirod az csont ugyan az, mint amit akkor erzel amikor olvasod amit en irtam. Az, hogy 40 eve hifizel az egy szam, attol a Te szavad nem tobb, mert sokkal regebb ota hallgatsz zenet. Felteszem talalok olyat aki 40 eve hiszi, hogy lapos a fold. Ez teljesen analog azzal amit te mondtal azzal, hogy elovetted a "mert en idosebb vagyok" kartyat. Ha 40 eve hifizel ES emellett egyebkent a szakmaban egy vilagszinten elismert (40 ev utan azt mar illik) nev vagy a hifi vilagaban, akkor azt mondom oke, mogotted van egy 40 eves szakmai mult , megfontolando (nem kotelezo, megfontolando) rad hallgatni. Errol szerintem itt most szo sincs, persze tevedhetek, nem tudom ki vagy.
    Semmit nem jelent ez a szam, biztos van aki 40 eve azt gondolja, hogy a sennheiser jo hang. Szerintem meg az egy vilagi tevedes. Ha majd 30 ev mulva mondom ezt akkor automatikusan igazam lesz ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Elemííír #86199 üzenetére

    Nem is mondtam egy szóval sem, hogy tévedsz CME DT/HD kérdésében. Abban tévedsz , hogy azt gondolod a korod miatt van igazad.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz kromatika #86245 üzenetére

    Akkor még egyszer utoljára, hogy Neked is érhető legyen.

    De , a topik azért van, hogy egymástól segítséget kérjünk. Nem ezt kifogásoltam és most sem ezt kifogásolom. Amit kifogásoltam az az, amikor valaki azzal igazolja azt amit mond, hogy idősebb mint az akinek mondja. Konkrétan irreleváns, hogy mennyi ideje foglalkozik valaki hobbiból hifizéssel , mert az áthifizett évek egyáltalán nem növelik arányosan a hozzáértést. Ha te felteszel a fejedre most egy fejest és 30 évig hallgatod, akkor 30 év után ugyan elmondhatod magadról , hogy 30 éve fejhallgatózol de technikai értelemben a világon semmit nem tett hozzá ez a 30 év a hifizés SZAKMAI oldalához. Tehát utoljára : lehet valakinek igaza , lehet valaki tapasztalt , lehet valaki hozzáértő de ezek közül egyiket sem az határozza meg, hogy hány éve hallgat zenét.
    Annak a véleménye lehet iránymutató aki 40 éve szakmai szinten foglalkozik hifivel , annak a véleménye aki 40 éve hobbi szinten foglalkozik hifivel pont annyit ér mint az én véleményem, vagy a tied.
    A véleménnyel pedig a világon semmi probléma , de az vélemény nem pedig egy követendő tény vagy társai , az csak azt mutatja meg, hogy Te mit gondolsz.
    Én sem állok oda unokaöcsém elé, hogy figyi bro elég bányarém a barátnőd , hidd el nekem , én már 10 évvel régebb óta csajozok...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Gzula[HUN] #86357 üzenetére

    Az Strix Raid nem igazán alaplapi, az konkrétan egy több mint 70ezer forintos PCIe kártya.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Remus389 #86360 üzenetére

    Jézusom de gyönyörű ez a füles :O

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Exodius #86364 üzenetére

    Jaja, azért van ott a sírós szmájli :D Elvileg 1199 font.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák