Új hozzászólás Aktív témák

  • elprimo

    junior tag

    válasz milkabrams #77690 üzenetére

    Nyugodt körülmények között , általam jól ismert zenékkel és forrással meghallgattam egy Hifiman he400i. Kicsit utána járva ez az első generációs 400i ami még nem focuspad A parnaval szerelik gyárilag . A forrás egy Chord Mojo + supra usb kábel (végül az is egyértelművé vált ez előtti kábel összehasonlító tesztből, hogy a chord valóban profitál a supra kábelből, nem is keveset, szóval fontos eleme a végeredményének ) . Beszéltük hogy készülsz venni Amiron, Sundara vagy hasonló fejest feljebb lépést miatt, és mivel a Sundarát már hallottam, illetve az Amiron és 400i össze lett eresztve , még friss melegében írok róla pár mondatot. (Érteni fogod a végén hogy miért). Összeszerelési minőség , és felhasznált anyagok tekintetében magasan leveri az Amiron, ez nem kédés. 400i kapszula külső borítása , és felfüggesztése nagyon gagyi műanyagból van, a fejpántja kényelmes, de azonban az is ilyen vékony nyeszleg. Az első pont ami tetszett rajta az a bőr fülpárna kialakítása , minősége , és puhasága. Elég satu érzésű fejes, már egy kisebb erőt kellett kifejteni ahhoz is,hogy széthúzzam, hogy a fejemre tegyem. Ahogy felkerült kicsit megnyugodtam, mert azt gondoltam nagy nyomás fog jönni mindkét oldalról, és rövidtávon is kényelmetlen lesz,nem hogy hosszú távon . De kompenzálják a nyomást az ultra puha , és jó kialakítású fulparna . Egyszer beállítja az ember a fején felrakásnál, az ott fog maradni 1 éven át, az biztos :) szoval nagyon stabilan ül a fejen utána , és sose mozdul el vagy esik le heves fejrázós pillanatokban se. Aztán jött az első szám , az első találkozás a hangal :D Nagyon nem erre számítottam .. azt gondoltam steril , túl semleges, kimért, kissé unalmas hang fog fogadni, nagyon háttérbe szorulva, vékony ,kissé dinamikátlan méllyel. A frászt ... a mélyeknek jó súlya , teltsége fogadott, mennyiségben és minőségben sem tudtam belekötni , olyan pont jó , nem hiányzott semmi, és nem is volt sok. Pipa. Középben a legerősebb szerintem a fejes, itt sem igen tudtam belekötni . Az ének előtted van , az arcodban szól , jó dinamikával, és felbontásban szól , levegős, hangok szeparálása sem jelent neki gondot. Magas nem visít kellően jelen van, és részletes , nem viszi túlzásba és nem is kevés . Összeségében egy remek fejhallgató . Itthon már úgy láttam nem árulják régóta , amazonon láttam most akciósan 200 dollárért , ennyiért egy nagyon erős választás úgy gondolom , komolyabb hibák nélkül ,szinte hiányérzet nélkül zenél . Nekem nagy meglepetés volt .. és mindezt azért osztottam meg ilyen részletesen (pedig nem állt szándékomban), hogy a végén nyugodt szívvel azt tudjam mondani ,hogy eszembe se jutna Sundarát venni, ez helyett annyiért amennyibe most az kerül . Szóval én erősen ajánlom hallgasd meg ezt is mielőtt nagyon mélyen a zsebedbe nyúlnál. Ez a kis összefoglaló a fent említett forrás és kábellel értendő , az nem kizárt hogy másról nem ezt fogod tapasztalni, sőt. De adott egy irányt hogy mit tud biztosan a he 400i, de biztos van feljebb és lejjebb is. Na utólag kiderült rev2 hallottam, mert nem coax csatis.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák