Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz bajnokpityu #73886 üzenetére

    Ahhh, pontosan tudom, hogy miről beszélsz! Ifjabb koromban a környéken nagyon sok barátom hódolt az akkoriban divatos "hifizésnek", a felénk elterjedt, és az akkoriban a pénztárcánknak (vagy a szüleink pénztárcájának) megengedhető kereteken és márkákon belül (Sony, Technics, Philips, Panasonic, Pioneer stb...). Sok év után egy ismerősöm, aki rendszeresen kijárt németbe minőségibb, de kidobásra ítélt Hi-Fi cuccokat lomizni, hozott pár olyan márkájú holmit, amit addig csak a Hi-Fi újságokban láttunk (nagy Denon erősítők, Rotel-ek, Pio egykori csúcskészülékek, Marantz, Onkyo, Harman Kardon-ok és még sorolhatnám). Szó szerint audio sokkot kaptunk. Hónapokig jártunk hozzá, kis híján odabútoroztunk, és próbálgattuk a NAD 3020 különböző variációit, hogy melyik hangdobozzal, melyik CD-vel hogy szólnak. Egy meghatározó korszak volt. Vettem is tőle először egy Onkyo, majd később egy Sony erősítőt, majd Onkyo monitorokat. Nagyon fájt a fogam egy Marantz CD 6000 KI Signature-re, de azt a srác megtartotta magának. Mondjuk így utólag meg tudom érteni... Aztán sikerült szereznem egy Sony CDP 950-et, amit Lampizator leírása alapján modoltam kicsit (nem annyira, mint ő, cső nem került bele). Igaz, már nem hallgatok CD-t, de megtartom akkor is, bitang hangja volt/van. Néhány évig "elvoltam" ezekkel, ritkultak a szeánszok, elégedett voltam a rendszerem hangjával. Aztán, egy napon újra felkerestük rég nem látott barátunkat. Valami böszme nagy sztereó Denon erősítőt javított éppen, amit azért dobtak ki, mert leégették benne a végtranyókat, és a német nem javíttatott anno semmit, inkább kidobták. Az még nem volt kész, de mutatott akkor egy szettet, ami adott egy plusz lökést ismét, hogy feljebb lépjek minőségben. A pontos típusokra nem emlékszem már, de kb. ez volt: CD 6000 KI, Rotel preamp, Rotel végfok, és valami régi Bowers & Wilkins monitorpár. Órákig nem keltünk fel előle, csak amíg lemezt cseréltünk. Na, kb. itt dőlt el, hogy merre tovább, és mit és hogyan szeretek hallani. Később, más forrásból lett saját Rotel RA-02 erősítőm, és Bowers DM603 S3 dobozaim. Bár, a Bowerseket sokan kissé sterilnek tartják, a Rotel jó irányba segít rajta. Minden igényemet kielégítik. Fejesben ugyanezt a kiegyensúlyozott hangzást kerestem. Noha a HD650 sötétebben szól, mint a Bowersek, mégis közelinek érzem hozzájuk, és nagyon sokáig, és nagyon sokféle zenét tudok jó érzéssel vele hallgatni.
    Egyetlen hangsugárzó márka van, amire cserélném adott esetben a 603 S3-at, de az jelenleg az anyagi kereteimet jócskán túllépi, és minden mást is cserélni kellene mellettük, az pedig a JBL. De csakis, valamelyik jó állapotban lévő, régebbi stúdió monitor szériájuk, amiket a Kenrick Sound újít fel. Pl. a 4355, vagy a 4343. Esetleg, ha nyernék a lottón, akkor pedig ez. :))
    Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de rámtört a nosztalgia, és ki akartam írni magamból :B

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák