Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, fejhallgatót szeretnék venni.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    99% itthon, 1% vonattal tömegközlekedve

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zene hallgatás, leginkább jazz, néha egy kis rock. Jazznél még talán annyit, hogy szeretem azokat hallgatni, ahol van ének hang is (Emilie-Claire Barlow, Melody Gardot ...), Illetve néha valami elektronikus zene hallgatás is rámtör (Kraftwerk, Yellow Magic Orchestra)

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Kb. 60 eFt. (Esetleg 75 eFt a lenti massdropos akció miatt)

    4.) Új vagy használt?
    új

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    mindenképp a fület körülölelő

    6.) Zárt vagy nyitott?
    nem tudom melyik lehet a jobb arra amire használnám.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Ez lenne az első normális fejhallgatóm így nem is tudom. A mostani fejhallgatóm után azt várom, hogy végre jó minőségben tudjam hallgatni a zenéket :)

    8.) Honnan vásárolnál?
    Valamilyen magyar ( vagy magyar országon érvényesíthető) garanciát adó boltban / webshop. Vagy massdrop.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Egyelőre egy házimozi erősítő lenne a forrás (onkyo sr-608). Ha ismét rendbe jövök anyagilag a fejhallgató vásárlás után, akkor szeretnék hozzá egy külső dac plusz erősítőt venni. De ez majd pár hónap múlva lesz esedékes :)

    A fórumot olvasgatva kinéztem pár fejhallgatót, de nem hallgattam még meg egyiket sem, mert sokszor lebeszéltem magam arról, hogy egyáltalán vegyek valamit.

    Annyiban változott a dolog, hogy ma megláttam egy massdrop -os lehetőséget. Massdrop HD6xx

    A leírás alapján ez egy Sennheiser HD 650 (vagy azzal majdnem azonos) fejhallgató. Ránéztem az árára kb. 120 eFt a legolcsóbb helyen is, a massdrop ár pedig $200. Ami kb. 55 eFt plusz 15 dollár szállítási költség. (és minden bizonnyal vám)

    A keretre vonatkozó kérdésnél ezért adtam meg 75 eFt-ot. Mert mindent összeadva (szállítás, vám) kb. 75.000 forint lenne a massdrop-ról megrendelt fejhallgató.

    Emiatt kérdezném, hogy a kérdésekre adott válaszaim alapján:
    1. Jó lenne-e a massdropos fejhallgató nekem?
    2. Hol a buktató? Miért adnak kb féláron valamit?
    3. Ha nem a massdrop-ról rendelem, akkor milyen fejhallgatót javasolnátok 60-75 eFt max összegig?

    köszi előre is a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák