Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, fejhallgatót szeretnék venni.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    99% itthon, 1% vonattal tömegközlekedve

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zene hallgatás, leginkább jazz, néha egy kis rock. Jazznél még talán annyit, hogy szeretem azokat hallgatni, ahol van ének hang is (Emilie-Claire Barlow, Melody Gardot ...), Illetve néha valami elektronikus zene hallgatás is rámtör (Kraftwerk, Yellow Magic Orchestra)

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Kb. 60 eFt. (Esetleg 75 eFt a lenti massdropos akció miatt)

    4.) Új vagy használt?
    új

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    mindenképp a fület körülölelő

    6.) Zárt vagy nyitott?
    nem tudom melyik lehet a jobb arra amire használnám.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Ez lenne az első normális fejhallgatóm így nem is tudom. A mostani fejhallgatóm után azt várom, hogy végre jó minőségben tudjam hallgatni a zenéket :)

    8.) Honnan vásárolnál?
    Valamilyen magyar ( vagy magyar országon érvényesíthető) garanciát adó boltban / webshop. Vagy massdrop.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Egyelőre egy házimozi erősítő lenne a forrás (onkyo sr-608). Ha ismét rendbe jövök anyagilag a fejhallgató vásárlás után, akkor szeretnék hozzá egy külső dac plusz erősítőt venni. De ez majd pár hónap múlva lesz esedékes :)

    A fórumot olvasgatva kinéztem pár fejhallgatót, de nem hallgattam még meg egyiket sem, mert sokszor lebeszéltem magam arról, hogy egyáltalán vegyek valamit.

    Annyiban változott a dolog, hogy ma megláttam egy massdrop -os lehetőséget. Massdrop HD6xx

    A leírás alapján ez egy Sennheiser HD 650 (vagy azzal majdnem azonos) fejhallgató. Ránéztem az árára kb. 120 eFt a legolcsóbb helyen is, a massdrop ár pedig $200. Ami kb. 55 eFt plusz 15 dollár szállítási költség. (és minden bizonnyal vám)

    A keretre vonatkozó kérdésnél ezért adtam meg 75 eFt-ot. Mert mindent összeadva (szállítás, vám) kb. 75.000 forint lenne a massdrop-ról megrendelt fejhallgató.

    Emiatt kérdezném, hogy a kérdésekre adott válaszaim alapján:
    1. Jó lenne-e a massdropos fejhallgató nekem?
    2. Hol a buktató? Miért adnak kb féláron valamit?
    3. Ha nem a massdrop-ról rendelem, akkor milyen fejhallgatót javasolnátok 60-75 eFt max összegig?

    köszi előre is a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz pendre54 #69093 üzenetére

    Teljesen jogos, csak nem tudom mennyi lehet a vám értéke. Azt remélem, hogy még vámmal együtt is lényegesen jobban jövök ki mint a hazai normál ár.

    Persze ha tényleg jó ez a fülhallgató nekem :)

  • ilyen_85

    senior tag

    (#69105) Dorien
    :DDD

    Teszteket is ezért utálok olvasni, a mondatod első fele alapján azt gondolom épp azt ecseteled, hogy milyen gagyi ez a fejhallgató, a másodikban pedig pont az ellenkezőjét mondod :)

    (#69106) ribizly

    2.5%-os vámmal és jelenlegi dollár árfolyammal kb 78 eFt (plusz amit még a bank lehúz rólam). Erre még mindíg azt mondom, hogy jobb mintha itthon venném.

    AKG K712-t én is a listámra tettem tesztek alapján, azonban le is került róla, mert többen panaszkodtak, hogy nagyon rossz az anyag minőség, a fejhallgató nem fogja eléggé a fejet és még pár más panasz volt rájuk (headfi-n és yt-os review-k alapján).

    Lassan tényleg muszáj megnézni / hallgatni élőben.

    (#69108) Attipatti

    Erősítőt mindenképp szerzek majd hozzá, egyelőre a fejhallgatót akarom beszerezni, mert legalább az egy fix dolog lenne és ahhoz talán már egyszerűbb lenne cuccokat találni. Gondolom baromi nehéz úgy javasolni egy komponenst, hogy egyelőre semmi nincs amihez lehetne ajánlani.

    A garancia azért elég fájó, ilyen árnál már inkább más felé keresgélek ha ehhez nincs. Rákérdezek azért erre valami ügyfélszolgálatosnál.

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz Feck #69120 üzenetére

    Köszi szépen a véleményt! Elfogok menni valahová és meghallgatom.

    Egyelőre még nem találtam olyan boltot, ahol értelmes áron van a K712 és meg is lehet hallgatni. Ahhoz nincs sok kedvem, hogy olyan helyen hallgassam meg, ahol nem venném meg mert túl drága, pofátlanságnak érezném.

    Mindenkinek (pendre54, Dorien, ribizly, Attipatti, gianni85, Ba cy lus, Sinesol, Feck) köszönöm a segítséget :R , a HD6xx-et egyelőre hagyom akkor, amúgy is nemsokára elfogy a készlet.

    Remélem nemsokára már a tapasztalataimmal tudlak fárasztani titeket :)

    [ Szerkesztve ]

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz ribizly #69124 üzenetére

    Bizony lehet :)

    Minden tanácsot szívesen fogadok! Egyelőre áll a fejhallgató vásárlás. Írtam pár boltnak, hogy ki lehet-e próbálni a K712-t, de mindenhonnan elhajtottak.

    Így egyelőre még nem tudtam kipróbálni.

    Az egyféle forrás egyelőre elég nehéz ügy, mert nincs fejhallgató erősítőm, azt meg nem biztos, hogy el tudom játszani, hogy beállítok egy szatyorban a házimozi erősítővel :)

    Majd kitalálok valamit. Ha más nem megveszem a K712-t, ha nagyon nem tetszik eladom (persze kipróbálom pár dac - erősítő párossal is) A lényeg, hogy valahonnan el tudok legalább indulni.

Új hozzászólás Aktív témák