Új hozzászólás Aktív témák

  • kromatika

    veterán

    válasz #56474624 #65423 üzenetére

    Tökéletes megfogalmazás,de jó ezt végre hallani. :K Én zenész vagyok,40 éve ebből élek,és néha studió keveréseknél segítek.Sajnos ennek következtében nem tudok úgy zenét hallgatni,hogy másra is figyeljek.Még utcán sem tudok közlekedni fülessel,sőt még a böngészés sem megy.Ha zenét hallgatok. sajnos teljesen be rögződött a zene részleteinek figyelése(hangszerek hang színe,piano,forte,előadás mód stb..)Szóval " A magas kiemelés hatással van egy szál nagybőgő megszólalására is, a mély kiemelés viszont önmagában nincs hatással egy fuvolára." Pontosan.A magas kiemelést mértékét mindig klaszikus zenében lévő hegedű hangján hallom jól.Volt pár fülesem,amik pop ,jazz stb nél ,teljes zenekari játszásnál,közel ki egyenlítetteknek hallatszottak.De a hegedű szólónál hallatszott már hogy vékony a hegedű hangja.Emiki kollégával beszéltünk erről,és mondtam hogy kvázi olyan hangja van a hegedűnek mint egy gyári hangszer,nem olyan mint egy mester hegedű.Vékonyabb,és orr hangja van(zenészek így jellemzik a hegedű hangot ami bent szól szól)Ezt jól hallom,mert a valós életben is ezeket hallom minden nap.Ebből a szempontból nálam a HD 600 teljesített a legjobban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák