Új hozzászólás Aktív témák

  • J.Cs.

    tag

    Sziasztok. Végig néztem a topikot, keresve a Sennheiser HD 202 II-re, mivel hogy ma este végképp kilehelte lelkét (az egyik hangszóró halt oda végül, a 3. rend kábel kicserélése során, csak dobozhangot adott ki bármit csináltam). Ahogy leszűrtem az általános álláspont az, hogy ennyi pénzért most már nem ez a best-buy, mint ahogy 4 éve az volt. Pedig még mindig árulják, durván 12k-ért. Kérlek ajánljatok valami hasonlót, eddig nagyon meg voltam ezzel elégedve. Ha ennyi pénzért jobbat mutattok azt veszem, de ha nincs jobb, akkor veszek még egyet.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Csakis otthon.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, modern elektronikus zenére. Tiszta és erőteljesen basszust elvárom (legalább mint a Sennheiser HD 202)
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    15k a maximum, de csak nagyon indokolt esetben. 10-12k amennyit nyugodt szívvel kiadnék.
    4.) Új vagy használt?
    Új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    A Sennheiser HD 202 fülrecuppanós volt, nem volt gondom vele, de egy fül körüli lehet jobb lenne.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mindenképpen zárt. Legalább annyira mint a Sennheiser HD 202. Nyitott semmiképp sem játszik.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Egy moderált basszust elvárok, a többi tartományt viszont ne nyomja el. Amit nem szeretnék az, hogy erőlködő mély hangokat halljak, vagy "dobozhangokat". A hangerő is fontos, hozza a régi szintet minimum.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Mindegy az, csak legyen raktáron.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Asus Xonar DG

    Amit még megemlítenék az, hogy strapabíró legyen, lehetőleg ne törjön el a fel és levételtől, az állítása pedig egy idő után ne ölje meg a pántot. Nem érdekel a design igazából, inkább tartós legyen.

    Amit eddig össze szedtem infót:
    Superlux HD681 EVO - állítólag egész jó, egyedül a tartósságától félek, ha gagyi műanyag akkor a le és feltevéstől hamar el fog törni.
    Superlux HD681B - az előző kistestvére jobb basszussal, de gyenge közép és magassal, ami élvezhetetlenné teszi.
    Maxell Audio Wild - állítólag nagyon jó, de alig kapni, és a csoda design szerintem nagyon otromba, plusz nem időtálló a sok csuklós megoldás. Szerintem a szimpla megoldások sokkal időtállóbbak.
    Philips SHP5401 - ugyancsak jónak mondják, bár már gyanúsan olcsó. Cserébe sehol sincs raktáron, gyakorlatilag megszűnt az árusítása.

    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák