Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J.Cs.

    tag

    Sziasztok. Végig néztem a topikot, keresve a Sennheiser HD 202 II-re, mivel hogy ma este végképp kilehelte lelkét (az egyik hangszóró halt oda végül, a 3. rend kábel kicserélése során, csak dobozhangot adott ki bármit csináltam). Ahogy leszűrtem az általános álláspont az, hogy ennyi pénzért most már nem ez a best-buy, mint ahogy 4 éve az volt. Pedig még mindig árulják, durván 12k-ért. Kérlek ajánljatok valami hasonlót, eddig nagyon meg voltam ezzel elégedve. Ha ennyi pénzért jobbat mutattok azt veszem, de ha nincs jobb, akkor veszek még egyet.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Csakis otthon.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, modern elektronikus zenére. Tiszta és erőteljesen basszust elvárom (legalább mint a Sennheiser HD 202)
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    15k a maximum, de csak nagyon indokolt esetben. 10-12k amennyit nyugodt szívvel kiadnék.
    4.) Új vagy használt?
    Új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    A Sennheiser HD 202 fülrecuppanós volt, nem volt gondom vele, de egy fül körüli lehet jobb lenne.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mindenképpen zárt. Legalább annyira mint a Sennheiser HD 202. Nyitott semmiképp sem játszik.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Egy moderált basszust elvárok, a többi tartományt viszont ne nyomja el. Amit nem szeretnék az, hogy erőlködő mély hangokat halljak, vagy "dobozhangokat". A hangerő is fontos, hozza a régi szintet minimum.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Mindegy az, csak legyen raktáron.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Asus Xonar DG

    Amit még megemlítenék az, hogy strapabíró legyen, lehetőleg ne törjön el a fel és levételtől, az állítása pedig egy idő után ne ölje meg a pántot. Nem érdekel a design igazából, inkább tartós legyen.

    Amit eddig össze szedtem infót:
    Superlux HD681 EVO - állítólag egész jó, egyedül a tartósságától félek, ha gagyi műanyag akkor a le és feltevéstől hamar el fog törni.
    Superlux HD681B - az előző kistestvére jobb basszussal, de gyenge közép és magassal, ami élvezhetetlenné teszi.
    Maxell Audio Wild - állítólag nagyon jó, de alig kapni, és a csoda design szerintem nagyon otromba, plusz nem időtálló a sok csuklós megoldás. Szerintem a szimpla megoldások sokkal időtállóbbak.
    Philips SHP5401 - ugyancsak jónak mondják, bár már gyanúsan olcsó. Cserébe sehol sincs raktáron, gyakorlatilag megszűnt az árusítása.

    Előre is köszi a válaszokat!

  • J.Cs.

    tag

    válasz Saccco #50500 üzenetére

    Mint fentebb írtam nekem is asus xonar dg van. Az előlapi csatlakozót rá kötöd a hangkártyára, és használható az erősítő előlapi csatlakozóról is. Én is így használom.

  • J.Cs.

    tag

    Superlux HD681 EVO nem tudjátok mennyire zárt? A félig zárt nekem nem mond semmit.

  • J.Cs.

    tag

    válasz Saccco #50510 üzenetére

    Megjött ma Superlux HD 681 EVO. Meg vagyok elégedve eddig vele, hangzása egész jó alapjáraton alaplapi hangkártyával. Haza érek remélem hangerő nőni fog Xonar DG-vel, nó meg oda teszi magát kicsit. :D

    Kinézetre a fehéret vettem, nagyon jól néz ki, na meg nagyon kényelmes.

    Az egyetlen csalódás, hogy sokkal jobban kihallatszik amit hallgatok mint a Sennheiser HD 202-vel. Lehet majd hozza kell szokjanak körülöttem, de na... Ebben jobb lenne akkor tökéletesnek mondanám.

  • J.Cs.

    tag

    Sziasztok.

    Kereken egy éve használom a Superlux HD681 EVO-t (ti ajánlottátok akkor is) nagy megelégedéssel. Sajnos úgy néz ki apám elörökli tőlem (össze raktam neki egy gépet, az egyetlen kérése az volt hogy a fülhallgatót vihesse), így magamnak újat akarok venni. Az összeg amit rá áldozok kb ugyan annyi mint a tavaly volt, vagyis max 15000. A kérdésem az, hogy tavaly óta változott valami, vagy még mindig a HD681 EVO a menő ebben a kategóriában? Meg voltam vele elégedve, hangzása számomra tökéletes volt. Persze nem vagyok tapasztalt a témában, szóval hagyom hogy ti mondjátok meg mi a jó nekem (tavaly se csalódtam bennetek :C )

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Kizárólag bent, nem lesz mozgatva

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás 50%, Film 30%, Játék 20%

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    15000

    4.) Új vagy használt?
    Új

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural-t kényelmesebbnek tartom, de nincs preferenciám e tekintetben. Inkább jól szóljon.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mindenképpen zárt vagy félzárt.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Kissé mély-orientált jön be nekem. Nagyon zavar az üres kopogó basszus, vagy a pincehang (remélem értitek mire gondolok).

    8.) Honnan vásárolnál?
    Online ahol kapok. EU-n kívülről is jöhet ha áfástól s mindenestől is megéri.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Asus Xonar DG van jelenleg.

    Még csak annyit, hogy örülnék ha cserélhető lenne a kábele. Superluxnak is cseréltem a kábelét egy mikrofonos kábellel (játékhoz közbe kell a mikrofon), jó lenne ugyan azt a kábelt használni az újjal is.

    Előre is köszi!

  • J.Cs.

    tag

    Sziasztok. Új füles után kell nézzek, mert a régi Superlux HD681EVO-t apám elörökölte. Van még egy HD662EVO-m az előzőleg említett füles csukott változata, de az a munkába kell. Úgy gondoltam szintet lépek, lássuk egy árkategóriával fentebb mi a helyzet. Azért írtam le eddig mi volt, mert meg voltam elégedve mindkét Superlux-al. De hajt a kíváncsiság dupla ennyiért mit lehet kapni.

    1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, PC-vel.
    2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás 80% játék 20%. Legtöbb elektrónikus zene, de van pop és rock is. Nem bánom ha van rajta mikrofon, de nem feltétel.
    3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    ~20.000 forint. 25000 max, de csak ha nagyon indokolt.
    4. Új vagy használt?
    Újat. Külföldről is lehet, de csak ha nagyon indokolt.
    5. Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural-hoz vagyok szokva.
    6. Zárt vagy nyitott?
    Mindegy.
    7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Szeretem a mély-hangsúlyos hangzást. Tehát mély az legyen, de azért ne nyomjon el mindent. Amit kimondottan utálok az a steril "pince" hangzás. Bár ebben az árkategóriában szerintem ez már nem fordulhat elő.
    8. Honnan vásárolnál?
    Országon belüli boltot preferálok, de ha a tuti csak külföldön van akkor az is lehet. A lényeg hogy az ÁFA/vám kombó miatt ne szaladjon a keret fölé az összeg. Illetve ha külföldről lehet csak, akkor jó lenne valami megbízható bolt ajánlás is.
    9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Alaplapi hangkártya, bár elméletileg jobb az átlagnál. A lap egy Asus MPG X570 Gaming Plus. Doksi szerint ALC 1220 chip van rajta és elméletileg 600 ohmig bírja. Azt nem tudom mennyi ebből parasztvakítás, de tény hogy szebben és hangosabban szól mint az átlag alaplapi hangkártyák.
    10. Egyéb extra?
    Nem lenne rossz, ha cserélhető lenne a kábele. Szerintem nagyon jó dolog. Illetve az össze vissza hajlítgathatóságot nem preferálom, tapasztalatom szerint hamarabb is tönkre mennek. Na meg minek ha csak itthon használom.

    Előre is köszönöm mindenkinek aki segít majd! :R

  • J.Cs.

    tag

    válasz Gzula[HUN] #80186 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást!

    Érdekes ez a OneOdio Sudio Pro. Kicsit tartok tőle, hogy kínából kell rendelni. Youtubeon van egy gyerek aki fake-et kapott először, majd a rendeset. Egyértelműen dicséri az eredetit, de tény hogy léteznek fake-ek. Ugyanakkor tetszik a két jack megoldás, és hogy van vele mikrofonos kábel. Másik felől ez a minden fele tekerhető design nekem egyáltalán nem jön be, szerintem max egy év s eltörik valahol valami, amit nem szeretnék.

    A Superlux jól néz ki, kapható itthon is, de itt is megvan a behajthatóság. De legalább nem tekerhető körbe ki be... Ha tudnám, hogy valami értelmes anyagból rakták össze, akkor boldog lennék, de ennyi pénzért nem hiszem.

    Hangzásra mindkettő előrelépés lenne a HD681EVO-hoz képest?

  • J.Cs.

    tag

    válasz Dorien #80191 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat. Az ATH-M40X kicsit több mint a keretem, illetve nem épp az a hangzás amire vágyom szerintem. Eddig a Superlux HD685 és a Oneodio Studio Pro van képben.

  • J.Cs.

    tag

    válasz Gzula[HUN] #80206 üzenetére

    Igen, várom Bodz-ot mikor szól hozza. Talán ő el tudja dönteni melyik jobb nekem.

  • J.Cs.

    tag

    Hello ismét. Keresgélés közben kaptam egy jónak tűnő ajánlatot. Hyperx Cloud Alpha 19.000 ftért jó vétel igaz? Az ajánlóban 20.000 ft fölötti kategóriában van.

Új hozzászólás Aktív témák