Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    A K550 elég jól testre szabható hangzásilag (feltételezem hasonlóképp más fejesek is).
    Nekem 1 éve van meg. Heti átlag 3-4 alkalmankénti 2-3 órás használattal és több tucatnyi szétszedés után is új állapotú a párnája.
    A hangtuningról magamat máshonnan:
    "A fejpántot nyugodtan hajlíthatod, szépen, pl. szék háttámlán, egyenletesen - de bőven, hogy a két párna fölötti pántrész keresztezze egymás oldalt. A csúszkára figyelj, az meg tud szorulni, de nem kell pánikolni, könnyen korrigálható. Ha megvagy a hajlítással az meg is fog maradni, nem kell időnként újra csinálni.
    Ezzel elegendő lesz a szorítóerő.
    Párnamodhoz a legjobb szerintem, ha nem sokat és egyenletesen emelsz a magasságán.
    (Próbáltam többfélét, asszimmetrikusan is, mint pl. az Audeze párnák, de nem. Azért játszadozhatsz te is vele.)
    Én szivacskendőt használok.
    Leveszed a fülpárnát, ki a kék memóriaszivacsot, a kendőt kivágod a szivacs méretére és alá helyezed el.
    Próbálgattam több magasságot, de nekem csak 1 réteg, vagyis 1 ilyen kendő magasság kellett végül (nem egészen 2 mm).
    Nagyon sokat lehet változtatni a párnával, majd látod neked mi jön be. Főleg a basszus mennyisége fog változni, de hangkaraktere is.
    Ha bejáratás után is túl ércesnek, szúrósnak érzed a magasait akkor vattával kitömöd körültekintően a driverek mögötti részt."

Új hozzászólás Aktív témák