Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz bitrograde #101912 üzenetére

    Már maguk a felvételek is annyira különböznek a saját tapasztalatoktól (pl. koncert élőben vs ugyanez stúdió felvételen), hogy alig néhány esetben van arra mód, hogy tökéletesen az "eredeti" hangzás legyen egyáltalán a felvételen. Ha a rock koncerten gyomron ütött a basszus, de a hangmérnök meg ezt a stúdiófelvételen lejjebb keverte, akkor szerintem audiofilebb (micsoda szép szó, hehe) felfogás egy basshead fejesen visszahallgatni, mint egy neutrálison. Szerintem innen is jöhetnek ezek az ízlésbeli eltérések és a többféle hangzású fejesek természetes létjogosultsága. Voltam úgy koncerten, hogy hazamentem, még éjjel letöltö.... izé.... megvettem az albumot, de konkrétan hallgathatatlan volt, annyira más hangzás jött vissza, és egy zenész barátom ugyanezt mondta róla. Óriási csalódás volt, de tényleg :)

    Mondjuk ami nekem legfrissebb ilyen élményem, amikor két profi zenész eljátszott egy darabot élőben, majd lejátszották ugyanezt felvételről egy sokmilliós audio láncon és hát a kettő hangzása csak nyomokban hasonlított egymásra.

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Új hozzászólás Aktív témák