Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #14048 üzenetére

    A fejlesztői megközelítést én sem nagyon értem, de az Intel álláspontja világos. Szokták is mondani, hogy az ő megközelítésük valóban hatványozottan nehezebb a programozás szempontjából mint a többieké, de megmaradnak az aktuális SDK-k és Library-k.
    A másik álláspont is ismert egyébként. A többi cég azt mondja, hogy könnyebb új SDK-kat és Library-ket fejleszteni, mint elvárni a programozóktól, hogy több tucat szálra threadoljanak, szinkronizáljanak és 256/512/1024 bites vektorra kézzel optimalizáljanak.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14048 üzenetére

    Tudom :B de olyan - szintetikus - tesztet rém nehéz találni! Amit felleltem a CPU/GPU közti sebességkülönbségéről, az ez: [link] illetve egy összefoglaló táblázatot: [link] a gpu-k elméleti erejéről.
    Természetesen a Kaveri igazi ereje abban fog megmutatkozni, hogy nem csak játékokban lesz kiaknázható ez a teljesítmény.

    A szintetikus teszteket pedig azért kedvelem, mert rém egyszerű - művelet/sec - formában közlik, hogy mennyit tud a vas :K

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #14048 üzenetére

    "Mikor is jön az AVX-512? 2015 elején, közepén, végén?"

    Attol fugg, hova, melyik platformra. De 2016 lesz az inkabb. Kiveve, ha az Intel meglep minket azzal, hogy mar a Skylake-ben is ott lesz az AVX-512 (ennek en 1% eselyt adok). Csak ugye azt azert nem szabad elfelejteni, hogy ha most optimalizalsz egy kodot AVX/AVX2-re, akkor pikkpakk at tudod majd dobni AVX-512-re, ha megjelenik. Ergo nem egyfajta igeret az AVX-512, hanem inkabb egy utiterv. Azt uzeni a fejlesztoknek, hogy az AVX ki lesz terjesztve 512 bitre (a kesobbiekben 1024 bitre), ergo erdemes foglalkozni a temaval, mert amit most megirsz AVX/AVX2-re, az utana kis meloval ugrasszeruen fog gyorsulni az ujabb architekturakon.

    "Mennyien veszik a fáradtságot AVX assembly programozásra manapság?"

    Akik veszik ra a faradsagot, azok specifikus kodot fejlesztenek altalaban, es igy nincsenek a CPU-gyarto altal korbehordozva a mediaban (mint amit most az AMD a HSA-val csinal).

    [ Szerkesztve ]

  • Balala2007

    tag

    válasz dezz #14048 üzenetére

    Mikor is jön az AVX-512? 2015 elején, közepén, végén?

    min(release_date(KNL),release_date(Skylake)) <>=? release_date(Carrizo_AVX2)

    Mennyien veszik a fáradtságot AVX assembly programozásra manapság?

    Mindenhol, ahol nem fejlesztesi, hanem futasidore optimalizalnak.Pl.:

    - x264/ffmpeg/libav/VLC komplex (AVX2);
    - Google VP9 (AVX2, VP8 meg csak SSE41-ig jutott);
    - x265 (AVX2);
    - GIMPS/Prime95 (27.7-tol, 2012 majustol van AVX);
    - GMPLib 5.2 (Ez csak most fog kijonni, de felhasznalja a Mathematica es a Maple is);
    - FFTW (3.3.3 ota AVX)
    - y-cruncher (tudtommal ez mostani pi-comp csucstarto, 2011 ota van benne AVX);
    - nyomokban feltunik mar a PovRay-ben is, az FMA4-gyel egyutt;
    - A Kribi3D is hasznal AVX2-t mar tavaly szeptembertol. Mivel nem publikus a forrasa, biztosat nem lehet tudni, de a megjelenes sebessegebol es a futasido kritikussagat itelve ez is asm alapu lehet.
    - minden mas projekt eselyes lehet, aminek van SSEn asm resze, es forditoja kepes AVX kodot gyartani.

    Eleg keves az SSE->AVX assembly valtashoz a tanulnivalo, par Intel pdf atnezesevel a lenyeg 90%-at meg lehet erteni. Ugy altalaban azt lehet varni, hogy ahol volt SSEn codepath, ott idovel lesz AVXn is.

    [ Szerkesztve ]

    AIDA64.com

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14048 üzenetére

    A legutóbb nem tudtam olyan tesztet találni, ami a Kaveri igazi erejét bemutatná, most pótlom: [link]
    A HSA-val készítettek a cikk második felében találhatóak; nagyon meggyőzőek :K
    HSA-val kihasználva az erejét 2,5-5x-ös a gyorsulás, az i5-tel szemben így 1,5-2,5x-te jobb teljesítményre képes!

    Jó lett volna egy 6 magos i7-et látni a tesztben ;)
    A fenti teszt tükrében, már értem miért készül az Intel 8 magos i7-tel a csúcsproci cím megtartására - lehet, hogy a HSA-val készült programoknál az Excavatornak így is lesz esélye lenyomni őket a trónról?

    No! Mégis csak van kakaó a Bull legújabb reinkarnációjában :D

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Új hozzászólás Aktív témák