Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz stratova #14037 üzenetére

    A 2013-ig megjelent processzorok szintetikus teljesítményéről itt: [link] meg itt: [link] találhatsz egy alapos összefoglalót.
    A Kaveri "teljesítményét" itt: [link] elmagyarázzák, de ettől még a mérés szerint: [link] :((( csak ennyi...

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14048 üzenetére

    Tudom :B de olyan - szintetikus - tesztet rém nehéz találni! Amit felleltem a CPU/GPU közti sebességkülönbségéről, az ez: [link] illetve egy összefoglaló táblázatot: [link] a gpu-k elméleti erejéről.
    Természetesen a Kaveri igazi ereje abban fog megmutatkozni, hogy nem csak játékokban lesz kiaknázható ez a teljesítmény.

    A szintetikus teszteket pedig azért kedvelem, mert rém egyszerű - művelet/sec - formában közlik, hogy mennyit tud a vas :K

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz leviske #14105 üzenetére

    Az Excavator utáni időben - ha igaz a szél szárnyán kelt hír - a CU betelepedne a modulba.
    Egy modul tartalmazna min 2 ALU-t, 1 FPU-t és min 1 CU-t. Egy modult pedig min 2 szálat jelentene.
    Az Exvavator már a közös vmem-el is elboldogul, a többin pedig biztos reszelnek addig. Az utáni időkben a cache kezelés a jó kérdés, de egyéb probléma biztos akadna a koncepcióban szép számmal.
    A HSA szemszögéből pedig ez egy dögös OC-nak felelne meg, mert már nem csak a mem tér lenne közös, hanem a cache tér is! Rém pongyola vagyok :B

    Tudom - a fanok kivételével - mindenki ki van akadva a Bull gen gyengélkedésére. De a fenti elgondolásban, viszont a legjövőbelátóbb koncepció! Ráadásul mindez illik a MS - Win9 - sok, kicsi mag koncepciójába.

    Engem még mindig az aggaszt, hogy miért nem vállalja fel az AMD a power júzereket?!
    ~300W TDP osztályú foglalat, 8-16 mag, 4 csat mem... Lenne valakinek is ellenvetése, ha jövő ilyenkorra lenne 4 TFlops-os APU ;)

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz MiklosSaS #14118 üzenetére

    Végre valaki, aki bevállalna egy 300 W-os cuccot :D :D

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz leviske #14122 üzenetére

    Mivel még nincs még meg az A8-7600-asom :(( , így a korában, az egyik hozzászólásomban feltett kérdésre nem tudom a választ. Mi lenne az optimális aránya a CPU/IGP-nek, illetve az FPU/CU-nak, az ezt kihasználni tudó programok java részében? /Bár valószínűleg, a tudományom tükrében ehhez a kérdéshez, kevés vagyok :B /

    Amit Tőletek sikerült leszűrni - cikkek és hozzászólások formájában - az az, hogy van grafikus motor gyártó, aki már most 32 szálig skálázhatóra fejleszti a következő generációs termékét. A PS4 majd' 2 TFlops-ot tud, de 4k-tnem. A HSA mindenkit érdekel! Az Radeon R9 280X 250W-ból hoz ki 4TFlops-ot. A Win9 sok kicsi magot, mélyen integrált DX12-öt hoz majd. Stb...

    A másik része, pedig az igények! Enyém, tiétek, bárkié. Ha 1.000$ alatt lesz egy ~50"-os, jó minőségű, 4k-s monitor(+TV), megveszed? Én tuti!
    Ehhez - ha már ott van - viszont kakaó kell, ami jelenleg nem áll rendelkezésre, de a kielégítésén a gyártók és a fejlesztők gőzerővel dolgoznak. /A tegnapi HW-t, holnap nem lehet még egyszer eladni.../

    A 8-16 szál a - HSA! - magasabb fokú APU kihasználtságoz szerintem jól jöhet. /Az Intel készül valami 8c/16t-es erőművel!/
    A 300W-os TDP osztály - AMD 5 GHz-es szörnye ~200W - még nincs, de ez is egy út. /Nekem kéne ;) /
    A 4 csatornás memóriakezelés is. Mert ez is egy szűk keresztmetszet.
    /Igen ez drága lesz... A Radeon R9 280X listaára 299$, a Radeon R9 295X2 pedig 1.499$ 3x-os teljesítmény 5x-ös ár./

    Abban egyetértünk, hogy 14 nm-ig az AMD nem fog tudni nagyot dobni! De az, mi lesz?

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14126 üzenetére

    Az APU CPU/IGP ALU/FPU/CU optimális arányát - legalább is azok a programok közül, amelyek képesek kihasználni ezt az architektúrát - tényleg csak a jövő fogja tudni megmondani...

    Bár ahogy írod és én is eltöprengtem rajta, nem valószínű hogy lesz "optimális arány", még kiátlagolva sem. Főleg eleinte!
    Inkább nagy szórás lesz az egyes gyártók termékei között az adott programra.

    Ami az Intelen hasítani fog, az az AMD-n vánszorog majd, vagy fordítva. Az ARM pedig sötét ló.
    De majd meglátjuk!

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #14139 üzenetére

    Ha az APU annyival hatékonyabbnak bizonyul a CPU + dGPU párosnál, mint amennyire most látszódik, akkor itt is be fog indulni a teljesítményhajhászás.

    Az 1500W-os tápok korában :U

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz leviske #14128 üzenetére

    A 4 csatornás memóriavezérlővel kapcsolatban némileg visszakozom - ha lesz is, az csak az Intel hasonló terméke ellen fog kijönni; aranyáron.
    A miért, az a Hynix-szel közös HBM memória fejlesztés. Tény és való, hogy az AMD innováció terén mérföldekkel mindenki előtt jár! Szerintem - rajtuk kívül - még most sem fogtuk fel igazán annak a döntésüknek a súlyát, ami az ATI felvásárlása jelentett. /HSA, Mantle, konzol APU-kstb.; nem tétlenkednek és jó kérdés, hogy mi van még a tarsolyukban, amiről nem tudunk semmit sem ;) /
    Biztos lesz sokkal gyorsabb memória átvitel, de mikor és a hogyan még képlékeny.

    Hogy mi az optimális memória sávszélesség egy adott APU-t (ki)használó programnál?
    Látod, én csak a CPUGPU arány firtatásáig jutottam el, de a te felvetéseddel teljes a kérdés!!
    Mi az az APU konfiguráció, ami a legjobban lefedi a rá írt programok nagyobbik részét?!
    Aki - gyártó - tudja, az kaszálni fog :DDD

    A nagy "gémercégek" a PS4-ben is pár plusz CU-t láttak volna szívesen :K
    Az elmúlt heti friss hír szerint az x86 és az ARM egyféleképpen történő házasítása a GNC-hez sok kérdésre egész más választ ad!
    Lehet, hogy a Carizzo végállomás lesz, ami a csak a magas órajelre optimalizált magokat - modult - jelenti? /A modul elv ettől még reinkarnálódhat egy ALL-IN-ONE egységként, de az egy sokkal későbbi fejlesztés eredménye lehet./
    Lehet, hogy egy kicsit magasabbról induló, jobban skálázható x86-os architektúrát akarnak? /Az ARM-os fejlesztés pedig kielégíti az alacsony fogyasztású cuccok követelményeit./ A csúcs konfigoknál pedig a látszólag kieső teljesítményt az alacsonyabb fogyasztás és a kisebb magméret miatt több maggal pótolják?

    A Carrizo és a Beema sínen van, a 32-28nm-en is lassacskán túljutnak; a teljesítmény pedig csak fog egyszer drasztikusan nőni már :K

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #14154 üzenetére

    Ahol a PCI-E-en kell szaladgálni az adatoknak, ott egyértelmű a nyertes.
    Meg ami még ma nem belátható, hogy a 4-8 GB dGPU memóriánál lényegesen nagyobb RAM - ha igényli a program - milyen változásokat fog hozni a programozástechnikában. Ahogy írtad, itt nem lehet összehasonlítási alap.

    Ami ma még kevésé látszik, hogy a dGPU-k korszakának lassan bealkonyul. /Az Intel lesz az egyik siettető; mert neki nincs.../

    Az 1500W-os táp persze, hogy poén volt ;) Az 5-600W az általad említett 300 W-os TDP-jű APU-nak természetesen elég.

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14048 üzenetére

    A legutóbb nem tudtam olyan tesztet találni, ami a Kaveri igazi erejét bemutatná, most pótlom: [link]
    A HSA-val készítettek a cikk második felében találhatóak; nagyon meggyőzőek :K
    HSA-val kihasználva az erejét 2,5-5x-ös a gyorsulás, az i5-tel szemben így 1,5-2,5x-te jobb teljesítményre képes!

    Jó lett volna egy 6 magos i7-et látni a tesztben ;)
    A fenti teszt tükrében, már értem miért készül az Intel 8 magos i7-tel a csúcsproci cím megtartására - lehet, hogy a HSA-val készült programoknál az Excavatornak így is lesz esélye lenyomni őket a trónról?

    No! Mégis csak van kakaó a Bull legújabb reinkarnációjában :D

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz stratova #14158 üzenetére

    Hát egy SeaMicro szívesen beüzemelnék :B

    Az AMD x86 + ARM bejelentésével kavart egy alaposat...
    Ezzel nagyban leegyszerűsíti a fejlesztendő termékek palettáját, míg azok még jobban le fogják tudni fedni(?) a teljes piaci igényt.

    És a teljesítménnyel sem lesz gond; már a Kaverinek sincs. Teszt linkje itt: #14198
    Persze mint tudjuk abból soha sem elég; a PS4 APU-ját ha tegnap kapuk volna meg PC-be, akkor is későnek találtuk volna ;)

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #14199 üzenetére

    Hát, akkor nincs más:
    Abu, HSA tesztet a népnek ;) /Fáradozásodat előre is köszönjük!!/

    Van egy érdekes tesztprogram, FlopsCL a neve, link: [link]. Ha jónak találod, belevehetnéd :B /Bár nem HSA, de azért mér valamit.../

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #14157 üzenetére

    "En inkabb ugy mondanam, hogy a GPU korszaknak lesz lassan vege"

    Ezzel egyetértünk :K
    Külön FPU sincs - annó 387-est még vettem 1.600-ért...
    Az É-i és a D-i vezérlőhidak ideje is lejárt.
    Miért is állnánk meg itt?
    Egybe fogják integrálni a GPU CU-jait a mai CPU magokkal. Az Intel más utat választott, a többiek is keresgélik a magukét.
    Az AMD számára lehet, hogy most túl nagy falat lenne a CU beintegrálása a Bull architektúra moduljába. Bár valószínűbb, hogy az x86, ARM fordulattal el is tudnának adni valamit nagy mennyiségben, és valljuk be őszintén még a HSA-ra sem készült fel szinte senki, pedig a Kaveri ott tényleg tud valamit és az Excavator is befut hamarosan!

    A "szaladgálást" én nagyméretű, sokdimenziós tömbök feldolgozásakor éreztem leginkább. A sok feltételes szerkezet rettentően belassít. Az A8-7600 megvétele után visszatérek erre!

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14205 üzenetére

    "BTW, különösen érdekes a Sandra GP FinalcialAnalysis nevű tesztje!"

    Ez nekem is szemet szúrt azonnal!
    De van még más APU teszt is a tarsolyukban: [link]
    Amire kíváncsi vagyok - és gondolom még jó néhányan ;) - hogy a Kaveri GPU-jával megegyező dGPU mekkora teljesítményre lenne képes! Természetesen a legerősebb Intel processzorok társaságában...

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14212 üzenetére

    Ez igen! [link] Köszi a cikk nevet :)

    Végleg kezd kilépni a benchmark világ a PC bűvköréből - a Sandra eddig is mért minden paramétert, de úgy látszik nem csak CPU -> APU váltást hajtotta végre, hanem kinézett az x86 világból is.
    Sandráék tesztjéből az már kiviláglik, hogy nagyságrendbeli különbség nincs az ARM és az Intel között CPU teljesítményben, viszont fogyasztás és a GPU teljesítmény terén már más más a helyzet. De vajon hogy szerepelne az AMD Puma+ architektúrája a tesztekben? Kihegyezve a HSA-ra!

    A Kaverire és a HSA tesztre visszatérve egy leheletnyit.
    Ahogy elkezdenek majd terjedni a CPU és az IGP közös memóriatartományát kihasználó prg-ok, lehet, hogy nem az AMD lesz az, aki gyászosan lemarad a tesztekben?

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz lezso6 #14183 üzenetére

    Kellett kicsit rágódni a felvetéseden!

    Kell ilyenfajta fejlesztés is mindenképpen! A kompatibilitáshoz mindig csak addig ragaszkodnak, ameddig a fejlődés üteme vagy töretlen, vagy szinte zéró és szükség sincs rá.

    A CPU-ra a második felvetés jó ideig - ami a szükséget érinti - nem lesz igaz. Szeretnék egy olcsó, 8K-s, +200"-os monitoron, 16-bit csatornánkénti színmélység mellett, 120Hz-en a kedvenc játékom valamelyik jövőbeni részét játszani! De ki nem?

    Az első viszont megint válságban van.
    A magasabb IPC és a hosszabb futószalag volt az egyik irányzat. P4 volt a másodiknál a megálló, illetve az AVX512 se tetszik mindenkinek.
    A 10 GHz bukása volt a másik törés a fejlődésben. Ha egy mag kevés legyen több! De ez is olyan mint a macska: 2 felett tömeg; kezelhetetlen.
    De volt aki máshogy gondolta, mert hitt benne, hogy az gyorsabb lesz. A GPU felemelkedése és integrációja a CPU-ba ez a folyamat, ami jelenleg is tart.

    És itt jön képbe a HSA virtuális ISA-ja! Még ha szoftveresen is, de nagyon hatékony választ ad a fokozódó teljesítményigényre. Hogy HW-be is meg merné-e lépni valaki? Ha kevés más út lesz és ebből is lehet többletteljesítményt nyerni, akkor biztos lesz, aki ezt is megpróbálja!

    Amit a többen is felvetettek, az a gyártástechnológia finomítása. Az AMD a Beema és a Mullins fejlesztésébe szinte mindent beleadott. Ahogy egy korai teszt írja: "nincs benne hiba". Gondolom a Carrizo sem lesz rosszabb!

    De, lehet, hogy a fentiekből semmi sem lesz!!
    Valaki rájön, hogyan lehet a grafént "félvezetésre bírni" ;)
    Vagy a szilicén is könnyebben gyárthatóvá válik :K
    Vagy az optikai áramköröknél történik valami használható fejlesztés:U
    QSZG :N
    :F
    De egy tény, a fenti hibákat akkor is el fogják megint követni újra :D

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz dezz #14240 üzenetére

    "(Amúgy még az sem teljesen kizárt, hogy meg is csinálták, kísérleti példányok formájában, és a tesztek során arra jutottak, hogy a 2 modul + 512 SP (8 CU) felállás a legszerencsésebb.)"

    Ha hozzászámítjuk a DDR3-2400-ból fakadó 38,4 GB/s-os maximális memóriaelérést, akkor elképzelhető, hogy a 2 modul + 8 CU nem csak az arányra, de a mértékre is optimális.
    Ebben az esetben a DDR4-3200 - bár csak itt tartanánk már :B - memória használatánál a 4 modul + 16 CU bevállalható lenne. Természetesen 20 nm-es gyártástechnológia mellett.

    (#14234) Fiery:

    "Az ido azonban eroteljesen az AMD ellen dolgozik, ugyanis jelen allas szerint az Intelnek sokkal tobb lehetosege van az iGPU teljesitmenyenek fokozasara, mint az AMD-nek."

    Az AMD örök baja a gyártás :O
    Van jó cuccuk, de senki sem akarja belerakni notiba, táblába... A konzol piac megszerzése még ma is az az érzetet kelti, hogy biztos így történt, Nem elírás?
    Zsé', pedig az eladásokból van. Abból meg a fejlesztés, ahol az Intel nagyságrenddel nagyobb lehetőségekkel bír.

    Hogy a GCN-ből továbblépni tényleg nehezebb - mert nagyon is jó - mint az Intel IGP-jéből az tény. De az is, hogy egy GCN-t összerakni sem egy-két év; melózik az Intel rendesen, hogy behozza a lemaradást.

    (#14241) leviske:

    Az igazi durranásra szerintem várnunk kell még.
    Mindannyiótoknak igaza van, hogy az AMD a HSA-ja felkészületlenül érte a programozókat. A Win9 megjelenése utáni 2 év lesz, mire a HSA szignifikánsan lesz jelen a mindennapokban.
    Addigra az Intel addigra gatyába rázza a MIC-et, az ARM-osok pedig élvezni fogják MS-t. És csak a teljesítmény - ahogy öregapám mondogatta: "a lóerő per dioptria" - számít egyedül.

    Az AMD a legérdekesebb mindezek közül!!
    A GCN2(?) mellé mind az ARM - mobilteló, tábla, SeaMicro-, mind az x86 - noti, asztali, HPC, régimódi szerver - integrálásra kerül. /A tokozás más tészta, de majd kiderül!/
    Zseniális!
    Egy lépésben, 2 architektúrával lefedik az egész TDP tartományt :K
    A GCN ezt eddig is tudta - ABU erről írt többször is - most pedig a "megoldhatatlan CPU részét" is megoldották.
    2015-re már "kész" minden - Carizzo, Beema, Mulins - cucc, a fenti fejlesztés a 2016-2017(?) tartományt fedheti le.

    Ezek után még inkább úgy gondolom, hogy a GCN2(?) valószínűleg az utolsó IGP lesz. A CU-k integrálódni fognak a főnixként feltámadó modulba. Extra hatékony!
    Hogy miért nem most?
    Se gyártástechnológia, és valószínűleg se működőképes prototípus. Ráadásul most már nemcsak x86-ról szól a modul, hanem az ARM-ról is. Úgy pedig nem akarnak járni még egyszer, ahogy a Liano és a Bulldozer bevezetésekor volt :(((

    Ezek az évek egy kicsit hasonlítanak a (h)öskorszakra ;) 286 386 486...
    Megint sokszereplős a piac, megint nem tudjuk ki, mivel fog előrukkolni, de a teljesítményvágy, az örök :)

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz leviske #14241 üzenetére

    "A Steamroller nagy baja, hogy egyszálú teljesítményben nagyon elmarad a Haswell-től. A Kaveri X86 teljesítményén az segített volna, ha gyakorlatilag dobják az egész Bulldozer felépítést. Bulk-ra szvsz már elő kellett volna jönni egy olyan architektúrával, ami közelebb áll c2c az Intelekhez. Bár fene tudja, lehet, hogy az Excavator már ezen a téren jócskán előrelépést jelent majd."

    Tavaly is azt hittük a Kaverivel kapcsolatban, amikor felkerült a netre AZ A KÉP :(((
    Ahogy most kinéz, a Carrizo is csak 28 nm-en jön ki így extra teljesítménynövekedésre kevés az esély - remélem TÉVEDEK!!

    Viszont a "fúzió" a végére ér és az a funkcionalitás, amit megálmodtak pár éve mind belekerül :K
    A HSA-t kihasználó programok nagyon is versenyképesek a Kaverivel is, az utód csak jobb lehet!

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #14247 üzenetére

    "A Win9-nek az egvilagon semmi koze a HSA-hoz vagy a HSA elterjedesehez. A HSA akkor terjed el, ha elkeszul vegre, es lesz elegendo hardver a piacon ahhoz, hogy megerje mokolni vele a fejlesztoknek. Egy 1-2 %-os piaci reszesedesu procira minek fejlesztene barki is, akit nem az AMD tol?"

    A Win9 fogalmát rém pongyolán használom :U
    Szóval ez az a valami, ami szeretne futkorászni az okostelóktól kezdve - az MS 15 %-át akarja ennek a piacnak 2017-re és tuti, hogy itt nem akar megállni!! - a szerverekig bezárólag mindenen.

    Megvésel egy jó kis programot - odafigyelve a HSA-s legyen - és mindegy, hogy mije van felhasználónak, az a ketyeréjén menni fog! Neked pedig csengetik a zöldhasút :D
    És hogy miért?
    Mert ma már mindenki csak APU-t gyárt.
    Mert az előzetes tesztek szerint is piszok hatékony a közös memóriaeléréses APU.
    Mert a HSA az, ami jelenleg a legjobban kiforrott, persze még messze nem végleges, de a legszélesebb támogatottságot élvező platform.

    Az AMD pedig joggal gondolja, hogy ha már a konzolpiacot egy huszárvágással megszerezte, akkor a többi Win9-es platformon se 0% álljon a részesedése mellett!
    És itt záródik be a kör. Ha áttételesen is, de a Win9 és a HSA kart-karöltve jár :)

    Tegnap azon filóztam, hogy miért nem veszi meg az MS az AMD-t :F
    Szerintetek?
    /Én már megvettem volna; aprópénz ;) /

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #15372 üzenetére

    Tavaly egy elkeseredett pillanatomban megpedzettem a Microsoft általi felvásárlást... /Ennek előzménye a már akkor is követhetetlen roadmap-ek és koncepció változtatások voltak. Berágtam az AMD-re, no!/ És amit mondasz az mára sajnos trendszerűvé vált.
    Hiába jön a Zen és épül általa a megvett Freedom Fabric-ra szervercsalád, hiába lesz 150(170?)W-os max TDP keretű brutál APU és alacsony TDP-vel és jó teljesítménnyel rendelkező megoldások mobil cuccokba, ettől nem változik semmi :O Hiába jó a grafikus üzletág, ha a processzor ág finoman fogalmazva is nem az. Az, hogy a konzolpiacon végre volt egy "virágvasárnapjuk", csak egy "fecske" volt :((( Elmegy ez, eladnak azt, leépítenek és kiszerveznek. És nem tegnap óta!
    Az, hogy az Athlon64-gyel dobtak egy nagyot hova is vezetett? Több lépésben a Carrizo-ig; ami is meg nincs is! És ahogy a GNC-is tutujgatják, el fog szaladni mellette a világ, lettlégyen bármilyen jó is :( Emiatt látom, hogy rossz vége lesz az AMD-nek!
    Bár lehet, hogy ez lesz a jó nekünk ;)

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    És a Zen-ről is pár gondolat.

    Magonként 2 szál, rendben. Ideje volt.

    Az FPU egység nem lehet, nem lesz gyenge. Sőt! Akár hogy nézegetem a topicban és máshol előkerülő - igaz pletyka szintű - ábrákat, ennek tuti AVX-512 képesnek kell lennie! Mert semmi mással nem lehet versenyképes az Intellel szemben.
    Szerintetek?

    Az ALU egység megtippelésénél bonyolultabb a helyzet, mert itt több verziót is láttam. Bár követve azt a gondolat menetet, hogy IPC-ben nem lehet gyengébb mint a versenytárs...
    Frissebb infó?

    Memória. Az AMD ebben jól állt mindig is! A Kaveri OC-vel a 2400-as DDR3-asokat is kezelte; őrződjön meg jó szokásuk :)

    És a GPU?
    Kiváncsi leszek, hogy 14 nm-en mennyit tudnak belepasszírozni akár csak a 95 W-os TDP keretbe! Mert, ha valahol befűthetnek az Intelnek, hát ennél az egységnél lehet igazán :B /Értelmét vesztené nem csak az i3, hanem az i5 is! Hiszen teljesítményben csak akkor lennének versenyképesek a magszámban megfeleő Zen-nel szemben, ha egy középkategóriás kártyát is raknánk melléjük, de a feltételezett árakkal már nem :C És az i7 is gondban lehetne, mert c2c nem lenne köztük számottevő különbség, ami a CPU-t illeti, de a GPU :D /
    Én legalább - jósolni könnyű, eltalálni nem annyira ;) - ~2 TFlops-ra tippelek! A mostani generációk teljesítményéből és a 28 -> 14 nm-es váltás, valamint a megnövekvő mem sávszélességgel számolva ennyinek bele kell, hogy férjen.

    Egyenlőre tehát biztatóak a jelek :)

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    2 gondolat Abu85 tollából:
    Az AMD PCI Express-t leváltó interface-éről:
    Az AMD esetében elképzelhető, hogy a platformszintű fejlesztések miatt nem csak a HPC-piacon, hanem a PC-ben is bevetik a rendszert, amit a saját CPU-ikba, illetve APU-ikba bele tudnak majd rakni. Az Intel ugyanakkor teljes mellszélességgel a PCI Express szabvány mellett áll ki, ami érthető, hiszen pontosan tudják, hogy ez az interfész idővel korlátozni fogja a külső gyorsítók képességeit, így a vállalat terveiben egyre kevésbé jelentenének problémát a dedikált grafikus vezérlők.
    Plusz a HBM-ről és a Zen-ről:
    A HPC-piac is 2017-ben kapja meg az első APU-ját, amely a FirePro termékcsaládba érkezik. Ebben sok Zen processzormag és szintén sok GCN multiprocesszor lesz, rendkívül széles memóriabusszal a HBM memóriaszabványhoz, amit szintén kiegészíthet a DDR4. Tulajdonképpen ez a lapka a Raven Ridge bátyjának tűnik, ahol a technológiai alap kvázi ugyanaz, de a jóval nagyobb TDP keret miatt mindenből sokkal több kerül bele.
    Illetve a hozzájuk kapcsolódó Inteles hír:
    Négy Broadwell-E CPU jön jövőre, a leggyorsabb tízmagos modell mellett lesz egy nyolcmagos és két hatmagos opció is.

    A tötymörgésnek az ideje lejárt.

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    Az, hogy az Intel 10 magos asztali processzorral akarja megtartani a leggyorsabbnak járó címet az év végén érkező 8 magos Zen szemben, annak az erejét ez már jól mutatja. Addig marad a C2D :B
    Az, hogy már a Samsung gyártástechnológiáját is igénybe tudja venni - mert valljuk be őszintén az AMD és a GlobalFoundries magától még mindig 28 nm-en tötymörögne - adja a kérdést, hogy valójában mit lehet belezsúfolni az adott maximális TDP keretbe?! Mind teljesítményileg, mind technológiailag.
    Oliverda tollából:
    [link]
    És a Kaby Lake sem fog többet hozni... Mert nem voltak rászorítva!

    Pedig egy 4 Zen magos, +4 TFlops-os, HBM-es APU egy Core i7 áráért az Intelt is a tötymörgés feladására késztetné! Vagy nem?
    És igen a HBM is csak addig lesz drága, míg az igény rá meg nem nő, utána drasztikusan csökkenni fog az... Az AMD PCI-E leváltó technológiája pedig már a HSA-ból adja magát! A csúcs Polaris-nak alapból meg kell dupláznia az előző generáció teljesítményét - 16 TFlops!! 28nm -> 14 nm, hát volt tötymörgés...

    Hogy mire jó ez? Kell-e ez?
    4k, 10 bit color/chanel, HDR már önmagában kihívás a játékkészítőknek!
    És ki nem akarna Real Time Ray Tracing-et? Persze nem 7 fps-kel :P

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Oliverda #15749 üzenetére

    Mantle ha mondom, segít a gondon :U
    Nem, nem lett sikeres, de a célját, elérni elérte! Gyors reformokra késztette a DX és az OGL készítőit, aminek a gyümölcseit mi, játékosok élvezhetjük.
    Ha csak ennyit érnek el a nextgen PCI-E-szel, akkor már dicsérendő a stratégiájuk.
    És ha nem leváltani, csak kiegészíteni akarja? Lesz ilyen és olyan bővítő slot az alaplapon és lesz ilyen, meg olyan videokari is. Mint a VIP alaplap, valamikor a múlt évezred hajnalán :K

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz Fiery #15753 üzenetére

    És így alakul át az alaplap bővíthető, I/O-val ellátott videokártyává :U

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Új hozzászólás Aktív témák