Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trident28

    tag

    válasz Winne #24652 üzenetére

    Hát igen ebben igazad van.. Általában nekem is a Vasárnap a szabad... Elég sokszor bent vagyok Szombatonként, éppen ezért nem kimondottan csíptem a Vasárnapi zárva tartást. Mondjuk erre felé megoldották a kisboltosok.. Vagy a tulaj állt be dolgozni, vagy eladott a dolgozónak 1-2 százalékot, így azok tudtak dolgozni.. Viszont komolyabb helyre(bevásárló központ, hifi szalon, számítógép szaküzlet stb..) nem igazán lehetett tervezni, hétköznapok meg ugye foglaltak voltak. Nem mondom.. Volt olyan, hogy egy kemény, fizikailag megterhelő 8 órás műszak után utazgattam innen 50 km-re, hogy amit szeretnék meg tudjam venni, vagy meg tudjam nézni.. "Nem volt kellemes"... Jobb az, ha tudja az ember, hogy van ideje nyugodtan körülnézni.. Nem kell rohanni, kapkodni és ennek következménye képen hibás vagy elhamarkodott döntéseket hozni. Persze megértem. A család az első. Nekem is. De! Azt a munkahelyet, ahol a kedves eladók dolgoznak nem én választottam. A munkát nem én adom a műszakbeosztást nem én tervezem az ezért járó munkabért nem én fizetem és a Vasárnapi zárva tartás eltörlése sem az én döntésem volt. Ennyi erővel a kórházakat vagy a mentőszolgálatokat a tűzoltóságot vagy akármi mást is bezárhatnánk, mert Vasárnap van... Nekik is van családjuk a Vasárnap nekik is Vasárnap... De nem!? Ezért mondtam... A vendéglátó a pultos a szakács a bolti eladó a benzinkutas és ha már ide vettem, akkor a tűzoltó a mentős a beteg ápoló az orvos és még sorolhatnám... Már akik Vasárnaponként is dolgoztak és dolgoznak.. Ők mind felvállaltak egy hivatást egy életformát, amiben eddig éltek és ezután is élni fognak. Pont úgy, ahogy én is, vagy rajtam kívül sokan mások.. Nincs ebben semmi... Mindenkinek megvan a maga helye az életben, vagy amit választott, vagy amit az élet, vagy amit a sors, vagy amit Isten neki szánt. Ezek szerint kell élnünk... Ennyi. Egyébként meg.. Saját tapasztalatból mondom, hogy én még anno Pesten rengeteget jártam a médiába(XV. ker. Pólus)... Persze akkor még nem volt család, bár többször elmentünk akkor is, ha csak szétnézni is, hogy mik vannak.. Mire lenne érdemes költeni, mi érné meg.. Amolyan felmérő "utak" voltak ezek.. Később aztán megbeszéltük, hogy az akkori nejem mire gondolt, meg én mire gondoltam, ha döntésre jutottunk, akkor mentem és megvettem. A másik személyes tapasztalat pedig, hogy nem tudhatod mi jár a vendégek fejében, vagy hogy hol voltak előtte, vagy utána ha már jártak nálatok hova mennek. Az az ő életük, amiből te csak annyit látsz, hogy bemennek, szétnéznek és "rosszabb" esetben esetleg némi kérdezősködés után vásárlás nélkül mennek tovább... Az hogy előtte vagy utána mi volt azt nem tudhatod. Neked, mint eladónak csak annyi ideig "az életed része", amíg kiszolgálod vagy információval látod el őket és ha minden igaz, akkor neked, mint eladónak ez a feladatod. Ezt vállaltad fel. :) Rosszul látom?? :)

    -"-

Új hozzászólás Aktív témák