Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unrealnoise

    senior tag

    no. régebben renato volt a ph-s accom, innen talán felismerhetnek páran. :p
    szóval voltak nekem anno még mpio, cowon mp3 playereim, aztán lett egy samsung wave majd most egy galaxy s II.

    az S8500-as Bada-s samsung teló mellett - a track-lépegetős gombok hiánya miatt főleg - beszereztem anno egy sansa clip-et, amit egy bulin el is loptak ("letépték" a felcsíptetett kütyüt pulóveremről - piálgatás közben persze...) a cucc értéke nem volt kevés, pláne, hogy 32 GB-os micro SD volt benne...

    aztán volt, hogy buszon akadtam fel egy ülésen vagy valamin, és már lent vettem észre, hogy hoppá, nincs meg. szóval a csíptetős találmánynak is megvannak az árnyoldalai. :p

    aztán most, hogy nincs már egy ideje clip, (nem vettem ismét) kezdem unni a telefon kezelhetőségének korlátoltságát (számléptetés) és hát szeretnék jobb hangminőséget is. :)

    ezért a nemrég megrendelt Vsonic GR07-es mellé kerestem mp3 lejátszót. :)
    Amelyek versenyeztek:

    cowon z2 (8 GB) - 60.000 Ft
    sony F805 (16 GB) - 73.000 Ft
    sony A865 (16 GB) - 60.000 Ft
    sony Z1050 (nem X)

    cowon z2:
    jó lenne, de szükségtelenül sok a 3,7" ha még 3G-s lenne, akkor lenne értelme... Akkuidő kevés, pláne egy s9-hez vagy egy j3-hoz képest. tudom, tudom, azok nem droidosak, de azt sem hiszem el, hogy nem rakhattak volna ebbe egy izmosabb akkut. (a motorola egyes telefonjaiba már 3300-as akkukat tesz!)

    sony F805: jó lenne, de számlépegetős dedikált gomboknak hiányában ez a lejátszó nem más, mint egy szépen szóló, korlátozott 3G-nélküli telefon. kösz, nem kérek belőle...
    Ez hatalmas öngól! az akkuidőről itt már felesleges is beszélni, kiesett.

    Sony Z1050: ugyanaz áll fenn, mint az F805-ösnél, miért nincsenek dedikált gombok? hogy lehetnek ekkora barmok? :p

    sony A865: hát igen, topos cucc. kicsi kijelző, nincs benne semmi csicsa, amit sajnálok, az az, hogy csak kicsivel több mint 20 órás ennek is az akksija. miééééértt?? :(

    nah mindegy, a sony A-s csúcs sorozata a nyerő, most tartok ott, hogy jó lenne majd megrendelni. de honnan?

    Ebay-en a 16 GB-os példányokat 60.000 Ft-ért szórják. Vicc. :) a 32 GB-osok pedig 76.000 körül mennek. :p Röhögjek vagy sírjak? Itthon a sony hivatalos online "webáruháaiban", partnereinél van hogy nincs is csúcs A-s player, illetve lehet van, de mondjuk horror áron. 69.000-ért mondjuk a 8 GB-os. :p

    Azt sem értem, hogy látom, hogy fogynak a kütyük, pár külföldi, nemzetközi online boltban már alig van az A 860-as szériából, 32 Gb pl már igen ritkaság...

    Nah a lényeg, hogy most véletlen ráakadtam két boltra, ahol meglehetősen jó áron kínálják a lejátszót.

    8 GB - A864 - 42.000 Ft[link]
    vagy itt 16 Gb-os 48-ért[link]

    értem én hogy itt a gari bukik, vagy hát szopós, ha gáz van vele, de hát ebay-ről rendelve is ez a sors várna rám, cserébe itt legalább jobb árban kapom.

    Kérdés az lenne, hogy tud valaki esetleg valami tuti boltot? vagy van valami tippje? hogy lehet ekkora kontraszt az ebay-es árakhoz képest? 60 vs 48 a 16 GB-osnál?

    sorry az ömlengésért, csak hátha valakit érdekel, vagy segít neki, meg hát legalább történik valami itt is. :)
    Minden választ előre köszönök :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz PHM #17130 üzenetére

    Erről még nem is olvastam, jókat írnak a hangjáról, utánaolvasok. :) köszi a tippet! :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Xaels #17132 üzenetére

    Igen, ezen is filóztam, csak hát a 4,3" az már kicsit sok. a felbontás sem aggasztana pedig. zene a lényeg, filmekre ott lenne a telefon mondjuk. egy tepsit amúgy is elég egyszerre cipelni.

    amit el tudnék viselni, az egy világítós epapíros prémium minőségű mp3 player. sony vagy a cowon megléphetné, szerintem (ha nem is nagy, de lenne azért) piaca a zenebuzik körében. :)

    valszeg sony lesz ebből egyébként. bár ez az x9 is piszkálja a fantáziám, főleg az akkuidőt illetően.

    ami viszont vicc, hogy cowon j3-at nem lehet kapni sehol... azt hittem maradt azért a polcokon néhol, de nem úgy néz ki. meg hogy a sony A860-as sorozatából is alig van már.. nem is értem, miért nem csinálnak többet? bár gondolom majd nemsoká kiadnak egy új verziót ezekből is. jó lenne már ha elszakadnának ettől a 20 óra körüli üzemidőtől.

    a sansa clip is simán lehetne másfélszer-kétszer nagyobb, az még pont ideális mp3 lejátszónak, cserébe mondjuk minimum megduplázódhatna a lejátszási ideje...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Tim82 #17140 üzenetére

    cowon D2 volt anno nekem is, viszont itt már előjött az az orbitális baromság, hogy vagy hangerőt állítasz, vagy számot léptetsz... :) nem volt elég dedikált gomb, pedig egyébként borzasztóan kézre álló kütyü volt, a duciságával sem volt semmi gond. :)

    a mobilok felbontásának emelése meg tök felesleg. az én galaxy S II-esemé is tökéletes nekem már, inkább az eink felé kellene idővel nyitni, hogy
    1. ne fogyasszon annyit az akku
    2. nappal is tökéletesen látható legyen

    esetleg a mostaniakat (amoled, IPS) addig fejleszteni, amíg nem érnek el ezzel a technológiával is az eink-hez hasonló eredményeket.

    a 720p nél nagyobb felbontás 5" alatt teljesen parasztvakítás lesz, szerintem jó ideig nem is látunk majd 720p-nél jobb felbontású mobilt, mert igazából szemre, normális használat mellett a kutya se venné észre a telefonokon.

    persze már a 4 vs 8 majd 16 procis magoknak sincs semmi értelme, amíg az a 4 sincs kihasználva. meg a kettő sem.

    meg lehet nézni, hogy egy sony playstation VITA 4 maggal (és a maga 57 ezer forintos árával! (szerintem ez korrekt ár)) milyen grafikára képes. tessék belepörgetni kicsit. [link]

    szóval optimalizálni és kihasználni nem tudjuk még a telefonok hardverét, de ennek a fogyasztó társadalom az oka, mert a gyártók inkább arra törekednek, hogy még erősebb és még újabb és szebb legyen az új kütyü, aztán majd veszik. csak hogy ha már faszán lehet netezni, filmezni meg egyebezni egy S II-n is, minek cserélje le az ember még "idő előtt" egy S III-ra? Pláne ha annyira nincs felesleges pénzt.

    ez az okostelefon fejlesztési verseny és a hatalmas eladások is egy szép nagy lufit képeztek, hamarosan azonban ez is ki fog pukkadni, ennek első jele lehet, hogy az új iphone 5 is meglehetősen visszafogott eredményeket hozott az első pár napban.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz PR0JECTNR56 #17143 üzenetére

    vannak vannak, csupán egy cowon D2-höz (és egy sony a864-eshez) képest pl. brutál nagy az x9.
    értem én, hogy régen még discman-nel szaladgált az ember, de a kényelem azért sokat tesz.
    a 4,3 col oké, hogy nagy, de minek? ekönyvet nem ezen olvasok, arra ott a kindle. filmet majd inkább nézek az S II jobb kijelzőjén, vagy egy 7"-es tableten. zenét hallgatni természetesen szuper lehet az x9-esen, de akkor meg minek ekkora középszerű kijelző bele?

    még a 3,7-es cowon z2 is meglehetősen nagy, szerintem koncepcióra sem teljesen okésak ezek a kütyük. pláne a fejlettebb és gazdagabb nyugati és távol-keleti világban. ott pl lehet a többségnek nem okoz nagy gondot egy nexus 7 tablet filmezésre, etc. okstelefonja lassan mindenkinek van, így érthetetlen, ki az aki pl elsősorban a filmezés miatt venné meg az X9-et.

    szóval az a gáz, hogy a cowonnak nincs fullossan dedikált gombos, jó akkuidővel rendelkező 2-3" közötti pmp-je. óriási baklövés szerintem, mert nem fedtek le egy bizonyos réteget.

    ott lenne a c2, tökéletes is lenne, de nincs track-léptető... ki érti ezt...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz lugosi #17155 üzenetére

    hát én ennyiért nem vennék ilyeneket. lehet jól szól, de a különbség a felsőbb kategóriákban már elenyésző lehet a legtöbbünknek.

    az meg megint más téma, hogy ezek 6-10 órát bírnak csak ki zenével, ami szerintem vicc kategória. nem néztem cserélhető-e az akku, ha nem, akkor majd két év múlva vehetsz még egyet, meg ennek jó ha a háromnegyedét hozni tudja majd. (pláne, hogy gyakran kell töltögetni a kis üzemidő miatt)

    szerintetek a sony meg a sansa, meg etc miért nem csinál cserélhető akkus cuccokat?
    egy mai sony-A800-as sorozattal, vagy egy clip plus-sal vagy egy cowon z2, j3-al hosszú évekig is ellehetnél, jóformán addig, amíg be nem döglik. ami viszont biztos, az az, hogy az akku egy idő után nem kicsit veszít erejéből. ez olyan esetekben amikor a j3 meg még pár eszköz 40-50 órákat zenél még nem gond, de amikor a 20 vagy 10 óra csökkenhet nem kevés óraszámmal, nah akkor az már kellemetlen lehet...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz DemonDani #17162 üzenetére

    ipod? zenére? szerintem azon nincsenek dedikált gombok (számléptetés etc, így az ilyenek kábé ugyanannyira komolyan vehetőek, mint az összes tapis telefon.)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz filózoli #17179 üzenetére

    IE80 nem rossz, bár állítólag nem a legjobban izolál. :)
    a lejátszó meg frankó. én sem tudok jobb, hordozhatóbb, közepes kijelzős, minőségi mp3-as lejátszót a piacon. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz lugosi #17175 üzenetére

    igen? akkor nem szóltam. mondom nem voltam benne biztos. :) ellenben nekem sem bejövösek az almás termékek. :) köszi a kiigazítást.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz lugosi #17183 üzenetére

    a telefonos dolog jogos, én pl. szívesen cipelnek valami brutál akksival egy sony walkman okostelót (S-Master MX cuccal), amelyen persze vannak dedikált gombok is. (számléptetés etc.)

    ezzel egy gond van. nincs még olyan S-Master MX-es teló, dedikált gombos megoldásról nem is beszélve. utálom amikor a kedvenc számom újrahallgatásához újra elő kell kapni a telefont... néha teljesen lehetetlen helyzetekben ez meg még megoldhatatlan is.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz mrlujoak #17199 üzenetére

    ...headset vs. normális füles/fejes. viccnek is rossz. :)
    mondjuk egy sennheiser HD 25-1 II-őt mi pótolna? szerintem semmi.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz PR0JECTNR56 #17210 üzenetére

    nah végre. szerintem is már égő volt a régi iriverhez képest a mostani kínálat. mintha valami gagyi kínai gyártó lenne.

    visszasírom náluk az IMP-550-es discman-es és az utána következő pár év mp3-as, PMP-s korszakát. azóta valahol nagyon elszállt a cégvezetés. gondolom a legtrendibb cuccokat akarták legyártani, és eladni, hogy így részben kompenzálják a komolyabb lejátszók okozta keresletcsökkenést. vagy valami ilyesmi. mindegy, várjuk, jól néz ki nagyon. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    Egy már kibontott, de szinte teljesen új, Vsonic GR07 nem érdekel valakit? 37-ért vettem, két hete jött meg kábé, a hangja zseniális, sajnos azonban kénytelen vagyok megválni tőle.

    A doboz, minden tartozék megvan, jóformán csak pár órát hallgattam a cuccot.
    Az árát meglehetősen korrektnek gondolom, amikor azt mondom, hogy 25-ért vihetitek.

    Egyébként felrakom hardverapróra is holnap. Posta és egyéb is mehet, előreutalás után. vatera-ra vagy ebay-re is fel tudom tenni, ha az jobban tetszik. próbagarit vállalok rá.

    Gondolom mondanom sem kell, hogy 25-ért ez meglehetősen jó vétel lenne. Már aki értékeli azt, amit ez a füles nyújtani tud. Ha valakit érdekel, akkor pm. (Holnap reggel válaszolok is.) :)

    sorry az OFFért, de hátha valaki ezzel nyer egy kicsit... :)

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz lugosi #17285 üzenetére

    Ebay-en vettem, megbízható sráctól (top-rated seller), sokan vettek tőle fülest már, senki nem panaszkodott még hogy hamisítvány. MK II-es amúgy. ha komoly a vételi szándék, pestre felviszem megnézed, ha igazinak gondolod, és tényleg kell, megveszed. olyan nem lehet, hogy nem, mivel tényleg eredeti. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    Vsonic GR07 MK II-es, bontott, de alig pár órát használt csak, lassan egy hónapja ebay-en rendelt (eredeti!!) füles eladó. Amennyiért vettem: 37.000

    Amennyiért adom: 21.000
    részletek: [link]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    egy kérdésem lenne, ítt gondolom nem egy ember használ ilyesmit, szóval nekem jack csatlakozós headset cucc kellene, valami ilyesmi:

    [link]

    tud valaki valami minőségi alternatívát? mert ez a cucc már régi, talán nem is kapni és egyébként is tiszta hányás a kinézete :D

    mondjuk már az is nagy segítség lenne, ha csak számokat tudnék léptetni vagy valami.
    de fontos lenne, hogy saját fejesemet dugnám a headset csatijára, egy sennheiser hd25-1 II-est.
    előre is köszi mindenkinek minden tippet.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    8 Gb-os fekete Sony A864, fél éves, alig használt, fekete, dobozában, fóliázva, minden tartozékával eladó.
    Ára mindössze 18.000 Ft. (ebay-en az újakat 45.000 körül adják, itthon még parádésebb árakkal lehet találkozni...)

    a többit itt: [link]
    sorry a reklámért, de hátha valakit érdekelne.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    Az élet milyen...

    Történt, hogy a lassan két éves LG G2-esem a jack csatlakozót képtelen megtartani. Állandóan ki és elmozdul. Használhatatlan, pláne, hogy mostanság szeretek és szeretnék, nagy túrázásokat csapni. Velencei-tó körbesétálása már megvolt, de még csak most kezdek belelendülni. Több napra is lehet távol leszek mindentől, és mindenkitől.

    Agyaltam, hogy cserélek telefont, vettem egy 10.000-es külső akkutöltőt, de továbbra is bosszantott, hogy nem tudok csak úgy mozgás közben számot léptetni, kijelzőt kell mindenképpen maszatolni, stb.

    Néztem Sony A15 (jó is, ebay-en kifejezetten jó áron is találtam Angliából újat), meg aztán néztem ezeket a profibb cuccokat, az iRiver utódtól kezdve mindent, aztán ránéztem a régi kedvenc márkámra, a Cowonra, és áááá: Plenue D. Szerelem lett rögtön. Minden gomb ami kell, profi kinézet, elegáns, egyszerű. Hatalmas akkukapacitás. Asszem ő lesz a nyerő.

    Mivel telefonon eddig Spotify-t és Deezert használtam, (mikor melyiket), most elkezdtem a régen kukába dobott mp3-ak összevarázslását. :) Elleszek egy ideig.

    Sorry ezért a kis szösszenetért, de azt hittem már tényleg nem találok bár drágán, de még megfizethető kategóriában valami kiemelkedőt egy megbízható gyártótól. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Új hozzászólás Aktív témák