Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    hello sziasztok, évek óta nem jártam itt, talán párak még emlékeznek rám meg a supermoto projektemre :)
    nos ha netán érdekel valakit, eladó az egész.
    gyakorlatilag ha jól számolgatok, még alkatrésznek is olcsón van.
    nekem meg kell a tégla építkezésre:)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz runner 125 #2385 üzenetére

    hát sok friss nem lesz.
    A story:
    Vettem egy törött RC 600as rendszámos gépet, totál renováltam felújítottam, átalakítottam Supermotóvá, levizsgáztattam, pár 100km után egy végzetes motorhiba folytán toltam 7 km et,(tiltást nem véletlen rakták bele, anélkül az 1 henger 600 ccm is kiforog 10.000-ret, de ott már olyan mint a légkalapács:D a hengerfejtőcsavarok megadták magukat és a hengerfejet szó szerint lelőre (amúgy más baja egy sikláson és új tömítés/szíj cserén kívül mint kiderült utólag nem lett, olajat is csak azért cseréltem mert össze folyt minden, víz olaj benzin :D
    de ezt akkor nem tudtam még, így elkezdtem donor motort keresni, és találtam egy rossz állapotban lévő Gilera nordwestet, papírok nélkül. megvettem, felújítottam, megkapta az rc papírjait :D ezt sokat használtam, majd eladtam az RC ből az sm szettet egy srácnak. cserébe ő itt hagyott egy gyári szettet.
    Ő eladta ezt a gépet egy közeli srácnak, aki felújította azt a vasat is, hozzám járt alkatrészért. Sajna öt össze törték a tesztúton. biztosító fizetett neki mivel nem ő volt a hunyó. viszont az sm első kereke idomai sárhányója tank a múlté lett(a villa megúszta, a kerék elnyelte az erőket)
    megvettem tőle ezt a törött papíros RC t az én sm szettemmel (aminek ügye nálam volt a gyári futóműve).
    össze raktam a gyári állapotára ez jelenleg is üzemképes, igaz esztétikailag elég le van lakva.
    a nordi hibátlan volt, sőt. de azt már eladtam 450 be(kb 600 ba volt...)
    maradt az esztétikailag hibásRC, és az én ős RC-sm nek a hamvai.
    képeket itt találtok a vasakrol, fénykorukból: Bikepics

    az sm en a változtatások: Meredekebb villa szög, felül nagyobb csapágy, UPS villa, szélesebb villa kiflikkel, sm kerekek gyári agyakra fűzve. saját tervezésű féktárcsa, és adapter(sajnos verseny vagy erősebb használatra alkalmatlan volt, mert ha bemelegedett hullámos lett.. ekkora méretekhez már bizony úszó tárcsa dukálna.

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz runner 125 #2387 üzenetére

    pedig egyszerű :DDD
    egyszerűsítve: vettem 1 motort, törötten rendszámosa (A.r). felújítottam kapot sm szetett lett A.r.sm :D
    majd vettem egy B motort, papírok nélkül. felújítottam, megkapta A motor rendszámát (B.r)
    Majd az A motorból eladtam az sm szetett egy C rendszámos motorba (C.r) aminek a gyári futóművét beszámoltam A motorba így lett A.sm ből simán A mig C.r ből C.r.sm
    B.r eladtam.
    majd megvettem a C.r.sm et törötten. vissza raktam bele a gyári futúművét (C.r) és A motoromba aminek már nincs rendszáma, benne van a fél sm szett.

    folyamat ábrán:
    A.r + sm = A.r.sm
    A.r.sm-r =A.sm -> B+r = B.r
    A.sm-sm =A -> C.r+sm = C.r.sm
    C.r.Sm- sm/2=C.r -> a+sm/s = A+sm/2
    vagy túl pihent vagyok ?:D
    amúgy ennyiért a rendszámos rct adnám. a fél sm +ba lenne.
    de már azon gondolkodok lehet jobban járok ha szétárulom alkatrészbe. motor blokok 40 sm hátsó 40 enduro kerekek 20 papíros váz 30 karbik 15 műanyagok 2/db(van összesen 6db épp)
    lámpa 3 polisport fejidom 3 kézvédők 2 első futóművek 20 hátsó 20 a többi kilóra...
    de ez csak egy példa volt mielőtt még valaki meg akarna venni valamit (bár ha mindenre van vevő felőlem ennyiért is lehet vinni)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Daywalker #2389 üzenetére

    szerintem is, inkább néztétek a képeket :D a 2 motorban 3 év munkája van :D
    mára kár hogy semmi nincs meg belőle szinte, csak a "roncsok".

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz runner 125 #2393 üzenetére

    az a moci nincs 25 éves konstrukció.. jo ha van 10

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Steven #2395 üzenetére

    nekem egy 2007 es suzuki (gz)marauder 250 esem van.
    városi átlag 3.5-3.9
    országúti átlag 2.9-3.5
    2 személlyel ful megpakolva is 3.7 körül
    120 max (tényleg max egyszer tudtam gyorsabban menni, lejtőn lefele hátszéllel prémium benzinnel :D), 90-100 utazó
    nem rossz kis vas. városban pont jó, országútra elviselnék egy pár cm el nagyobb vasat és ugy +10le (állítólag sok shadow c 750 is megáll 4,5 -ből.. pedig az nagyságrendekkel nagyobb masina.
    ja még annyit hogy a yamaha jog 50ccm es robogóm pont ugyan ennyit evett csak fele ilyen nehéz volt meg fele ekkora, és pont fele ilyen jól ment. még ütemből is fele ennyi volt :D

    [ Szerkesztve ]

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák