Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz Topiccsendőr #116671 üzenetére

    A mondandód nagy részével tökre egyet értek, különösen azzal, hogy lehetne ezt okosan is csinálni, és kijelölni szakaszokat, akár fizetősnek is, és azt egy felelős cégnek karban is kellene tartania (üzleti érdek is), és szerintem ez tökre működne. A csúnya ámerikában ez működik csomó helyen.
    "A kisgyerekes családokat veszélyezteti a technikai sport" - erről viszont mindig eszembe jut, hogy én is voltam fiatal és hülye, amikor még 250-es ETZ-vel csapattuk a Mecseken a turistautakon. Na, ott bizony volt, hogy egy tempós kanyar túloldalán egyszer csak ott torpant meg ijedtében apa, anya, gyerekek. Nem volt vészes, de egy pillanatra még én is besz@rtam. Persze utána idióta cimborámmal jókat röhögtünk, mert "mekkora király már", és hasonlók. Igen, hülye voltam, nem is kicsit. Igen, olyan helyen mentem anno, ahol rohadtul nem kellett volna. És igen, anno miattam is utálták a motorosokat. Szerencsére ez már elévült, és már tudom, hogy igazi gyökér voltam, amikor azzal az egy bizonyos cimborámmal mentem, mert egymást vittük bele az állatságokba.
    A mostani helyzet sem más szerintem: ugyan olyan gyökerek csinálják a f@sságot, mint mi anno. Az pedig, ha a másik oldalról egy a ló túloldalára esett másik gyökér kerül kapcsolatba a motoros gyökérrel, abból születnek az ordenáré üvöltözések, verekedések, feljelentések, és a kevésbé, vagy egyáltalán nem gyökér motorosok boszorkányüldözése. Szerintem.

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • z123456789

    addikt

    válasz Topiccsendőr #116671 üzenetére

    Yep. Én meg teljesen egyetértek veled. Hozzátenném, hogy más országban lehet, hogy nem, de kishazánkban szerintem nincsenek is olyan mély erdők, ahova ne szűrődne be gépi hang egyáltalán. Vagyis, ami számomra az egyetlen zavaró dolog a terepmotorozásban - hogy "hangos" a környezeti zajokhoz mérten - is elgondolkodtató. Mert bár OK, az a zaj ott koncentrálódik az erdőben, de ahogy mondtam, a sok állat, azért fut ki az utakra is, mert hozzá vannak szokva a gépesített emberhez. (Ettől még hangos a motor az erdőben, de na...az én szememben ez a legfőbb probléma az erdei utakon való motorozás kapcsán. Mert amúgy a letérő, mindent taposó motorozás nem szép dolog.)
    Illetve amit írsz, hogy a motorosok (végtelen sok ostoba terepmotoros is van egyébként) véleményeit is lehet végig görgetni, mert én pl. tegnap az egyik csoportban ezt tettem, és ott is volt ilyen hasonló sztori, amit te leírsz az erdőírtással kapcsolatban. Lehet pont ez volt.
    Továbbá az egy nagyon jó megfogalmazás részedről, hogy van egy igény, amire a totális tiltás a válasz.

    (#116673) FPSTunker
    Szia!
    Endurozgatok, de nagyon kezdő csávó vagyok.
    Merre járkálsz majd vele? Pályázás lesz? Szép gép, gratula.

    (#116675) geresics
    Amit írsz az első részben, azzal is totálisan együtt tudok mozdulni. Kijelölt útvonalak, szervezetten, akár díjazva. (Nem mintha nem húznának le elég bőrt rólunk, de ha így menne...)
    Kicsit utopisztikusnak gondolom, de szerintem sokaknak megérné a nyugalom.

Új hozzászólás Aktív témák