Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz atainprison #536 üzenetére

    "Ez a megfogalmazás alapján te tényleg komolyan tudod venni azokat a pollokat? Ha igen, akkor tényleg reménytelen vagy."
    Nem, én tanultam statisztikát 4 féléven keresztül egyetemen, és gyakorlatilag mindennapos jelleggel foglalkozok vele, emellett el tudom fogadni, hogy a trendek változhatnak, és ami mondjuk 10 éve igaz volt, az ma nem feltétlenül van ugyanúgy. Így pontosan tudom, miért lehet komolyabban venni ezeket a pollokat és a fenti cikket, mint az anekdotikus érveléseteket arról, hogy "fighting game-ekkel nagyságrendekkel többen játszanak konzolon, mert csak", ami egyébként a "nagyságrendek" szóból eredően nullához konvergáló jelentéstartalommal bír. Te ezzel szemben kimásoltál egy definíciót az internetről, amit láthatóan nem tudsz az adott kérdésre vonatkoztatni. ;)

    Vagy szerinted jobb lenne megkérdezni 10-100k random embert, különböző korosztályokból, mindkét nemből, aki vagy játszik játékokkal vagy nem, vagy játszik fighting game-ekkel vagy nem, hogy reprezentatív mintát kapj? :D Elárulom neked, hogy a definíció első része a legfontosabb "Egy minta akkor reprezentatív, ha az statisztikai értelemben jellemzi a szóban forgó népességet", ami tökéletes ebben az esetben, mert már leszűkíti a poll a sokaságot arra, aki játszik/játszani fog az adott fighting game-mel. Azt is elárulom, hogy ha random 100k embert kérdeznél meg, sokkal rosszabb lenne ilyen szempontból, mint az a 6 poll összesen az 1000 emberrel. :D És akkor nem is említettük a cikket, ami több tízezres mintákkal dobálózik. Szóval nem én vagyok reménytelen, hanem neked nincs abszolút lövésed sem a témában.

    Guilty Gear Strive pedig 2,5 millió példányban kelt el, nem éppen kicsi.

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

Új hozzászólás Aktív témák