Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Pubszon #18728 üzenetére

    A kimenőfeszültséget csak annyiban kell beállítani, hogy a nyitófeszültségnél biztosan több legyen. Bármennyivel lehet több, csak kevesebb ne legyen.

    Az áram úgyis korlátozódik a másik trimmerrel beállított értékre, ennek során a feszültség leesik pont annyira, amennyit a LED önmagának igényel, behatárol (hasonlóan, mint egy Zener-dióda).

    A harmadik trimmer pedig már felesleges is, mert az akkutöltésnél használható ki. Be lehet vele állítani a töltés végét jelző LED-et, hogy az áram 5%-ra esésekor jelezzen a felhasználónak, mikor veheti le az akkut a töltésről.

    Noha ártani nem árt a harmadik, mivel az a része egyébként sem befolyásol semmit, csak jelez. De kapható olyan CC/CV modul is, ami eleve csak 2 db trimmert tartalmaz:

    http://www.ebay.com/itm/121817042229
    http://www.ebay.com/itm/152246108207

    Régebben találtam hozzá rajzot is:

    Az áramkorlát R9 trimmere egy TL431 söntstabilizátorról kap nagy pontosságú 2,495 V feszültséget. A stabil feszültség az áram pontos tartásához szükséges.

    A műveleti erősítő bemenetei az R15 áramérzékelő söntre kapcsolódnak, amellett a szabályozhatóság érdekében a noninvert bemenet feszültségét a trimmerrel elhúzzák pozitív irányba, a már említett 2,495 V felé.

    A műveleti erősítő kimenete egy LED-en keresztül a step down IC negatív visszacsatoló körébe avatkozik be, ahol a feszültséget felhúzza, a kimenőfeszültség ettől leesik. A LED egyúttal jelzi az áramgenerátoros módba történő átváltást is.

    A szabályzási tartomány a trimmer környezetében lévő ellenállásokkal igény szerint beállítható, próbálkozással a legcélszerűbb.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák