Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Kernel #19034 üzenetére

    Lassan kihal az a nyugdíjas korosztály is, akik még úgy gondolkodnak, hogy amikor elromlik valami, azt javítani kell.
    Akkor velem valami gebasz van, mert még nagyon messze vagyok a nyugdíjtól, de én is így gondolkodom. Sokszor 500 Ft-ból megoldom azt a problémát ami miatt más vesz egy új eszközt.

    Persze sok (egyre több minden) van amit nem lehet javítani házilag és ez dedikáltam a kapitalizmus hibája, mert úgy vannak megtervezve az eszközök, hogy ez lényegében lehetetlen legyen. Pl. az amúgy könnyen cserélhető búgó csapágy műanyaggal beöntve a fészekbe, vagy besajtolva a lemezek közé, hogy csak úgy lehessen kiszedni ha kitöröm/kivágom a burkolatot és még lehetne sorolni reggelig az eszetlen megoldásokat. De amikor egy 20 éves Hajdú mosógépet követően egy vadonatúj mosógép 3-5 év után kukás, akkor nehéz elfogadni a magyarázatot, hogy "ennyit tud a technika manapság" (persze értem én, hogy mi van e mögött...). Érdekes kis videó a tervezett elavulásról, akit érdekel az ilyen (bár ez épp leginkább a villanykörtéről). :B

    Egyébként mindig irigyeltem azokat, akik a lustaság oltárán ennyit áldozhatnak. Van olyan ismerősöm, akinek ha az éves "ez már szar veszek egy másikat" projektjeit kiátlagolom, akkor bő 50-100.000 Ft közötti átlag jön ki havonta, miközben ő maga hasonló pozícióban van, mint én, tehát nem keresi degeszre magát... De amikor mi elmegyünk nyaralni valahova, vagy veszek egy új gépet, akkor mindig értetlenkedik, hogy hogy csináljuk, nem érti... Próbáltam már párszor beszélni vele erről, hogy sok apróságban lehetne változtatni a "jobb" élet reményében, de nem sikerült "átállnia", maximum pár hónapra...

Új hozzászólás Aktív témák