Új hozzászólás Aktív témák

  • Latzy_7

    csendes tag

    válasz Intel q8200 #251 üzenetére

    Üdv!
    Ha a szolgáltatóknál nem jutsz dűlőre (ezen nem csodálkoznék), akkor esetleg még megpróbálhatod a Nemzeti Hírközlési Hatóságnál (NHH) is, bár nem tudom vajon ilyen ügyben kötelesek-e tájékoztatást adni, de azt gondolom nincs kizárva. Egy biztos: nélkülük nincs számhordozás, tehát biztosan tudnak róla,
    kettő: ha valahol tudják mire van lehetőséges és jogod, akkor ott biztos.

    Sajnos ennek az általad választott "flottának" teljesen pancser hozzá nem értő ügyinbtézőja van (bár már ez dicséret számára). Valójában itt egy céges előfizetés továbbszámlázásáról van szó! Hogy mi ezzel a baj? Csak vázlatosan:
    Ott kezdődik, hogy ezt nyilván haszonnal teszik, hiszen nekik is kell valamiből élni, nem hiszem, hogy mindössze emberbaráti szereti fűti őket. Nos itt kezdődnek a gondok!
    1. a szolgáltatók a szerződéseikben ezt kifejezetten tiltják, és amint tudomásukra jut az eset, akkor bizony akár azonnal is beszüntethetik a szolgáltatást (volt már egy két ilyen), no nem feléd hanem a cég részére, ahová éppen belépni készülsz!
    2. ha semmi mást nem végeznek (nincs hozzáadott érték) csak továbbszámláznak, akkor ezt jogellenesen teszik, ezáltal munkavégzés nélkül jutnak haszonhoz (szerintem a jogalap nélküli gazdagodás esete áll fenn).
    3. (és ez a legrosszabb) mivel az előfizetésedet át kell iratnod az adott cég nevére, így minden jogi lehetőségedet elveszted a számod felett, az teljesen a cégre száll át! (Ne forduljon elő, de ha később vissza akarod tőlük kapni, akkor ha úgy gondolják, hogy ezért pl. 100eFt-ot kérnek - mert pl. ennyiért adják el majd neked az akkor már saját előfizetésüket - akkor mit teszel:? Mondom ne forduljon elő! Csak kérdezem...)

    Én inkább egy normális flottát választanék ahol én kapom a szolgáltatótól a számlát, minden szolgáltatást magam állíthatok az ügyfélszolgálaton a saját jelszavammal.

    Sok sikert!

Új hozzászólás Aktív témák