Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz banyikanita #565 üzenetére

    Szia,

    akkor sorban.

    1., Az eladóval több levélváltásunk is volt és sajnos előre utaltam az összeget 14.000.-ot.

    Na ilyet ne csinálj többet. Ha ezt ő időgarantált csomagként adta fel, nem állt volna semmiből egy utánvétet hozzácsapni.

    2., Állítása szerint 2012. dec. 21.-én csütörtökön adta fel időgarantált biztosított csomagként

    Nos, ha ezt ő leírta, akkor ez azt jelenti, hogy tudnia kell bizonyítania a csomag feladásának megtörténtét.

    3., Péntek este írtam neki, hogy bejelentést teszek a rendőrségen csalás miatt, erre kikelt magából, hogy ez rágalmazás.

    Semmi köze a rágalmazáshoz, ez kifordított helyzetben is "hamis vád" lenne, de itt te ha feljelentést teszel, akkor az ismeretlen tettes ellen fogod tenni, és nem vádolsz, mert a hatóságok fognak vádolni.

    Ha elmész a rendőrségre, jó esélyeid vannak, bár számíthatsz további költségekre, amit később persze visszakapsz. Ha van erre szabad időd, akkor jelentsd fel, neked abból jogi problémád nem lehet.

    Bárhogyan is dönts, javaslom, hogy szorítkozz a tényekre és tényszerűen add elő az álláspontodat. Például hogy ez karácsonyi ajándék lett volna, az morálisan érdekes, jogilag irreleváns.

    Személyes véleményem az, hogy hagynám a francba az ügyet, de CSAK az összeg miatt, nekem nem érné meg utána járni. Ha mondjuk 50 ezerről lenne szó, akkor ezóta a rendőrség már nyomozna, én meg szénné perelném az illetőt. Ez az ügy nyerhető.

Új hozzászólás Aktív témák