Új hozzászólás Aktív témák

  • Brando37

    csendes tag

    válasz avp1 #900 üzenetére

    En írtam neked már kettő privit is, ezek szerint nem kaptad meg? :( Arra az e-mail címre írhatok, ami az adatlapodon van megadva? Hátha az átmegy...

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Brando37 #899 üzenetére

    Sajnos egyikőtöknek utaznia kell. Értsétek meg: ha ketten külön tesztek feljelentést, akkor két szabálysértési eljárás indul. A két ügyet össze lehet vonni, ezt kérvényezhetitek, de ebből általában semmi nem szokott lenni.

    Egy köztes megoldás van még, az egyikőtök összegyűjti és kinyomtatja a rendelkezésre álló bizonyítékait, mindent két tanúval tanúztat, és ír egy nyilatkozatot, hogy vele is ez történt. Ezt postára adja a másikótoknak, aki besétál a rendőrségre, és erre való hivatkozással kéri, hogy ne szabálysértési, hanem bűntető feljelentést tehessen.

  • avp1

    csendes tag

    válasz #64791808 #903 üzenetére

    Köszi, h próbálsz segíteni. Ma voltam a rendőrségen szabálysértésire vettek fel,hiába magyaráztam, h van még egy emberke rajtam kivül sértett, de azt mondta ketten is kevesen vagyunk mert az sem üzletszerű, ahhoz többnek kéne lenni,hogy nagyobb iramban nekiálljanak keresni a fickót. :/ A rendőr elég negatív volt, azt mondta rengeteg ilyen van ne számítsak sok jóra. Hát ez van,azért még iparkodok hátha lesz valami.

    Cerebellum: amúgy jogász vagy, h ennyire kened a dolgokat? :) Vagy ügyvéd hasonló?

    [ Szerkesztve ]

  • petyametyo

    aktív tag

    "Hohó barátaim, ti ketten beszéljetek egymással, és üljetek össze. Ha ketten EGYSZERRE tesztek bejelentést, akkor ez már bűnügy,"

    Kár itt erőlködni nincs értelme :W

  • avp1

    csendes tag

    válasz petyametyo #905 üzenetére

    Azt mondta rendőr bácsi ketten is kevesen vagyunk.. Többen kell lenni, h üzletszerüen elkövetett bűnözést tudjanak indítani. Pedig faszi még mindig hirdet..

  • #64791808

    törölt tag

    persze, hogy azt mondta, mert így egy szabálysértési ügye van, amiről két hónap múlva kiküldik, hogy bizonyíték hiányában lezárták. btk kimondja, a kettő már üzletszerű

  • Brando37

    csendes tag

    válasz #64791808 #907 üzenetére

    Egy ember ketszer tehet feljelentest ugyanaz a szemely ellen, esetleg másik kapitányságon? Vagy innentől ennyi volt es en is mehetek feljelentest tenni es csak szabálysertesi ügy lesz belőle? :(

  • kvazimoda

    újonc

    sziasztok,remelem itt a kerdesemre tud valaki valaszolni.evek ota jatszom egy ingyenesnek hirdetett,valojaban fizetos jatekon.egy ismerosom evek ota fizet erte es most egy sablon szoveggel kizartak a jatekbol,persze a penzt nem kapta vissza es erdemben nem is tajekoztattak a kizaras okarol.viszont felajanlottak neki,hogy kezdheti elorol a jatekot ahova atteszik az el vett penzet.mivel egyre gyakrabban irnak hasonlo esetekrol,szeretnek tanacsot kerni.hol lehet bejelentest tenni a mukodteto ellen.en ugy tudom torvenybe utkozo dolog az igert szolgaltatast nem teljesiteni.

  • kvazimoda

    újonc

    válasz #64791808 #911 üzenetére

    ez az en kicsi tanyamon van,olyan szabalyt hoztak letre ami evekkel ezelott kivitelezhetetlen volt tobb tagu csalad eseteben.havi atladban 1500 ft a koltsege,de lehet tobb is.erre majd rakerdezek.milyen osszeg felett foglalkoznak erdemben vele es kinel lehet bejelenteni?en ugy gondolom,hogy mar milliokat vettek el kis tetelekben ilyen modszerrel.

  • sagem

    addikt

    válasz kvazimoda #913 üzenetére

    Az valójában tényleg ingyenes játék, pontosabban úgynevezett freemium, ha akarsz fizetsz a prémium dolgokért cserébe. Van hivatalos ÁSZF az oldalukon, az ilyen játékok eléggé be vannak biztosítva, azzal, hogy játszol (regisztrálsz) elfogadod magadra nézve az ÁSZF-t..

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • Rékucka

    újonc

    Üdv,

    Mit tehetek ha feladtam egy levelet, de az hiányos tartalommal érkezett meg? Csak sima elsőbbségi volt...
    Kideríthető hol veszett el a tartalom? A boríték megvan!

  • lck01

    újonc

    Sziasztok!
    Aprod.hu-n pcguru2013 nevű felhasználó nagy valószínűséggel egy csaló. Még augusztus elején volt, amikor megtaláltam a hirdetését (ez egy videókártya volt) amit 24000 ft-ért hirdetett. Úgy beszéltük meg, hogy elutalom a felét és majd ha megkapom a kártyát utalom az ár másik felét is. A dolog első része meg is történt, a pénzt elutaltam, de a kártyát azóta sem kaptam meg. Az állítólagos feladás után, kérhettem én tőle a csomag azonosító számát nem írta meg,majd olyan másfél hét múlva azt mondta, hogy rossz volt a cím ezért nem jött meg. Eközben a hirdetést mindig csak megújította (erre azt a választ kaptam, hogy több ilyen kártyája is van). Végül abba maradtunk visszaküldi a pénzem amint kap fizetést, de abból meg nem maradt semmi ezért nem küldte el. Ma délig kapott időt, hogy visszautaljon, de ez sem történt meg.
    Névnek Ignéczi Zoltán -t adott meg.
    Ha valaki találkozik ezzel a névvel akkor semmiképpen ne utaljon neki előre!

  • Alexander01

    újonc

    válasz Brando37 #912 üzenetére

    A barátunk hírdetései!
    Átverés!

    http://aprod.hu/hirdetes/huawei-ascend-y200-ID1oTsP.html#3e6dea1984
    http://aprod.hu/hirdetes/se-xperia-ray-ID1pHpp.html#3e6dea1984
    http://aprod.hu/hirdetes/iphone-4s-16gb-os-ID1pyvx.html#3e6dea1984

    Egy és ugyanaz a személy más-más telefonszámon és néven!

    [ Szerkesztve ]

  • F-ECT$

    titán

    GSMLine-tól vettem mobilt 1.5 éve egy Bt. nevére, most betalált a NAV azzal, hogy tanúként nyilatkozzak az adásvételről. Mást is megkerestek?

    Dive ever, work never.

  • slee

    újonc

    Sziasztok!
    Az én problémám, hogy a testvérem 3 hónapja rendelt egy okostelefont a digifactortól, de a termék azóta sem érkezett meg és csak ígérgetnek. Tesóm már belefáradt ezért helyette én próbálom visszaszerezni azt a 26 ezer forintot, amivel lehúzták. Egy ideje már nem válaszolnak az emailekre, nem veszik fel a telefont sem. A weboldalon a sok negatív hozzászólás miatt lezárták a fórumot és vásárlóként nem tudok véleményt sem írni. A facebook oldalukon is letiltják a hozzászólásokat és csak a pozitív véleményeket engedélyezik. Az ügyfélszolgálatuk a meghatározott időpontban (hétköznap 8-20) nem elérhető. A weboldalukon van egy kiemelten megbízható „tanúsítvány”, de gyanús hogy a megbizhatowebshop.hu oldalt is ők hozták létre, mert igazából semmi érdemleges infót nem tartalmaz. Azt gondolom átverés áldozatai lettünk. Kérdésemre, hogy hogyan kaphatnánk vissza a kifizetett összeget, azt a választ kaptam, hogy erre nincs lehetőség, mert a terméket már postára adták külföldön.
    Szerettem volna a fogyasztóvédelmi hatóságnál bejelentést tenni, de csak ügyfélkapun lehet.
    Tegyek feljelentést?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz slee #921 üzenetére

    Elmélet: ha volt teljesítési határidő, a teljesítés meg nem történte miatt elállsz a szerződéstől (szerződés a webshopon leadott rendelés is), ezt írásban, tértivevényes levélben közlöd velük, ebben felszólítod a teljes összeg + kamatok azonnali visszafizetésére. Ha 8 napon belül nem reagál, akkor fizetési meghagyás, ha nem él ellentmondással, akkor végrehajthatóvá válik a követelés, ha ellentmondással él, akkor per van belőle, bíróság eldönti.

    Gyakorlat: a büdös életben nem látod azt a pénzt. Csalást nem lehet rájuk verni, mert nem fogod tudni bizonyítani az előre eltervezettséget (ami a csalás feltétele), polgári peres úton sosem lesz vége, mert mire az ügy bíróság elé kerül, a kft már nem él, a tulajdonos egy másik kft, aminek a tulajdonosa egy harmadik, ami egy panamai részvénytársaságé.

    Konklúzió: legközelebb jobban nézzétek meg, hová fizettek előre. A nagynevű webshopok (ipon, aqua, pcx, hardverker, speedshop, edigital stb.) megbízhatóak, és az itthon elérhető legalacsonyabb kisker árszinten dolgoznak, differencia csak annyi lehet, hogy egyiknél ez a termék olcsóbb, másiknál az. Ha van is olcsóbb ajánlat, az sokkal olcsóbb nem lehet. Ha sokkal olcsóbb, ott valami nem stimmel. Ha meg csak pár százalékkal, akkor megéri a párszáz/párezer forint a rizikót?

  • raziel01

    veterán

    válasz #64791808 #922 üzenetére

    Ráadásul a megbízható webshopokból se értem miért rendelne valaki előreutalással.
    Most nem arról van szó, hogy átvernek, mert nem fog átverni az Ipon de mivel a futár hozza úgyis én jobban szeretem kp-ban fizetni. Így nincs az, hogy előreutalsz aztán meg közlik, hogy bocs de nincs a termék raktáron és várni kell rá 1-2 hetet addig meg ott áll benne a pénzed. Lemondani is nehezebb a rendelést.

  • F-ECT$

    titán

    válasz F-ECT$ #920 üzenetére

    Ahogy nézem az újként eladott, de 0% Áfás számla a gond. Ebből nekem (azaz a cégemnek), mint vevőnek lehet gondja, vagy csak az eladónak?

    Dive ever, work never.

  • slee

    újonc

    Köszi a válaszokat! Hát nekem még nem volt gondom internetes vásárlással, tesóm meg tök tapasztalatlan csak azt nézte, hogy milyen olcsó. Hát akkor ez volt a tanulópénz. Csak marhára bosszantó, hogy akkor ezt így Magyarországon bárki megteheti, hogy büntetlenül lehúz embereket több tízezer forinttal. Pont nincs melóm, lehet akkor én is csinálok egy kamuhonlapot... Elképesztő milyen országban élünk.

  • rinsz

    tag

    válasz slee #925 üzenetére

    Sziasztok!

    Segitsget szeretnék kérni, neten vettem egy sráctól egy terméket, de már két hete semmit nem kaptam.
    hívtam de nem veszi fel. nem tudom elérni, viszont neten mozog figyelem mindig. Mit tudok ilyen esetben tenni?

    üdv.

    Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

  • Lui82

    tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni, egy kérdés formàjàban.Vettemegy samsung s2(53k érték) mobilt, hasznàltam egy ideig, majd eladtam én is, mert kaptam egy céges telefont. Kis időre rà kiderült, hogy lopott, megkerestek a nyomozók,jegyzőkönyvet vettek fel(honnan vettem,kinek adtam el..)Màr attól a sràctól jöttek,akitől vettem (de ő se tudta,hogy lopott ,telefonokat csereberél) na már most akinek én eladtam, attól elvették a rendőrök a telefont, és engem be akar pereleni. A kérdés, hogy enegem beperel, nekem ki is kell akkor fizetnem? Én meg pereljem akitől vettem? és így tovább? Vagy hogyan működik ez? Mert megkerestem akitől én vettem,hogy ha úgy alakul fizetne-e, de kijelentette hogy ő sem tehet róla ezért biztos hogy nem fizetne.Hogyan működik ez az egész? Esetleges vàlaszotokat előre is köszönöm.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Lui82 #927 üzenetére

    Bizonyítani kell, hogy te tudtál arról, hogy lopott volt a telefon. Ha volt adás-vételi szerződés arról, hogy te vetted ezt használtan valakitől, akkor nincs gond. Ha nem, az már kényelmetlenebb ügy, de akkor is a másik félen van a bizonyítási kényszer.

  • Lui82

    tag

    válasz #64791808 #928 üzenetére

    Természetesen nem tudtam, hogy lopott, de adàsvételi szerződést nem ìrtunk, szóban mondta,hogy 100 százalékos a telefon, és amikor én tovàbb adtam èn sem írtam adàsvètelit. AZ igaz, hogy engem beperelhet?és meg is nyerheti?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Lui82 #929 üzenetére

    Beperelhet, de nem fogja megtenni. Ha elmegy egy ügyvédhez, az elmondja neki, hogy a per úgy 250 ezrébe kerülne indításnak, és nem valószínű, hogy nyerni fog, pláne bármi papír nélkül.

    Feljelenthet csalás vádjával, de érdemes felhívni a figyelmét arra, hogy viszont perelhetsz hamis vád miatt, a csalás pedig nem áll meg.

  • ricso_07

    újonc

    Helló egyszer már írtam a blogba, azóta voltak más fejlemények...
    A sztori a következő.

    Apródon egy "úriemberrel" kötöttem egy megállapodást hogy egy laptopot hírdetett értéke(52500Ft), és egy mélyládát erősítővel (26500), elcserélnék vele 2 telefonra... Persze az övé nem érkezett meg.
    Ugye én futárral elküldtem megvan a papír és a mail hogy átvette. És apródon megvan hogy leírta a lakcímét, és egy telószám is van vezetékes. És persze 2 tanú apukám aki átadta a futárnak a csomagot, és a barátnőm aki hallotta a telefonbeszélgetést!

    Idő közben facebookon megtaláltam, nekem nem írt vissza de barátnőm felvette, neki visszaírt és hebegett, habogott ...

    Beszélgetés kezdete: augusztus 15.
    18:33
    Kiss Cintia

    szia!miújság?
    augusztus 20.
    16:39
    Száva András

    szia nemsok veled
    16:49
    Száva András

    figyej mán barátod a rihárd

    szojmár neki légyszi

    de jászteleki vagyok mért
    16:57
    Kiss Cintia

    Dózsa györgy út 45be laksz nem?
    16:58
    Száva András

    ja mért
    17:00
    Kiss Cintia

    Azèrt mert oda lett küldve a két csomag amit kaptál,amit át is vettek a címen,és te nem küldtèl semmit,ezért küld vissza

    +3657789623 véletlenül nem ez a telefon számod?

    Tudjuk hogy igen,ezért ha nem szeretnéd hogy rendőrségi ügy legyen belőle(feljelentés) akkor vagy küld amibe nwgeggyeztünk vagy küld vissza
    17:05
    Száva András

    nem devárjál migyán utána nézek enek a számnak
    17:09
    Kiss Cintia

    Na?

    Szeretnél hivatalos levelet? Csak az többe fog neked kerülni
    17:17
    Kiss Cintia

    Felesleges letagadni,a telefont is nyugodtan fellehet venni! Ha vissza kerül minden akkor semmi gond nem lesz belőle
    17:19
    Száva András

    szerintem valaki más volt a nevemben
    17:21
    Kiss Cintia

    Nem érted hogy a cimeden átvették a csomagot a neveddel?!ezt nem tudod kimagyarázni!!!
    17:35
    Kiss Cintia

    Szóval? Mi legyen?
    augusztus 21.
    14:24
    Kiss Cintia

    Akkor szeretnéd a feljelentést vagy visszaküldött?
    augusztus 22.
    18:21
    Kiss Cintia

    Legalább válaszolj ha elolvasod!
    18:23
    Száva András

    de mit külgyek visza
    18:26
    Kiss Cintia

    Azt amit kaptál megvan mindenről a papír

    amit ígértél hogy küldez csak valahogy kiment a fejedből...
    18:28
    Száva András

    de mitküté mert még most semtudóm
    18:29
    Kiss Cintia

    Ami a apródon meglett beszélve cserére hogy megkapod a laptopot meg egy mélyládát erősítővel és cserébe küldesz 2 telefont egy iphone 4 et és egy samsung galaxy s3 at

    ezt!!

    láttam az apródon is le lettek törölve a hírdetések de ezzel semit se értél el mert a beszélgetés meg van

    amibe leírod a címed!!

    és a telefonszám is

    !!!!!
    18:32
    Száva András

    na figyej ide már ki deritetm hogy kivolt aki felvete a cuccot
    18:32
    Kiss Cintia

    és ki?
    18:33
    Száva András

    mert fel hivtam
    18:34
    Kiss Cintia

    és ki volt?
    18:36
    Száva András

    nevét nem monta de meg fogjuk keres ni
    18:36
    Kiss Cintia

    és a te címeden nem tudod hogy ki veszi át a csomagot?
    18:36
    Száva András

    és megis tanálom

    nem mivel sokan ősmernek mert válakozo vagyok
    18:38
    Kiss Cintia

    és sokan laknak a lakásodban? vagy ezt még mindíg nem értem? címre a LAKCÍMEDRE vitte a futár a csomagot ahol át is vették Száva András névvel!!!
    18:41
    Száva András

    it senki nemvete átcsomagot szeritem máshol veték fel de meg keresem a rohadikot a péznám számét
    18:43
    Kiss Cintia

    Sajnos nem jutunk dűlőre ahogy látom ezért annyit tudok mondani hogy ha szerdáig nem érkezik vissza a a mélyláda és az erősítő és a laptop megteszem a feljelentést a tatabányai rendőrkapitányságon csalás vádjával!!!

    HA esetleg eszedbe jut írhatsz!
    18:45
    Kiss Cintia

    Tisztelt Mák Richárd

    Értesítjük, hogy feladott küldeményét (Vonalkód : VATERA001000186196 ), a GTR teszveszfutár a mai napon sikeresen kézbesítette az Ön által megadott személy részére.

    Küldeménye utánvét értékét az Ön által megadott bankszámlaszámra utaljuk át.

    Bízunk benne, hogy elégedett volt a GTR teszveszfutár szolgáltatásával!

    Amennyiben a szállítással kapcsolatban észrevétele lenne, kérjük, jelezze a vatera@gartrans.hu e-mail címen.

    Budapest, 2013.08.12

    Üdvözlettel:

    GTR Logistics Kft.

    "és jól mennek a dolgok"

    Szállítással kapcsolatos akcióinkat megtalálhatja a teszvesz honlapján, a GTR teszveszfutár címszó alatt.
    18:45
    Száva András

    ted ügy mert énis följelentem
    18:47
    Kiss Cintia

    Saját magad feljelented??:D

    Van elég bizonyíték hogy gyorsan megnyerjem vagy nagyon sok macera lenne vele?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz ricso_07 #931 üzenetére

    Igen, akkor nem válaszoltam, mert nem akartam leírni, hogy mennyire fognak ezzel a rendőrségen kiröhögni.

  • Lui82

    tag

    válasz #64791808 #930 üzenetére

    Köszönöm a vàlaszokat! 50eft os tételnél is 250eft egy polgàri per indìtàs? és ha mégis elindìtja a pert és valami oknàl fogva megnyerné azt is nekem kellene fizetnem ugye? De ha nem én voltam a tolvaj, akkor csak nem verhetik ràm!? én is jó hülye voltam, hogy adásvételi nélkül vettem (megbizható volt a sràc, régebben is vettem màr tőle telefont) bocs a sok kérdésért csak izgulok, hogy mi sülhet ki belőle. Mert a tényleges kàrosult rajtam követeli a pénzt,màr felajánlott részletfizetési lehetősèget is,csak fizessek mert ha nem perel!

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Lui82 #934 üzenetére

    Nem pont ennyi, de ügyvéd, utazás, illetékek, stb, a végén ennyi lesz. És igen, a vesztes fizet. Ha nem csaltál, akkor nem bizonyítható, hogy csaltál, de ne feledd, hogy ez itt Magyarország, ahol bármi megtörténhet.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz raziel01 #923 üzenetére

    A legtöbb esetben (főleg nagyobb összegnél) utalni jóval olcsóbb, mint kp-t felvenni, és mivel a banki kamatok a béka segge alatt vannak, sokkal kevesebbet buksz az elmaradt kamaton, mint az utalás és a kp-felvétel díja közötti differencián.

    [ Szerkesztve ]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • MNorbert92

    csendes tag

    Szevasztok!
    Ahogy olvastam a kommenteket én is beleestem az apród féle vírusba...még nem biztos de nagyon olyan érzésem van. Előre is leszögezném hogy interneten aktívan szoktam vásárolni és semmilyen csalásnak vagy átverésnek nemvoltam az áldozata!
    Történt , hogy egy Xbox 360 Slim konzolt találtam egész jó áron. Felvettem a kapcsolatot a személlyel (írásos bizonyíték van a vásárlás végbemenetelről , személy nevéről és bankszámlaszámáról) és kérdezősködtem hogy miért adja el , mennyi idős , hozzá tartozó kellékek doboza papír minden megvan e , kiadás éve stb. Láttam hogy tőlem nagyon messze , pontosabban kelet Magyarországon lakik és a személyes átvétel és kipróbálás nem volt lehetséges. Mondta hogy ha elutalom a pénzt akkor másnap nálam is lesz. Mondtam hogy ez így nem működik mert messze van és nem tudom kipróbálni. Erre ezt írta : "azt tudom felajánlani hogy elutalja a pénzt, én postázom megérkezésekor maga leteszteli és ha nem elégedett a termékkel ami ez kizáró ok akkor én visszavásárolom magától, sőt mi több 2 hét visszavásárlási garanciát vállalok." Felajánlotta hogy küldjek el 13E ft-ot , elküldi a terméket , és miután kipróbáltam küldjem a 12-t. Kért egy bizonylatot az utalásról , és a címem hogy hova küldje. Mondta hogy csütörtökön vagy pénteken jön meg. DE! Történt ma ugyanis hogy találtam még egy terméket az oldalán és írtam neki azzal kapcsolatban is , és megkérdeztem hogy sikeresen fel tudta e adni a boxot. 1 óra múlva pedig a felhasználó nem létezett már....Így ebből a reakcióból úgy érzem hogy meg lettem károsítva , és ha nem jön meg péntekig a termék akkor irány a rendőrség! Próbáltam és próbálok hinni , de a hozzászólások után elég nehéz...Ha megjön, akkor verejtékes homlokom megtörlöm és azt mondom hogy többet ilyet soha...ha nem akkor irány a rendőrség!
    Vélemények ?

    [ Szerkesztve ]

  • raziel01

    veterán

    válasz MNorbert92 #937 üzenetére

    Soha semmilyen megbízható eladó nem fog belemenni abba, hogy csak az összeg egy részének megérkezése után feladja egy tök idegennek a drága cuccot.
    Ez bukó lesz. De majd írj azért ha megjött.

  • MNorbert92

    csendes tag

    válasz raziel01 #938 üzenetére

    igen sajnos én is ezt érzem :/ írtam az apród.hu nak és írták hogy várjam meg hogy megjön e , és ha nem akkor segíteni fogják a rendőrséget

  • MNorbert92

    csendes tag

    válasz MNorbert92 #939 üzenetére

    kiderült hogy igen becsapott a csávó ,és egy úgynevezett svindlerek listája c facebook oldalon beazonosították és hogy többen tettek feljelentést ellene . én is megteszem holnapi napon!

  • avp1

    csendes tag

    válasz MNorbert92 #937 üzenetére

    Szia! Milyen számlaszámra utaltál illetve milyen névre, mert ketten vagyunk már x-boxosok és minél többen vagyunk annál több az esélyünk h csalásként elkezdik a nyomozást! A linket is is bedobhatod. üdv!

  • MNorbert92

    csendes tag

    válasz avp1 #941 üzenetére

    van egy úgynevezett Svindlerek listája facebook oldal. onnan kértem azonosítást névre és számlaszámra és meg is lett. Kiderült hogy a csávó 2 számlaszámmal csal és az oldal vezetője elküldött 7 embert akiket ugyanaz a személy károsított meg. Felvettem 2vel a kapcsolatot és mindegyiküknek megvan a bizonyíték , és mondták hogy ha megyek rendőrségre nyugodtan mondjam az ő nevük is.

    11773425-02233419 Hadházi József = 11773133-00563507 Laczik Armand << ő a csaló!

  • Maclod

    újonc

    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy csalásnak minősül-e az az eset, ha egy ismerősöm külföldre csalt dolgozni, majd miután több, mint két hetet dolgoztam neki és kértem az előre megbeszélt heti fizetésem, nem adott egy fillért sem. Ezt követően saját költségemen hazautaztam, hogy ne bukjak még többet! A megdolgozott béremet, ígérete ellenére azóta sem kaptam meg.
    Véleményetek szerint tehetek feljelentést a rendőrségen? (Szerződés nem volt, de bizonyítékom van rá, hogy dolgoztam.)

  • avp1

    csendes tag

    250 GB XBOX Kinectes átverteket keresek akik Jónás Nikolett névre utaltak!! Kérem írjanak privátba vegyék fel velem a kapcsolatot.
    avp1@vipmail.hu

  • duckload

    tag

    válasz avp1 #945 üzenetére

    Üdv.
    Segitséget szeretnék kérni.
    Még nem 100% de kezd ugy tünni hogy átvertek.
    kf_design nevü felhasználó val egy logitech g27 kapcsán kezdünk privátokat itni egymásnak . Ő kinálta nekem én vettem meg.
    Megegyeztünk hogy előre utalok másnap feladja. Elvileg ma kéne megjönni de semmi. Megigérte hogy tölt fel képet feladási bizonylatról de nem reagál csak egy sms-t irt hogy feladta és madj küldi képet.
    Szerencsére először azt mondtam személyesen veszem át igy nevet, tel.számot, címet kiszedtem belőle.

    06206105755
    Kovács Ferenc
    Bank: OTP
    Számlaszám: 11773085 - 00356538
    Hahót Deák Ferenc utca 23

    Az utalás meghaladja az 50ezer Forintot most mit csináljak? Van esély hogy visszakapom az összeget?
    Ha valaki tud segiteni megköszönném.

    Igen tudom hogy én voltam a hülye, mindössze az érdekel hogy menyibe kerül nekem az egész és mekkora esély van rá hogy visszakapom a pénzt.

    "Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

  • rarosid

    újonc

    válasz Brando37 #899 üzenetére

    Sziasztok! Én is megjártam vele! Én Dali Brigitta számlaszámára utaltam 45.000Ft-ot. A story ugyan az. Én ma már megtettem a XVII.kerületi rendőrségen a feljelentést! Felhívom a rendőrséget és megérdeklődöm, hogy ilyen esetben miként járjunk el!

  • kaposi1

    tag

    Sziasztok!

    Történetem tanulságos ezért megosztom másokkal is.

    Miért is érdemes Magyarországon csalni az internet segítségével hiszen a törvény adta jogok és pontról pontra betartott kötelezettségek végett úgy sem deríthető ki az elkövető kiléte.

    2013.07.01-én Az Apród.hu internetes oldalon megláttam egy hírdetést amiben egy Galaxy S3 telefont kínáltak eladásra 58000Ft-ért. Vadonat új, bontatlan két év samsung garancia stb...
    Na gondoltam itt az a telefon amiért már hetek óta bújon a netet számtalan készüléket megnézve ill telefont felhivva.
    Egy 70-es elérhetőség volt megadva amin egy férfi közölte hogy most nyitottak egy Web áruházat ennek a termékeit árulja ill. hírdeti az Apród.hu-n.A nyitási akciók miatt ilyen olcsó most a készülék és megadott egy weboldal címét ( szorel.eu) Annyit mondott hogy keressem fel a web áruházat onnan tudom megrendelni a telót.

    Én ezt meg is tettem ahol egy olyan profin elkészített oldal fogadott hogy semmi gyanum nem merült fel azzal kapcsolatban hogy egy nagy átverés gazdája leszek hamarosan.
    Volt ott a szagelszívótol kezdve a 46'-os smart Tv-ig minden.
    És felettéb kedvező nyitási akció áron hírdetve a termékeket.

    Hozzáteszem nem ez lett volna az első vásárlásom a neten szóval jártam már egy két web áruházban, de még csak a gyanu se merült fel bennem hogy valami nem stimmel.
    Gyorsan körülnéztem és irány a Telefonokat ígérő fül ahol meg is találtam a készüléket fehér ill. fekete színben.
    Pár gyors kattintás és már kosárban is volt a termék ahogy az a web shop-okban már megszokott.
    Utánvétes fizetést választottam máshogy nem is mentem volna bele.

    Még aznap jött is a visszaigazoló email hogy a vásárlást rögzítették.

    "Üdvölettel:

    Szorel Webáruház

    Dátum 2013.7.1 16:00:54
    Megrendelt termékek Ár/darab ÁFÁ-val Darabszám Adó Összesen ÁFÁ-val
    Termék sorszáma: 211272
    Samsung i9300 Galaxy S III (S3) 16GB Fekete
    58 000 Ft 1,00 27.0 % 58 000 Ft

    Kiszállítás típusai: 0 Ft
    Fizetési mód: Fizetés utánvéttel 0 Ft
    VÉGÖSSZEG ÁFA nélkül
    VÉGÖSSZEG ÁFÁ-val 45 669 Ft
    58 000 Ft"

    Másnap kaptam is egy email kora reggel hogy a csomagot a következő napon kapom meg.

    "rendeles@szorel.eu <rendeles@szorel.eu>

    júl. 3.

    címzett: saját magam

    A tegnapi napon átadtuk csomagját a futárszolgálatnaknak. Kiszállítás a mai napon várható.

    Köszönjük, hogy nálunk vásárolt!

    Üdvölettel:

    Szorel Webáruház "

    Másnap reggel éjszakás műszak után gyorsan ledöltem még egy kicsit aludni hiszen tudtam már hogy de-t futár fog érkezni aki hozza a telefont.

    10:00 óra köröl meg is érkezz a Lóti Futi Futárszolgálat Bt ( ennek szintén jelentősége lesz) embere aki átadta nekem a csomagot de természetesen felbontás előtt kifizettem neki az 58000+2000Ft postaköltséget.
    Mondjuk az áruház az oldalukon azt ígérte hogy most a szállítás is díjtalan de gondoltam sebaj ezen a a 2000Ft-on már nem múlik a dolog.

    Nos legnagyobb meglepetésemre csomag felnyitása után egy Galaxy doboz méretre vágott, FAKOCKA bújt elő a csomagból!!!!!

    A futár rám nézett és csak ennyit mondott. "Gondolom nem ezt rendelte?"

    Először fel sem igen fogtam hogy mit látok.
    Csak bámultam banbán a kockára hogy ezt bizony bekajáltam rendesen.

    Mikor felocsúdtam első megdöbbenésemből kérdeztem a futárt na akkor most mi legyen.

    Az utánvét nyugta hátuljára írtunk egy úgy nevezett jegyzőkönyvet amiben ez állt.

    " A csomagban nem azt adták fel amit rendeltek.
    Fakocka érkezett telefon helyett."

    Majd megadta nevét és telefonszámát és azt tanácsolta hogy most fáradjak be a rendőrségre és tegyek feljelentést.

    Ő meg távozott a pénzel amit így utólag már tudom nagy hiba volt hogy engedtem.

    Ahogy elment a futár még mindig nagy kábán gyorsan felkerestem azt a bizonyos web áruház lapját hogy akkor most mi is a helyzet.

    Hozzáteszem a rendeléstől kezdve a kézbesítés napjáig többször felkerestem az oldalt és mindíg be tudtam lépni az oldalra.

    De most a web cím felkeresése után már ez a szöveg fogadott a helyén.

    "Oldalunk jelenleg fejlesztés alatt áll. Reméljük, hogy 1 napon belül el tudjuk hárítani a felmerült hibát. Addig szíves türelmüket kérjük. Oldalunk átalakítása nem jár a jelenlegi megrendelések elvesztésével. Azokat a készlet arányában továbbra is teljesíteni tudjuk.

    Üdvözlettel:

    Szorel Webáruhá csapata! "

    És jelenleg is ez a szöveg van az oldalukon , kedvesek nem?

    Nos természetesen azonnak indultam a rendőrségre hiszen ez még úgy nevezett forró nyom volt akkor.
    Hiszen alig egy pár perce ment el a futár, a pénz nála, gondoltam majd a rendőrség intézkedik hogy megakadályozzák abban hogy ez a pénz kifizetésre kerüljön a csalóknak.

    De elég naív voltam.

    Szóval feljelentés megtörtént ahol szinte könyörögtem nekik hogy MOST hívják fel a futárt és beszéljenek vele.
    De ez náluk nem így működik ám.
    Majd mi szépen felderítjük az ügyet.
    Hozzáteszem hogy az Apródos hírdetéstől kezdve az email-ek másolatáig mindent kifényképeztem és egy pendrive-n átadtam nekik hogy csatolják a feljelentéshez.De már szinte az is probléma volt a szobában hogy egy rohadt pendrive-ról beolvassanak pár képet. Az meg hogy megnézzék a hírdetést a neten teljesen elképzelhetelen volt a jegyzőkönyv készítője számára mert mint mondotta net hozzáférés csak külön engedélyre lehetséges!!!!
    Az eszem megáll internetes csalók nyomába eredni 2013-ban internet hozzáférés nélkül.

    Szóval biztosítottak hogy nyugodjak meg hosszas nyomozás következik. ):

    Természetesen nem nyugodhattam, és a nap folyamán többször kerestem a futárt, akivel többször is sikerült beszélnem.
    Aki elmondta hogy a későbbiekben a nap folyamán több ugyan ilyen fakockás teljesítést sikerült kiszállítania.Azt is elmondta hogy a továbbiakban már az ilyen további csomagokat kézzel nyomkodos után megállapította hogy szintén fakocka lehet benne ezért ezeket már nem volt hajlandó kézbesíteni.

    Számoljunk csak!
    A hírdetést a megszünéséig több mint 300-an néztés meg ha csak a 10%-át sikerült bepalizniuk az mennyi is?

    30X60000FT = 1800000FT!!!!!

    Nos ezután kezdett igazán érdekessé válni a történet és egyben dühítővé is.

    Még aznap visszamentem a rendőrségre és ragaszkodtam hozzá hogy a futár nevét és telefonszámát vegyék bele egy kiegészítő vallomásba és csatólják a jegyzőkönyvhöz.
    Hiszen ez az egyetlen kapocs az elkövetőhöz a futár cégen keresztül.

    Na meg a csomagot feladóként feltüntető KOKO Team Bt 7622 Pécs Bajcsy Zsilinszky Endre utca 06.
    Ami természetesen egy fals cím mint ahogy utánajártam ez egy 2004-ben bejegyzett Személy és Vagyonvédelmi, Szolgáltató Betéti Társaság-ot takar.

    Természetesen a lehetőségeimhez képest megengedett eszközökkel én is próbáltam kideríteni dolgokat.

    Ismételten felhívtam a futárt akivel most már kicsit keményebb hangot ütöttem meg és ragaszkodtam hozzá hogy adja meg a főnöke telefon számát vagy elérhetőségét mert ilyen hogy Lóti-Futi Futárszolgálat BT. 7186 Aparthant József Attila ut 43. Adószám : 24396820-1-17. Cg.: 17-06-007009 Telefon: 06 1 700 4105 gyakorlatilag elérhetetlen , a neten se található elérhetőségük,ill a szám felhívása után ez a kedves gépi szöveg fogad.

    "Tisztelt Ügyfelünk!

    Tájékoztatjuk hogy előfizetése lejárt.
    Előfizetését bejelentkezés után meghosszabíthatja a telefonáló.huweb oldalon."

    A futár a kért számot nem volt hajlandó megmondani,nekem meg telefonban sok eszközöm nem volt hogy mégis szóra bírjam.

    Természetesen érdeklődtem az Apród.hu-n is hogy történt-e a rendőrség részéről megkeresés ez ügyben.

    A válaszuk Jul 10-én!!!

    "Apród.hu Ügyfélszolgá <info@aprod.hu>

    júl. 10.

    címzett: saját magam

    Nagyon sajnáljuk, de addig nem tudunk lépéseket tenni a felhasználóval szemben, amíg másik megkeresés nem érkezik vele kapcsolatban. Minden ilyen esetben korlátozottan tudunk csak intézkedni, egy bejelentés nem elegendő ahhoz, hogy a hirdetést vagy a hirdetőt eltávolítsuk rendszerünkből, ha a felhasználó hirdetése megfelelő.

    Ha egy hirdetés szövegezése szabálysértő, vagy tiltott terméket hirdetnek és erről érkezik bejelentés, úgy azonnali hatállyal eljárunk. Azonban ha a hirdetés nem sérti a szabályzatunkat, úgy csak több bejelentés, vagy hivatalos rendőrségi, ügyvédi megkeresés alapján tudunk eljárni.

    Ha a feljelentése alapján elindítják a nyomozást, a hatóság általában hivatalos megkereséssel fordul oldalunkhoz, hogy a szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a lehető legteljesebb tájékoztatást adjuk, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

    Amint a hivatalos megkeresés eljut hozzánk, azonnal megtesszük a szükséges lépéseket a hirdetővel szemben.

    Figyelmét és együttműködését köszönjük!"

    Vagyis Július 03-tól 10-ig még csak megkeresés se történt ez ügyben!!!!!

    Ezen felmérgesedve visszamentem a rendőrségre és megkérdeztem az ügyintézőt hogy ugyan már miért nem történt még hivatalos megkeresés.

    A válasz.

    "Szabadságomat töltöttem, az nekem is jár!!!!!
    Majd most kezdek el foglakozni az üggyel és írom meg a hivatol megkeresést a hírdetési oldalnak."

    Csak csendben megkérdezném másnak addig nem lehett volna odaadni hogy foglakozzon vele? Már így is réges régen nem forró nyom volt, de a pénzem esetleg a gyors intézkedésnek köszönhetően esetleg visszatarthatták volna.

    Telt múlt az idő az ügyintéző egyszer keresett hogy további kérdéseket tegyen fel az üggyel kapcsolatban.

    Tegnap azaz 2013 Augusztus 18-án gondoltam felhívom az ügyemben eljáró hölgyet hogy ugyan már adjon valami tájékoztatást hogy még is mi történik.

    Elmondta hogy nem egyszerű a dolog kiderítése mert elég jól megszervezett dologról van szó.
    És hogy majd hivatalosan úgy is tájékoztatnak ahogy azt szokták.

    Hogy én ezen mennyire nem vagyok meglepődve.

    Aztán eszembe jutott hogy igaz hogy elérni nem tudtam a futárszolgálatot de esetleg a a belföldi tudakozó tud egy elérhetőséget hozzájuk.

    És mit ad isten egy megadott mobil számon a futár jentkezik aki a a csomagot hozta!!!!!!
    Kérdésemre hogy ugyan mi a szar történik a pénzemmel és hogy egyáltalán miért ő vette fel ezt a telefont holott idáig csak a saját számát adta meg, elég hebegve hápogva azt válaszolta hogy hívjam vissza egy félóra múlva addigra kideríti hogy mi lett a pénzemmel?

    Nem telt bele 10 perc és visszahívott hogy 2103.07.08-ig visszatartották a pénzt, de mmivel addig hivatalos megkeresés a rendőrség részéről nem történt így kifizették azt a csomag feladójának.

    A következő lépésem az lesz hogy szerdán azaz 21-én mert ugye négynapos ünnep van ezen információ birtokában bemegyek a rendőrségre és megkérdezem ugyan mi a jó büdös francot csinálnak ők nyomozás címén?

    Nekik lett volna joguk megkérdezni a futárszolgálatot hogy ugyan már milyen címre is utalják ki, és kinek ezt az összeget .
    Valami számlázási cím csak létezik ahová elküldték.

    Ezek után azt is könnyű kitalálni hogy mi fog történni.

    Pár hónap múlva kapok egy hivatalos levelet amiben közlik majd hogy az Elkövető kilétét bizanyíthatóság hiányában megállapítani nem tudták és az ügyet lezárják.

    Csak csendben jegyzem meg ha esetleg a Tatai rendőrség foglakozik az üggyel akkor esetleg eredményes lett volna a nyomozás.

    http://index.hu/belfold/2013/07/14/ketmilliot_csaltak_ki_82_vasarlotol/

    Bár még nincs lezárva az ügy de kétlem hogy a Komáromi szervek ugyan ezt az eredményt majd fel tudják mutatni.

  • EmberXY

    addikt

    válasz kaposi1 #948 üzenetére

    Hú, ez tényleg nem egyszerű, pofátlan egy dolog...

    Viszont szerintem nincs veszve még a dolog, ha nyomozás indul, előbb-utóbb ki fogják deríteni, hogy a weboldalt (domaint) hol és mikor regisztrálták, kinek a nevén, milyen IP-ről, szolgáltatótól, stb, sok mindent meg lehet tudni... Bizonyára külföldi szerveren van a lap (.eu), ez nehezítheti a folyamatot, de ha a rendőrség elég tökös, és tényleg foglalkozik az üggyel, ugyanúgy kikérhetők az adatok. Ha így találnak valakit, az már előrelépés...
    Indításnak mondjuk ha a www.eurid.eu oldalon a whois search mezőbe beírod a szorel-t, és a GO-ra klikkelsz, infókat találsz arról a domainről, legalábbis, hogy hol, mikor regisztrálták, még konkrét cégnév, név, cím, mail cím is van, de hogy az az ember/cég miként köthető az oldalhoz, az már további kérdés, de legalább valami kézzel fogható, elindulni biztos el lehetne vele... Nyilván a rendőrség még ennél is többet ki tud majd deríteni.

    Egyébként írtad, hogy semmi gyanús nem volt a webshopban, hát a helyesírási hibák éppen arra utalnak, hogy össze lett csapva, ezt így az emberek arcába tolni nem lehet, ez már eleve gyanús lehetett volna...
    Továbbá érdemes (lett volna) megnézni az elérhetőségeket, milyen cég, nevek, stb.. A csaló oldalaknál általában csak egy mail cím van, na az ilyen nem megbízható szerintem...

    Összességében kitartást és sok sikert kívánok az ügy megoldódásához.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • kaposi1

    tag

    válasz EmberXY #949 üzenetére

    Szia!

    Köszi a biztatást.
    Természetesen rendőrségi ügy folyamatban.
    Én a magam eszközeivel sajnos nem sokra jutottam.
    Majd idővel kiderül hogy mit végeznek derék rendőreink ez ügyben.
    Minden esetre már az is valami hogy még nem zárták le a nyomozást sikertelenül.
    Legalább is végzést még nem kaptam róla.

    Üdv : Laci

Új hozzászólás Aktív témák