Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57367 üzenetére

    Szia, persze, nincs akadálya, íme a kép:

    de szerintem nálad ugyanaz lesz, mint nálam, kissé bajos lesz a hűtés, most itt van az asztalon az infrás hőmérő, normál használat mellett a vga ventik állnak, végigméricskéltem, maga a ház, meg alul a kifújós résznél is csak 30°C- tehát megoldja ha nem transzkódolsz állandóan

    de tekerve sok hűtő lesz kevés... Viszont amit elfogadhatónak találtam, az egy 240-es aio hűtés a jobb oldali üveg helyére, vagy pedig a hátlapon kidugva a csöveket, a két venti lefelé szívja róla a meleget, és a házban a hátsó venti is kifelé fúj, szóval lehetőség van, kérdés, melyikkel tud az ember élni.
    Sima léghűtésben 20K körüli áron van még a deepcool lucifer v2 hűtés, passzívban is megy, a hozzáadott hűtővel a gyártó 300W TDP -ről beszél... Beférni is befér.

    De maga a ház kb így néz ki részleteiben: [link] , körben mindent le tudsz bontani a gondtalan szereléshez..

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57374 üzenetére

    Írtam már korábban, hogy nálam is az a gond, hogy a házba 120-as aio-nál nagyobb nem fér el, ekkora procihoz 240-es kellene, de nincs hova tenni. A jobbos oldal üvegét ki lehet szedni kis melegítéssel, és annak a helyére mehet a 240-es aio, és akkor meg van oldva. Most az előbb kipróbáltam, a két oldallap megfordítható, mert a rács hátul van, de akkor meg belülre nem fér semmi, mert ott van az alaplap széle...
    Ördögi kör, de ügyesnek kell lenni. Elmegyek a kutyával sétálni egyet, utána előkerítem a képeket, ami alapján lehet jobb megoldásban gondolkodni!

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57374 üzenetére

    Itt a thermaltake the tower 100-ba berakott 240-es radi, ez tűnik az egyik jo (a kettő közül a jobb) megoldásnak [link]
    A másikat momentán nem találom...

    hátsó venti visszafordítva befújkálásra, amikor kifelé szíbásra állt, akkor gpu temp szép lassan felkúszott 60°C-ig sima böngészés mellett, persze fanstop volt, de akkor is mérte a házban lévő hőt, és visszafordítva 2 perc alatt leesett 36°C-ra, most mikor rátoltam a falra, felkúszott 46-99 közé, szóval marad így, amíg nem sikerül egy jobbos oldallapot szerválnom. :D

    mod: ehh, itt is visszakúszik 56 fölé a falra tolva...

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57388 üzenetére

    Most pont figyelem, a hátsó venti befelé tolja picit a levegőt, 900 körüli fordulaton megy, a ventik néha bekapcsolnak a kártyán, akkor lemegy 36°C körülire, aztán amikor leállnak a ventik, szép lassan elkezd visszakúszni 50°C körüli értékre.

    Furmark alatt sincs gáz, nálam csak a vga ventik kezdik el tolni, a többi emelkedő cpu hőmérséklet híján marad az 1000 rpm körüli tartományban. Szóval játéknál simán tolja neki mind a levegőt, ebből a szempontból nem olyan rossz a helyzet!

    Milyen színű lesz a ház, hol és mennyiért sikerült hozzájutni?

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57394 üzenetére

    Nálam ennyi, és nem jégkunhóban lakom, szóval normál szobahőmérséklet környezeti hőben simán lehet ugyanez. Nyilván ha más ventik, más cpu hűtő, az javíthat, vagy ronthat a dolgon...
    Nagyon fontos: a szétszedés úgy indul, hogy a felső rácsot kipattintod hátul a kétoldali sarkon simán lenyomva. Mikor lecsavarozod a műanyag tetőt a 4 csavarral, ne nagyon fogdosd, mert az oldallapokat véletlen odanyúlással simán le lehet verni, én majdnem bevertem az edzett üveg oldallappal a 49"-os monitor sarkát első alkalommal. :D
    A többi meg teljesen egyértelmű dolog. ;)

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57517 üzenetére

    Ahogy nézem a képet, nálad ugyanaz van, mint először nálam. Felülről kapja a hideg levegőt a radi, majd gyönyörűen nyomja befelé a meleg levegőt, alsó venti meg alul tolja ki.
    Ígí volt 1 napig, majd megfordítottam a levegő irányát, alulról beszív (tápegység lefelé van fordítva, ott egy porszűrős rács amúgyis, plusz így a saját melegét tolja ki, és másba nem szól bele), felülről kitol, és a hátsó venti is hideg levegőt fúj befelé, szépen jut mindenhova, főleg a VGA ventijeire....
    Nálam bevált, a VGA is 7°C körül megáll, a proci meg amúgyis limitálva van a 90°C-ra...

    Valóban nem néz ki jól az alsó venti lefelé fordítva, de ez van, lényegesen jobban a hőfok értékek, az esetek többségében, mint csak a dolgomat csinálom, 40°C- alatt van a cpu, a VGA ventik nagyon néha kapcsolnak be pár percre, úgyhogy hang sincs, ha meg menne valami (arra még nem volt idő) majd felrakom a fülest! :D

    Az a helyzet, hogy egy ilyesmi proci szinte minden házban problémás, kereszthuzatot bármilyen házban lehet csinálni, kicsiben is, nagyban is, a hő elvezetése már nyűgösebb. Ma délután is ezen agyaltam, arra jutottam, van kint az usában többféle méretben, A5-A4-es méretű kiegészítő váltóhűtő, még vékonyabb is, mint az arctic LF II radija, és simán egy cső átvágással megoldanám, hogy a ház jobb oldalára, vagy a nagyobb a hátuljára bekerüljön, és nem külön hűtőként, hanem csak plusz hőleadó felületként be legyen téve ebbe a körbe, azaz egy sima ventivel még lehetne 8-10°C-ot lefelé hozni.
    Ha a váltóknál működik, itt miért ne működne? És van belőle olcsón, sokféle méretben... Pl egy: [link]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57525 üzenetére

    Az előbb is benéztem felülről, nézegettem mindenhogy, mi a helyzet, méricskéltem de, átalakítás nélkül nem adja ki sajnos sehogy. Viszont támadt egy forradalminak tűnő ötletem, a felső rácsos részt kivéve be lehetne tenni oda egy emelő keretet, ami csak 3-4 centit emel, sima fémlemez körben, belől két merevítővel, amin ott vannak a lyukak a radinak.... Oda viszont kiválóan elférne a 240-es radi, a felső rácsos cucc mehetne annak a tetejére, mint záró elem, és kiadja a 240mm-t, megvan a nagy hűtő, de nem látszik semmi, se az oldala nincs szétvágva, se hátul nem lóg ki semmi....
    Azaz ez jár a legkisebb átalaktással, a legkevesebb anyagköltséggel, és a keretet kivéve bármikor visszaállítható az eredeti állapot.
    Itt egy hevenyészett rajz róla:
    A balos az eredeti, a jobbos az én frankensteinem, gondolom 3d nyomival a legegyszerűbb, még a dupla bepattintó részt is meg lehet egy lépcsős megoldással csinálni, tehát ez a keret bepattintható a rács helyére, ennek a tetejébe pedig a rács pattan be...
    Na ilyet ki csinál nekem?

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • AxBattler

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57525 üzenetére

    Esetleg a baloldali plexi helyett készíttethetnél egy custom darabot, ahol a lap rácsosra lenne furkálva - így kapna levegőt oldalról a VGA.

    Vagy akár a gyári oldallapot is moddingolhatod, ha van asztali fúróállványod.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57517 üzenetére

    Nem tudom, neked volt-e ilyen gondod, de leírom, hátha. Szóval ugye Thermaltake, the tower 100-ház, amiről szó van, hogy a keresőben is ott legyen. :D
    Vasárnap figyeltem, hogy zúg valami, hallani hallottam már, csak em volt idő vele foglalkozni. Szépen egyesével lefogtam a ventiket, és kiderült, hogy aljas módon a hátsó lemezre szerelt venti ad hangot, ami a porszűrőn keresztül a lapra fúj egy csomó friss levegőt, tehát elvben rosszabb lenne a helyzet, ha nem lenne ott.
    Átcsavaroztam a ventit belső rácsos lemezre, ami közvetlenül a lap háta mögött van, a hang elmúlt, minden más érték pont ugyanolyan.
    Alig 850-900-as fordulaton mennek a ventik, hangjuk semmi, és a cpu perpill használat közben 40˘C körül mozog szépen.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák