Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz fatpingvin #54407 üzenetére

    Ja, de hallottam, rá is szoktam kérdezni akikek otthon olyan van, hogy mit akart vele?? :D
    A raid 5 mellett kevés dolog szól, mindjárt fontos dolog az adatbiztonság, na az a raid5-nél a nullához konvergál, mert pl villámcsapás, betöréses lopás, árvíz, tűz, hálózati túlfesz, földrengés esetén akár 4 vinyód is kuka lehet egyszerre, szóval valamire jó, minden másra viszont nem jó...
    Ha ezek közül bármi megtörténik egy átlagos háztartásban, buktál mindent, ami eleve sokszoros költséggel indult. Ráadásul mivel 4 vinyót fizettél ki, és 4 vinyó pörög, tökmindegy, hogy mi történik, megy beléjük az óra, a km, előbb- utóbb meg fognak hibásodni, oké, cseréled, de gariidőn túl az se ingyen lesz. Csak az a vinyó nem megy tönkre, (működésén túl a fent említett esetek többségét is beleértve) ami a fiókban pihen, és heti 1x rámented a dolgaidat, vagy ritkán kapcsolod be.
    Én végiggondolva, mennyi igazán fontos adatom van, és hogy tudnám azokat folyamatosan elérhetően, de mégis biztonságban tárolni, döntöttem úgy, hogy építek egy egylemezes szervert, ahol az az egyszem lemez is lazán túllépi a Gbit sebességet, azaz sebességben nem tudtam volna sok lemezzel feljebb lépni, választhattab kevesebbet fogyasztó, és egyben olcsóbban megvehető processzoros lapot is, hiszen nem kellett törődnöm a paritási számítások számítási igényével sem, tehát a cpu-t se terhelem feleslegesen, ráadásul a második gépet is két vinyó árából megoldottam, azaz most van két gépem két vinyóval, és minden összesen 4 vinyó árából megvan. Ráadásul mivel a második gépet nem fizikálisan itt, hanem egy 330km-re lévő lakásba raktam be, vagyis földrajzilag is teljesen elkülönítve teszi a dolgát, itt már egy földrengésre is megoldást nyújt a dolog, mert olyan nincs, hogy itt-is, ott is dőlnek össze a házak. Még arra is ügyeltem, hogy két eltérő netszolgáltató legyen, hiszen lehet az egyiknél leállás, kábel elvágás, dns szerver beragadás, addig nekem mindig ott a másik gép a másik szolgáltatóval. A második gépben is egy ugyanakkora 6TB-os vinyó van, mint itthon, az a gép hajnali 2-kor bekapcsol, 2:15-kor kikapcsol, azaz napi 15 percet működik, emiatt a vinyó évek múltán is olyan, mint egy új, hiszen évente 91 órát, kevesebb, mint 4 napot tolok bele a vinyóba. Az itthoni nasom hajnal 2-kor minden változást átment arra, majd ez dolgozik tovább...
    Ha itt történik valami, akár elég az, hogy elmenjen a net, mert a szolgáltató karbantart, vagy csak a szomszéd utcában kidönti a busz a villanyoszlopot, és nincs áram, én azonnal elérek mindent, csak telefonon lekapcsolom az ottani okos konnektort, meg vissza, és már bootol is a gép, még WOL-lal se kell csinálni semmit, telefonon autópályán 200-as tempónál is megy 3 kattintásra minden, és 3 perc múlva minden adatomhoz hozzáférek, a raid5-tel rendelkező emberke meg vár, hogy mindezen problémák megoldódjanak.
    Az én megoldásomnak, rengeteg előnye van, pl a fogyasztásról, és a meg sem termelődött hőről, meg a ki nem fizetett vinyók áráról nem is beszélve, ez az abszolút redundancia, a raid5 nem az, csak mesziről kapisgálja.
    Szóval hallottam olyanokat, akik mindenféle logikus érv ellenére ezt a megoldást választották otthonra, de még mindig nem értem, miért.

    49" monitor, nas, nvme ssd ház eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/rick4/keres.php?usrid=87025

Új hozzászólás Aktív témák