Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz Rick4 #19132 üzenetére

    Jól van, valóban nem kell összeakadnunk. :)
    Kicsit elhamarkodottan ítélkeztem, elnézést kérek amiatt. Valóban nem olvastam el a teljes előzményt.

    A te verziódnak (Win alatt virtuális linux NAS) is van bizonyos helyzetekben létjogosultsága, csak nekem ez a használat azért furcsa, mert számomra a NAS azt jelenti, hogy 24/7-ben fut. Ekkor viszont mennie kell alatta a teljes Win gépnek is, illetve ha bármi miatt újra akarod indítani a gépet, már megzavarja a NAS-t. Ez számomra fura használat és kicsit a NAS-ság lényegét veszi el. Szóval használat alatt lévő teljes gépen NAS-t futtatni, nem érzem annyira sajátomnak.

    A NAS gépen nem kell VGA kártya stb, úgy van ahogy mondod. Én speciel így futtattam a korábbi években NAS-ra dedikált MiniITX gépet, VGA, monitor, billentyűzet nélkül. X windows nélküli minimál OpenSUSE futott rajta, az opendszert csak SSH-n értem el, rtorrent + rutorrent volt a GUI + Squeezebox server. A HW korábban Intel Atom alapú volt, később Brazos. Kb 1 hónapja átálltam egy Synology NAS-ra, így a két másik miniITX gépet felszámolom. A letöltés maga nem lassabb, de a NAS kezelési kicsit lassabb mint a MiniITX alapú Linux esetén, viszont sokkal kisebb méretű és kevesebbet fogyaszt. Asszem a kérdezőnek pont az volt a baja hogy lassú a NAS, bár D-link DNS 320-et említett, ami azért egy lassabb NAS-nak tekinthető, legalábbis a RAM kevés benne. Lényeg a lényeg, össze lehet rakni MiniITX X86 alapú halk gépet NAS céljára, VGA stb nélkül, ha valaki ezt az utat választja, nincs azzal gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák