Aktív témák

  • ispi

    tag

    Minden napra jut valami döbbenet, az álláshirdetések böngészése közben. A mai gyöngyszemben kikötés a már meglévő, ilyen-olyan tapasztalat, műszaki ismeret, felvételnél próbamunka is van, a végére pedig odabiggyesztik, hogy pályakezdők jelentkezését várják. A "jelentkezését" és a "várják" között nincs "is". Aha, értem. Tehát egy fekete dolgot keresnek, ami fehér színű. Logikus. A HR-esek által általában meghatározott, ideális jelölt munkakörtől, beosztástól függetlenül: 25 éves, pályakezdő, 15-20 év munkatapasztalattal rendelkezik az adott munkakörben + a kapcsolódó területek mindegyikéről is van papírja és szakmai gyakorlata, minimum 2, de inkább 3 idegennyelvet beszél társalgásitárgyalásikommunikációs-középalapfelsőfokon és nem fogad el a minimálbérnél magasabb bérezést, bármennyire is győzködik...
    És megy a sírás meg a csodálkozás, hogy munkaerőhiány van. Talán a földön kellene járni. Talán a körmére kellene nézni a sok tündibündi HR-es szerencsétlennek, akik még azelőtt vágják ki a kukába a sok potenciálisan megfelelő, de tetszetős, dizájnos, proaktív-reaktív önéletrajzot készíteni nem képes, vagy nem hajlandó ember jelentkezését, hogy azokba egy szakmailag hozzáértő -aki értelmezni is tudja, hogy mit is írnak bennük- bele tudna olvasni és el tudná dönteni SZAKMAILAG, hogy ki kell neki és ki nem. Talán olyan hirdetéseket kellene feladni, amelyekben nincsenek ellentmondások. Mert a munkavállaló -ellentétben azzal, amit gondolnak róluk a hirdetések megfogalmazói, feladói- nem hülye. Mert ha egy álláshirdetés tele van helyesírási és fogalmazási hibákkal és nem is igazán derül ki belőle, hogy akkor most mit is akar az a jóképességű, aki odaböfögte azt az internetre, lehet, hogy sok embert alapból elriaszt. Mert hát milyen cég lehet az, aki ilyen tróger munkát hajlandó kiadni a kezéből, vagy aki hagyja, hogy egy olyan cég képviselje és eljárjon az érdekében, aki ilyen tróger munkát ad ki a kezéből? De a melóstól meg közben a csillagos eget is elvárja és megköveteli...
    Egy fent említett jellegű, valakinekalánya/unokahúga HR-es prüntyőke a közelmúltban felhívott, mert jelentkeztem erre-arra. A hirdetések már hónapok óta éltek és azóta is folyamatosan frissítik őket, ami a következők fényében nem is csoda, az a szerencsétlen cég soha nem fogja megkapni az áhított alkalmazottait. Nem tudta, hogy milyen munkakörökre is jelentkeztem és, hogy hova, valami tök mást ajánlott, tök máshol. Nem tudta, hogy mi is szerepel az önéletrajzomban. Aztán miután elmagyaráztam a szerencsétlennek, hogy milyen álláshirdetéseket is adtak ők fel, miket írtak/ígértek/hazudtak bennük (fingja sem volt semmiről), megígérte, hogy majd hamarosan visszahív, hogy akkor időpont, meg satöbbi. Aha. Azóta is hamarosan hív. Viszont gondolom azóta is annál a magát az egyik legnagyobbnak, professzionálisnak, egyedülállónak gondoló fejvadász cégnél "dolgozik", legeli az íróasztalról a nasit, pletyizik a hasonló szinten lévő kolleginákkal, növeszti a fenekét és (el)intézi sok munkavállaló jelentkezését, sorsát. Aztán jönnek a statisztikák, hogy munkaerőhiány van a zországban, nem találni megfelelő és elegendő embert. Aha. Persze a kiválasztással nincs baj, az tökkkéletes. Közben ennek a cégnek rengeteg álláshirdetése található a neten, de mivel Inkompetenciané született Tudatlan Hajnalka is náluk dolgozik és ezen képességeivel nincs egyedül az irodák sűrűjében, én pl. rajtuk keresztül már inkább nem jelentkezem sehova és lehet, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Nem fogom folyton felvilágosítani őket, a saját munkájukról. Ne tőlem tudják már meg, hogy mit is kellene tudniuk...

    [ Szerkesztve ]

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

Aktív témák