Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz Petzval #1841 üzenetére

    Számomra a cseretalp első rendeltetése, hogy gyorsan el lehet távolítani a gépet a fejről. Főleg természetfotózom, ezért fontos, hogy az állvány úgy legyen beállítva a helyére, hogy nincs rajt a gép. Patak közepén, porban, sárban, mínuszokban használom terepen. Igen. Egy T34 kisebb kárt tud okozni, mint ezek. Persze ha valaki bent szeretné használni szőnyegen, a széltől is óvva...

    (#1840) Symbio: no offence. Nem kötekedni akartam. Én úgy gondolom, hogy egy felszerelés akkor jó, ha minden körülmények közt teljesíti azt a normát, ami elvárható. 1,5kg egy fejen, 90°-kal eldöntve nem kis súly. Ha csak önálló fejet kellene hozzá vennem, úgy 8-10kg teherbírásút vennék minimum. Olyan felszerelés többet nem kell, amikor meghúztam a cuccost, és az szép lassan elkezdett lefele bukni.
    Amatőr szinten meg gondolni kell a jövőre. Ha kicsit súlyosabb cuccod lesz, veheted hozzá újra az állványt és a fejet.
    Tehát az én ajánlásom az lett volna, ha nem nagyon-nagyon égető a dolog, akkor várj még pár hónapot, gyűjtögesd a pénzed, és vegyél egy kicsit nagyobb kategóriás állványt, akár ugyanettől a gyártótól egy-két szinttel magasabb kategóriát.
    Bár megmondjam, így kinézetre a szettek közt az egyik legjobb kinézetű összeállítás. Műanyag cseretalp? Várjuk a tapasztalatokat!
    (mellesleg most, az utolsó hsz-edben írtad le, mire akarod használni.)

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák