Új hozzászólás Aktív témák

  • sigmoid

    tag

    Visszaszoktam az analóg fotózásra, és rá kellett jönnöm mennyire elkényelmesedik az ember digitális gépen... Csak feltekeri az ISO-t, vagy kompakt gépnél átkapcsol éjszakai módra, aztán majd maximum otthon Photoshopban kiszűri a zajt... XD Szóval úgy döntöttem itt az ideje hogy állványt vegyek.
    Egy közepesen nehéz régi Pentax vázam van, és olyan vázat szeretnék, amit egy 200mm-es telezoommal is tudnék használni.

    A Saturnban jártam, és teljesen bele sikerült szeretnem a Slik Sprint Mini GM állványba... Mikor láttam hogy nem olyan fostalicska mint a többi, azt hittem legalább 30k, ehhez képes kellemes meglepetés volt az ára.
    Viszonylag alacsony (1,1 méter), de épp ezért nagyobb a teherbírása mint a Pro GM-nek... No meg én eddig a babzsákos módszer kényszerű híveként előfordult már, hogy az eső utáni erdei avarban dagonyáztam a kompozíció beállítása céljából, úgyhogy ha csak 110 centiig kell lehajolnom, esküszöm az élő istenre, egy rossz szavam nem lesz. XD

    Szóval most egy ilyen jószágon járatom az agyam... Vélemény? :)

    Viszont közben megláttam a neten hirdetve 5k-ért (hahaha) egy "használt" (vadiúj állapotúnak néz ki) fém Bilora gömbfejes állványt. Elég szépen megmunkált, masszív "vasdarabnak" látszik. Az egyetlen ami aggaszt, hogy ilyen őskori teleszkópos rendszerű, és kinyitva hihetetlen vékonykának tűnik...

    Az ilyenbe érdemes belevágni, vagy manapság felejtős?

    ...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

Új hozzászólás Aktív témák