Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    Helló!

    Nagyon új emberke vagyok a témában segítséget/tanácsot szeretnék kérni....
    Egy baráti társaság 6-7 ember vett egy 3D nyomtatót és rám maradt a feladat, hogy működjön....

    A választásuk a Colido 3D DIY nyomtatóra esett.
    Megjött összeraktam, jó útmutató alapján kalibrálni is sikerült. szép megy tök jó.
    Kitalálgattam a beállításokat és szépen nyomtatott....

    Itt kéne lennie egy Happy endnek.............. :(

    Azonban eljött az idő és elromlott a tálcát borító kék "valami" -- Kapton tape ???
    Két fél koponyát nyomtatott a gép és összeállítás utána 6 mm hézag volt....
    Szóval ki kell cserélni ezt a kék valamit.
    Jöttek az ötletek, hogy üvegel nyomtatnak a profik, meg cukros víz, hajlakkal fújuk le, vegyünk még ilyen kék szalagot, de nem tudom mit kéne csinálni...

    --Fogtam egy 20*20 as üveglapot, de nemigazán működött a nyomtatás a fej egyfolytában felvette a lenyomtatott anyagot :(
    --Felcsiszoltam 400-as papírral, hogy érdekesebb legyen, jobb lett de ekkor meg a minta egyik széle elengedett nyomtatás közben, így ott a tetején csak maszatolt a gép.
    --lekentem cukros vízzel, de az sem vált be most ugyanannak a mintának a másik oldala engedte el magát és ugyanaz a végeredmény....
    --Próbáltam sima maszkoló szalagot, de semmi tapadás ott sem :(

    Én minden youtube videóban azt látom mindenki gond nélkül nyomtat sima üvegre én meg 2 napja nem tudtam egy sikeres nyomtatás produkálni....

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy kellene ezt csinálni ????

    Adatok:
    PLA-val nyomtatnánk 195 fokon a kék "izén" gyönyörű volt és 195-205-ön próbáltam az üvegen.

    A tálca nem fűtött, lehet ez lenne a probléma ?
    A nyákon átbogarászva, rajta vannak a kivezetései a fűtésnek...

    Előre is köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat. :)

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák