Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arpii

    aktív tag

    Sziasztok, Sapphire RX470 4GB Nitro vagy valami "relatív olcsó" GTX 1060 6GB közül melyik lenne jobb választás?
    Keret: nincs behatárolva, nyilván a 1060 valamennyivel időtállóbb, de kérdés, hogy megéri-e a többletköltséget annak fényében, amire használnám.
    Amire használnám: játék max. 1080p-ben lehetőleg közepes vége-magas részletességen, de korábban sem haltam bele az 1600x900-ba ill. még soha nem éreztem a szükségét, hogy 600x-os anizotropikus szűrést és 800x-os anti alias-t állítsak be a játékokban :)

    480-on azért nem gondolkodok, mert csak órajelben másabb, a Sapphire nitro 470 alapból ott van az összes alap 480 nyakán... 8GB-os verziók teljesen feleslegesek a max. 1080p miatt.

    Amivel együtt dolgozna: 16Gb RAM, Core i5 3570, így CPU limit nem különösebben várható...
    Köszönöm!

  • arpii

    aktív tag

    válasz Csupingo #90369 üzenetére

    solfilo Köszi, ezt elnéztem. Való igaz, több shader unit van benne...viszont árban van ahol kb. 500 Ft a különbözet :D

    Csupingo Ez az, ami tetszik benne, hogy minden cím alatt elég jól szerepel, elég stabil fogyasztással, működési hőmérséklettel, míg az RX a ref. TDP-hez képest annyit zabál, amennyi jól esik neki :)
    A több memória nem számít, mivel nem tervezek beruházni komolyabb megjelenítőre a mostani helyett egy jó darabig.

    ps: Ja igen, még valami... Ezek a mostani és régebbi címek, viszont DX12-es és Vulcan ( ?! ) alatt azért elég jól tarthatja majd magát a 470 is a jövőben, nemde? Legalábbis ezt promózták be mindenféle review-k alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák