Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    válasz lacus83 #81030 üzenetére

    Szia,

    A lényeg, hogy van egy gépem a fővárosban albérletben és van egy vidéken othon, az előbbi helyen jelenleg egy PowerColor R9 280X van, viszont a házam oldalt lyukacsos és néha elég zavaró a coil whining (GTA5-nél mondjuk nem nagyon van, de mikor Cod:BO2-ztem, le kellett limitálnom az fps-t 120-ra, mert különben idegbajt kaptam attól a magas frekvenciás csiripelő hangtól), ezért azt a vidéki (zártabb gépházzal ellátott) gépbe akartam nyugdíjaztatni.

    Ebben a topicban kérdeztem, hogy akkor mi legyen a megoldás mindkét lakhelyen történő gta-zásra, mert nem akarom mindig hordozni a vga-mat, rábólintottatok, így vettem használtan egy MSI Gaming 280X-et, viszont annál igaz, hogy még 3dmarkolásnál se hallottam nagyon coil whining-ot, viszont gta bsod-zott, fagyott elég rendesen, úgyhogy vissza lesz sajnos vásároltatva.

    Az eladó javasolta, hogy a memória órajelét vegyem le 1500 MHz-ről 1000 és 1100 közé, azonban nekem úgy sem volt jó. Ha jó lett volna, akkor is bennem maradt volna a tüske, hogy a GDDR5 miatt effektív órajel 6 GHz helyett 4 - 4,4 GHz-en megy, mégha annyira nem is veszem észre a játékban, de valószínűleg bármiféle eredetileg is elő-előforduló lassulást annak tudtam volna be.

    Az meg, hogy a 380-ra is azt tippelem, hogy ez lenne, szimplán úgy következtettem ki, hogy amikor kaptam a bsod-okat, és mondtam egy GTA-s ismerősömnek, mondta, hogy neki is pont ez a gondja, hogy össze-vissza fagy Sapphire Nitro 380-nal, ha nem csökkenti a memória órajelét.

Új hozzászólás Aktív témák