Új hozzászólás Aktív témák

  • Öcsi97

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem is tudom igazából hogy mivel kezdjem.

    A lényeg annyi lenne, hogy van nekem egy Sapphire HD7970 OC Edition kártyám, pontosan ez:
    [link]
    Ebből is a 11197-03 típusú.

    A keret történek abból áll, hogy az egyik ventilátor bedöglött rajta, ezáltal a hűtés drasztikusan romlott.

    Mivel fizikával alapszinten barátságban vagyok így józan paraszti ésszel végig gondolva a hűtőbordának az a része van inkább terhelve a keletkező hővel ahol a VRM-ek és a VRAM található (ezek feletti venti működik csak ugye ott kapja folyamatosan a legtöbb hőt az említett két "terület") ami gyanúm szerint túlmelegedés áldozata lett és így néha csíkozódik a kép ha komolyabb 3D program fut a gépen.
    Bár ezt a problémát sikerült orvosolni azzal, hogy a memória órajelét 1425 MHz-ről 1350 MHz-re csökkentettem. :W

    Na most azon gondolkodok, hogy eladnám és az árából plusz amim van abból vennék egy "újat" (akár használt kártya is szóba jöhet), persze tisztességesen kiírva, mi a probléma vele.

    És akkor most jön 2 kérdés:
    -Ha eladnám akkor kb mennyi pénzel számoljak, amit kaphatok érte így hibásan (hacsak nem sikerül valahogy javítanom)?
    -Az "új" kártya pedig amire gondoltam az egy GTX 970 vagy RX480 lenne (ez utóbbi attól függ, hogy állok pénzügyileg), vagy ezeknek az árfekvésében mit javasolnátok?

    Úgy sajnálom szegény kártyát, olyan jó tuning potenciál van benne, amit AMD oldalon még nem láttam. :(
    A GPU órajele is alapon 950 MHz amit különösebb probléma nélkül és stabilan meg bírtam emelni 1050 MHz-re feszültség emelés NÉLKÜL!
    Ja és gondolom ha eladnám akkor ne is számítsak arra, hogy az Intel HD3000 bírni fogja a 2560x1440-es felbontást amíg nem lesz másik kártya ugye? :D

    Válaszaitokat és javaslataitokat előre is köszönöm! :R

    Nektek is azt amit ti nekem!

Új hozzászólás Aktív témák