Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Öcsi97

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem is tudom igazából hogy mivel kezdjem.

    A lényeg annyi lenne, hogy van nekem egy Sapphire HD7970 OC Edition kártyám, pontosan ez:
    [link]
    Ebből is a 11197-03 típusú.

    A keret történek abból áll, hogy az egyik ventilátor bedöglött rajta, ezáltal a hűtés drasztikusan romlott.

    Mivel fizikával alapszinten barátságban vagyok így józan paraszti ésszel végig gondolva a hűtőbordának az a része van inkább terhelve a keletkező hővel ahol a VRM-ek és a VRAM található (ezek feletti venti működik csak ugye ott kapja folyamatosan a legtöbb hőt az említett két "terület") ami gyanúm szerint túlmelegedés áldozata lett és így néha csíkozódik a kép ha komolyabb 3D program fut a gépen.
    Bár ezt a problémát sikerült orvosolni azzal, hogy a memória órajelét 1425 MHz-ről 1350 MHz-re csökkentettem. :W

    Na most azon gondolkodok, hogy eladnám és az árából plusz amim van abból vennék egy "újat" (akár használt kártya is szóba jöhet), persze tisztességesen kiírva, mi a probléma vele.

    És akkor most jön 2 kérdés:
    -Ha eladnám akkor kb mennyi pénzel számoljak, amit kaphatok érte így hibásan (hacsak nem sikerül valahogy javítanom)?
    -Az "új" kártya pedig amire gondoltam az egy GTX 970 vagy RX480 lenne (ez utóbbi attól függ, hogy állok pénzügyileg), vagy ezeknek az árfekvésében mit javasolnátok?

    Úgy sajnálom szegény kártyát, olyan jó tuning potenciál van benne, amit AMD oldalon még nem láttam. :(
    A GPU órajele is alapon 950 MHz amit különösebb probléma nélkül és stabilan meg bírtam emelni 1050 MHz-re feszültség emelés NÉLKÜL!
    Ja és gondolom ha eladnám akkor ne is számítsak arra, hogy az Intel HD3000 bírni fogja a 2560x1440-es felbontást amíg nem lesz másik kártya ugye? :D

    Válaszaitokat és javaslataitokat előre is köszönöm! :R

    Nektek is azt amit ti nekem!

  • Öcsi97

    csendes tag

    válasz holozis_HUN #84855 üzenetére

    Hát garancia sajna nem játszik mert az tavaly október 10. körül járt le. :/

    De most, hogy a ház hűtőket maximális fordulaton járatom (3000 RPM alatt egy kicsivel) és a CPU hűtőt is lvl1-ről lvl6-ra feltettem (a manuális tekerő állása szerint 1500-1900 RPM közötti tartomány), hogy gyorsabban cserélődjön a levegő (32 fok van a szobába szóval nem túl kellemes a gépnek se) így kicsit stabilabban bírja az alap 1425 MHz-es órajelét a kártya, de még mindig nem az igazi.

    Próbáltam az előbb úgy, hogy levett oldallappal és ráirányítottam a kis szobaventilátort, akkor viszont bírja az 1425-öt.

    Nyomtam is rá egy Furmarkot, a GPU 78 fokos volt max, de végül beállt 72-re miután 85%-ra állította a ventilátorokat, ekkor indul el a csapágy problémás is, majd szépen visszaállt 70%-ra a ventilátor 72 fokon.
    A VRM1 60 a VRM2 pedig 63 fokos volt.

    Szobaventilátort nélkül a következőket kaptam:
    GPU - 80 fok
    VRM1 - 61 fok
    VRM2 - 65 fok

    (olyan sokat mégse ér ez a ventilátort....)

    Nagyon nem szeretném ha bedöglene a kártya is a hűtős hibája miatt, legalább addig bírja ki amíg szülinapom lecseng aztán jön az új kártya....

    Nektek is azt amit ti nekem!

  • Öcsi97

    csendes tag

    válasz Öcsi97 #84856 üzenetére

    Persze azt elfelejtettem írni, hogy a szobaventilátor nélküli értékek a maximálisak voltak, akkor is a GPU végül beállt 75 fokra 80%-os ventikkel, a VRM 1 továbbra is 61 fok, a VRM 2 pedig 63 fokra.

    [ Szerkesztve ]

    Nektek is azt amit ti nekem!

  • Öcsi97

    csendes tag

    válasz taknyí #84858 üzenetére

    Nem nyírtam ki rajta semmit se ha végig olvasod, és egy szóval se mondtam, hogy a tuningolt órajelen hajtom.

    Azt csak addig tettem amíg kipróbáltam, mit is bír, és ennyi, vissza is tettem alapra, ha húzom is mostanában akkor is max 1050 MHz-ig húzom és ennyi.

    A maximum ami stabil órajel volt feszültség emelés nélkül az 1180 MHz volt, fölötte már jöttek a problémák, mondta feszültséggel nem akarok szórakozni, szóval vissza veszek rajta és ennyi, de mint mondtam, alap órajelen használom az egészet, a memóriát is alapórajelen használnám, ha a melegedés nem szólna közbe, ami a leírtak alapján és a tudásom szerint erre enged következtetni.

    Most este ahogy már "csak" 29 fok van a szobámban simán megy az alap 1425 MHz-el, de napközben mint mondtam a szobámban a minimum a 32 fok.

    Lehet addig is leköltözök a földszintre, ott maximum 27 fok szokott lenni.

    Nektek is azt amit ti nekem!

  • Öcsi97

    csendes tag

    válasz Speed® #84870 üzenetére

    Temetni én se szeretném, de még ha nem is AAA játékkal játszok akkor is van olyan játék ami 2560x1440-ben megfogja, szóval ezért is szeretném cserélni.

    Sebaj, elsőnek akkor hűtés javítás. :K
    Az "mPWM->PWM" átalakítóval PST kábelre gondoltál? :F Sorry ennyire még nem vagyok benne a dolgokban, 3 éve érdekel már a téma, csak ugye sok amit fejben kell tartani a matek képletek meg minden tárhelyet elfoglaltak az agyamba. :D

    Továbbá megpróbálok egy olyat, hogy házat cserélek mert most levett oldallappal elég szépen bírja, semmi baja, minden 50 fok alatt van mindjárt ráuszítok valami játékot ami komolyabb 3D-t illetően aztán kiderül, de a Furmarkban kapott értékektől csak kevesebb lehet mert ugye játék azt "nem úgy terheli a dolgokat". :)

    Köszönöm az eddigi tanácsokat! :R

    Nektek is azt amit ti nekem!

Új hozzászólás Aktív témák