Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    Nagy dilemmában vagyok. Videókártyát vennék, de fogalmam sincs, melyik lenne a jobb vétel.
    Az XFX RX6800 16GB 166 ezerért elég jó ajánlatnak tűnik, viszont nem épp a legújabb. A 12GB-os kártyáktól kissé félek. RT nem szempont, szerintem anélkül még átvészelek pár évet. A 7800XT annyival nem gyorsabb, mint amennyivel többe kerül. 4070 még drágább, a Super pedig még inkább. 4070Ti már semmilyen formában nem opció a jelenlegi árán.
    Intel Core i5-14000 dolgozik a gépben.
    De mindeközben amikkel játszok, meg amik megvannak, egy RX7600 8GB is elviszi 4K-ban, mostanában Red Dead Redemption 2, GTA V ment ismét, egyedül a Far Cry 6-ot nem szereti ez a Radeon 4K-n. Star Wars Fallen Order vár még a sorára az újabbak közül, meg a Dead Island 2, de az meg kis túlzással bármint elmegy 4K-ban. Innen nézve egy 200+ ezres kártya erősen túlzásnak tűnik.
    Időtállóság? 2018-ban vettem az RX570 4GB-ot, most is jól elvagyok vele, a 4K a gyenge pontja a nála 1-2 évvel fiatalabb játékoknál, az 1080p-t jól bírta még a Far Cry 6-nál is. Csak időközben monitort kellett vennem, és akkor már egy 27" 4K Samsung lett a befutó, aminek számos előnye van, mindenre is jobb a 24-es 1080p-nél, kivéve, hogy natív felbontáson már azért játékban izzad az RX570.
    Bármit is veszek, tápot mindenképpen cserélni kell, a 450W-os Cooler Master kevés lesz hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák