Új hozzászólás Aktív témák

  • _NCT

    őstag

    Sziasztok!

    Alább a kérdésekre a válasz:

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    Ryzen 5 2600 CPU, Gigabyte Aorus RX580 8GB VGA, 550W CoolerMaster táp, Ram 3000MHZ G.Skill, MSI B450-A Pro alaplap, LG 27UL650-W 4k monitor
    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    Minél magasabb, de 1440p alá nem megyek, viszont 4K Gaminghez a pénztárcám szűk. Inkább a vizuális élményt szeretem a játékokban, mint a pörgősséget, persze azért ha nem esik be 50 FPS alá, örülök. Video renderelés, 3d munka, vágás nem lesz, maximum virtuális gépek osztozkodnak majd a VGA-n
    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    Sajnos beszippantott a Modern Warfare 2022 multi és single, emelett a Far Cry 6 is, munkához pedig hashcat, de az OpenCL támogatás sajnos nem a legjobb AMD kártyákra
    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    Elnézve a mai árakat úgy max 170k.
    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    Új

    Tanakodtam magamban, jelenleg az RX580 8GB ajánlott beállítások mellett úgy 40-60 FPS között 'hajcsa az új COD-ot 1440p-ben, de sajnos sokszor előfordul FPS drop. CPU játék közben 20-30%-os kihasználtságon van, viszont a GPU fekszik, az gyakorlatilag folyamatosan 100%-on pörög 70-75 fok között. Figyelembe véve, hogy legalább 3-4 évre tervezek, egy RX 6700XT-t néztem ki első körben magamnak, viszont nem tudom, szükségem lesz-e 10GB RAM-ra, vagy elegendő a 8GB (monitor 4k-s viszont csak 60Hz-es)? Emelett az RTX 3060Ti-t is nézegettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák