Új hozzászólás Aktív témák

  • pepimama

    tag

    válasz pepimama #69842 üzenetére

    Sziasztok! Bocs a duplázásért, de nem kaptam választ, így kettészedem:
    55"-ost vennék, falra, sötétben kb. 3,5 m-ről, HBO+filmek, majd NSwitch.

    CRT 100Hz-es Panasonic 32”-os tv-t használok, így kérdezem, hogy a mostani 120Hz itt is folyamatosabb, villódzásmentes (szemkímélőbb) képet biztosít, vagy maradjak egy mai, olcsóbb 50Hz-nél, mert a mai tv-k már nem villognak?
    Tudok vhol arra keresni vásárlásnál, hogy 100-120Hz-es Tv, és az áremelések miatt pl. a fogyasztási osztályra keresni?

    Néztem a téma összefoglalót :C és falról kb. 3,5 m-ről nem tűnik olyan nagynak a különbség 55”-nál a 4K és Full HD között, a téma- összefoglalóban lévő ábra szerint, így nem vagyok biztos, hogy érdemes-e mostanában a 4K-s tv (tartalom sincs még túl sok és a táblázat szerint valszeg alig látszik a különbség).
    Jó ötlet, hogy esetleg most 150K-ért veszek egyet, aztán majd 4-5 év múlva egy (akkor már jobb) 4K-s tv-t veszek, remélhetőleg újra 150K-ért, vagy a kb. 220K-s Tv-k már sokkal jobbak?
    Melyik hónapban érdemes tv-t venni? Fekete pénteken (vagy karácsony után) majd várható olyan nagy mértékű áresés, hogy pl. egy most 300K-s tv-t 250K-ért adnak? (inflációt, forintot hagyjuk ;) pl.: LG 55NANO893PC

    Jelenleg ezek közt ingadozom, de meggyőzhető vagyok :
    TCL 55C728, LG 55NANO753PR,
    Előre is KÖSZ a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák