Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djg

    aktív tag

    válasz Bodor #2676 üzenetére

    Igen, én is úgy tervezném, csak elég sok bolt csak online szórja a termékeket vagy nagyon vidéki.
    Mindenesetre a megszokott beszerzési helyemről most kaptam infót és a 120-as Corsair kerek 22k-ért jönne a jövő héten, szóval rábólintottam erre.
    A ph-s cikkben azt írták, hogy "az SSD-k párhuzamos adatfeldolgozási elvéből fakadóan a nagyobb méretű SSD-k gyorsabbak", szóval talán így jobban is járok, mint egy 60-assal, bár mivel a gépem (és vele együtt én) még soha nem látott SSD-t kb. pont mindegy lesz, mert nincs 60-as vagy kisebb, amihez képest különbséget éreznék, ha éreznék egyáltalán bármit. A fenti idézett állítás ellenére az se biztos, hogy ennek pl. boot szempontjából van bármi jelentősége ("ez legtöbbször a szekvenciális írási tempóra vonatkozik").
    Mindenesetre legalább lesz hely 1-2 nagyobb programot, játékot is rátenni és megtapasztalni a különbséget.

    Még két kérdésem lenne:
    1. ha jól gondolom ezeknél az újabb SSD-knél már nem szokott nagyon előfordulni, hogy idővel belassul a termék?
    2. szükséges ezt a fenti modellt megérkezésekor firmware-esen frissíteni?

    A win7 telepítésről láttam linkelt hsz-t, amit másnak küldtél, szóval azt majd áttanulmányozom, de remélhetőleg nem bonyolultabb, mint ha simán HDD-re tenném.

    Köszi a segítséged!

Új hozzászólás Aktív témák