Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J.Cs.

    tag

    Sziasztok. Költözés előtt állok és kellene egy új routert is vegyek az új lakásba. Az új lakásban 1000 mbps net lesz. Az alap elvárásom:
    - 4 gigabit port (PC + Home Server + TV)
    - dual band wifi, legalább ac szabvánnyal (2-4 telefon + laptop + TV)
    - tudja kihasználni az 1000 mbps netet kábelen

    A Home Server 24/24-be megy, viszonylag nagy számú kapcsolattal. Fontos lenne, hogy nagyon stabil legyen, tehát 100+ napos uptimeot várok el a routertől.

    Nem kellenek fancy dolgok, a legbonyolultabb dolog amit állítani fogok az pár portforward, esetleg QoS nem árt ha van.

    A keretem 20000 ft körül van, ha van valami tuti vétel akkor esetleg adok többet is. 25000 fölé semmilyen esetben nem megyek.

    Amiket kinéztem és amiket megtudtam róluk:
    TP-LINK Archer C7 AC1750: sokan panaszkodnak az 5 ghz wifire, hogy gyenge a sebessége és a hatótávja is. Ugyancsak sokan panaszkodnak arra, hogy bottleneck van 800 mbps körül. És persze vannak egy páran akik szerint naponta újra kell indítani. Ennyire rossz a helyzet?
    ASUS AC1200G Plus: talán még többen panaszkodnak a stabilitásra, 2-3 naponta újra kell indítani. A Wifi jel gyenge sokak szerint, egy falon keresztül már nincs jel telefonon. Ez is ennyire rossz lenne?
    D-Link DIR-878: Sokak szerint a 1000 mbps-ből 90 mbps lesz, ha bekapcsolják a QoS-t. IPV6-al gondok vannak, de azt amúgy se használom. De legalább nem sír senki, hogy újra kéne indítani vagy hogy a Wifi jel gyenge lenne. Mondjuk lehet azért is, mert nincs annyi vélemény, mert nem veszik annyira...

    Szerintetek ebben a kategóriában mit kéne venni? Ha esetleg van más típusotok, akkor szívesen fogadom.

    UI: custom firmwaretől nem ijedek meg ha az kell, hogy menjen jól. OpenWRT-vel van már tapasztalatom, a többi se lehet sokkal másabb.

    [ Szerkesztve ]

  • J.Cs.

    tag

    válasz HTomee #72263 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot. Meglestem az ASUS RT-AC66U B1-et. Valóban nem írnak rosszat róla, egyedül azt hogy 70 fok körül működik. Az ára 25500 legolcsóbb helyen. Ennyit megér?

    Nem szeretném megfizetni a sok fancy dolgot amiket belepakolnak mostanság a routerekbe. Csak egy stabil routert szeretnék ami bírja a gigabitet...

    [ Szerkesztve ]

  • J.Cs.

    tag

    válasz HTomee #72266 üzenetére

    Mindig ez van ha valami új cuccot veszek... Eldöntöm mennyi a keret és a végére mindig legalább egy 50%-al drágább cucc köt ki nálam... Úgy néz ki ez most se lesz másképp. :))

    Csak hogy nyugtassam magam (meg az asszonyt): ez megéri a +5000 forintot és 25500 forintért jó vétel. Igaz?

Új hozzászólás Aktív témák