Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeze94

    tag

    válasz Gubek-Einste #62898 üzenetére

    A ráfordítandó keret max 45k HUF lenne. A falak téglából vannak, viszont a lakás közepében fut 3 db kemény is, ami gondolom nem segíti túlzottan a jel továbbítását. Ahogy említettem, jóformán a lakás egyik csücskében lakik jelenleg a router. A lakás másik felébe, az átellenes oldalra is el kell jutnia a wifinek, mivel ott az egyik TV, rá szokott lenni kötve a notebook is. Oda(a legtávolabbi pontra) vagy a 3 egymás mellett futó kéményen és egy falon át, vagy 2 falon át jut keresztül a jel. A téglafalak 15cm vastagok.
    Egy öregebb HP Pavilion noti használná, ami nem igen támogatja a gyorsabb adatátvitelt, de remélhetőleg hamarosan érkezik egy új Lenovo Yoga noti, ami tudja az ac szabványt, ezen felül van egy Nexus 6P, és egy Sony Xperia XZ1 Compact, mindkettő támogatja az a/b/g/n/ac szabványokat. A harmadik telefon és a TV wifije b/g/n-es, a Nexus 7 2013 tableté pedig a/b/g/n-es.
    A környező wifikből nincs sok, 4 van, egyik sem túl erős, és az 5GHz-es frekvenciatartományban egy másik hálózat sincs.
    El fogja tudni látni az egész házat wifivel az előbb említett router, vagy nézelődjünk magasabb ársávban? Esetleg kettőt venni, és valahogy úgy összekonfigurálni, hogy egy hálózatként lássa az eszköz őket(úgy tudom lehet valami ilyesmit csinálni, de nem tudom hogyan is működik ez)?

    Hát egyéb igények közé sorolnám talán azt, hogy később lehetséges, hogy lesz majd bővítve az eszközpark egy NAS-szal is, jó lenne, ha az is működne vele. Egyéb dolgokra nem igen van rálátásom, miket tudhat a router, mikre kellene, hogy igényem legyen :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák