Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz atesss #5472 üzenetére

    És ezen még lassítana, ha WiFi-n kapom a netet ? Vagy csak az USB sebessége ennyire lassú, és nem prociterhelés miatt van ?
    Én korábban 2-3Mbájt/s-et olvastam róla, hogy annyit bír USB-n. Azért az több lenne ennél...

    A WiFi is lassíthat rajta, de sokkal inkább behoz egy jókora bizonytalansági tényezőt (akadáyok, zavaró tényezők stb.).
    Íme egy link ami összehasonlítja a különféle ITs adatátviteli technológiák elvi és tipikus gyakorlati sebességét.
    Mint látható még a 100 Mbit/s-es Ethernetnek is gyorsabb a tipikus gyakorlati sebessége mint a 802.11n-nek.
    Azaz, ha van rá lehetőség még mindig érdemesebb kábelt használni.

    Egyébként meg 2-3 MByte/s valóban igaz (sőt inkább 3-4 MByte/s az, pontos adatok amiket mértem kikereshetők a WL-500 fórumból) olvasásra. Azaz amikor az USB eszközről oszt meg a rotuer a LAN-ra (WiFi-re) adatokat.
    Amikor írni kell az USB eszközre az jóval lassabb. Nem mennék most részletekbe, mert ez itten egy router fórum (pl. kiindulásnak Journaling file system, ez fontos, ne akard kikapcsolni).

    Tehát az a 10 MByte/s amit a fórumokban rebesgetnek az Asus RT-N16-nak szintén csak olvasásra (megosztásra) igaz, írásra inkább 3-4 MByte/s-ra tenném, szóval innen jön a kb. 30 MBit/s.

    A fewgets egy egyszerű letöltő/web-es fájl manager (lehet más opensource routeren is működésre lehet bírni), alap dolgokat tud, de nem a teljesség igényével.

    G-s Wifin amúgy egy jó vételi eszközzel, közvetlenül egymás mellett, zavaró külső környékbeli hálózatok nélkül mennyit tud max. ?
    És 1 fal (25-30cm tégla) és 3m "közbeiktatásával" ?

    Ezt így nem lehet megmondani. Reflexiók is bejátszanak (több utas terjedés, pont ez az amit az n-es WiFi kihasznál). Még ha kipróbálod az sem feltétlen lesz mindig igaz. Valaki a közeledbe tesz egy másik kütyüt, aztán oda a sávszélességed.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák