Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magedla

    tag

    válasz magedla #10457 üzenetére

    Tanácsaitokat megfogadva végül magam is egy Patriot kit mellett tettem le a voksomat, mert a tetemes áremelés után felhagytam a G.Skill vagy Corsair memória beszerzésére vonatkozó terveimmel.
    Sikerült viszonylag jó áron, 24 ezer forintért beszereznem a következő RAM-ot: Patriot Viper 3 PV316G160C9K. Egy G.Skill 2x2GB kit-et (F3-12800CL9D-4GBXL) váltott.
    Néhány napja van nálam, a tegnapi nap során végre jutott időm a tesztelésre is. Az érdekes az volt, hogy amikor kicseréltem a RAM-okat a géptakarítás után, akkor gond nélkül indult a Windows, felismerte a hardver cserét és a memória is felvette az XMP profil szerinti órajelet/késleltetéseket/feszültséget (1600/9-9-9-24 @ 1,5V). Mindezt firmware update, CMOS reset vagy UEFI állítgatás nélkül. Egyedül a Microsoft Office 2010 Plus-t kellett újraaktiválnom.
    A tesztelés során a MemTest86+ 4.20 USB-ről futtatható verzióját használtam, 20,5 óra alatt 9 pass-ig jutottam. A terv 10 kör volt, de reggel már szükségem volt a gépre, így felfüggesztettem a dolgot.
    Van szükség bármilyen Windows alól futtatható tesztre, esetleg a CPU-val közösen (mondjuk Prime 95, LinX)? Vagy megterhelőbb játékokkal ellenőrizzem a stabilitást? Minden javaslatot szívesen fogadok. Köszi.

    True victory is victory over oneself

Új hozzászólás Aktív témák